Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, ha a szüleim...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a szüleim egyáltalán nem akarják elfogadni a barátomat?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és kb. 2 éve megismerkedtem egy pasival, aki 25 éves. Első látásra megtetszett, de neki akkor volt barátnője, sajnos. Kb. fél évre rá a csaj megcsalta, így szakított vele. Ezután kezdett érdeklődni irántam. Elkezdtünk találkozgatni, nagyon sokat beszélgettünk, nagyon megtetszettünk egymásnak. Eleinte a szüleimnek nem szóltam erről, hisz nem tudtam, hogy mi lesz a dologból, majd 1-2 hónap után úgy döntöttem, hogy elmondom nekik. Egyáltalán nem tetszett nekik a hír, egyből azzal jöttek, hogy biztos csak ki akar használni, le akar fektetni...egy rövid ideig engedték, hogy találkozgassak vele, utána viszont eltiltottak tőle. Bizony elég nagy családi veszekedés lett ebből, hisz én nagyon szeretek vele lenni, nagyon sokszor neki mondom el, hogy mi bánt és fel is vidít általában. Hiába magyaráztam a szüleimnek, hogy egyáltalán nem olyan, amilyennek képzelik,de igazából mintha a falnak beszéltem volna. Még azt sem engedték, hogy eljöjjön hozzánk, hogy meg tudják ismerni. Továbbra is találkozhatunk, de sajnos így nagyon nehéz és egyáltalán nem tudom, hogy mit csináljak...és így, hogy a szüleim egyáltalán nem hajlandóak a témáról beszélni, még jobban megnehezítik a dolgom. Sajnos a szüleimmel való kapcsolatom soha nem volt rózsás. Állandóan titkolóznak előttem, semmilyen családi dolgot nem hajlandóak velem megosztani. A szobám az emeleten van és pl. ha lemegyek valamiért a konyhába, akkor lefelé menet mindig hallom, ahogy épp arról beszélnek, hogy ez a családtagunk összeveszett ezzel meg azzal, viszont ha én belépek a konyhába, akkor egyből befejeződik a beszélgetés vagy épp elkezdenek másról beszélni. Azt is eltitkolták előlem, hogy van egy betegségem, kb. 14 éves koromban tudtam meg, amikor elolvastam az orvosi leletet, amit mindig szépen gondosan elrejtettek előlem. Amikor már rájöttem, hogy mi is a helyzet az én egészségügy állapotommal, akkor egyből rá is kérdeztem drága szüleimnél, hogy ezt előlem mégis miért titkolták el és kértem őket, hogy egy kicsit részletezzék a dolgot, de azt mondták, hogy ezt nekem nem kell tudni. Innentől kezdve soha semmit nem mondtam el nekik, ennek nem csak a titkolózásuk az oka, hanem az is, hogy soha nem engedtek sehova. Régebben is mindig én voltam az, aki lemaradt a szülinapi zsúrokról, barátnőkkel való közös biciklizésről stb. Soha nem értettem, hogy miért viselkednek így, hiszen mindig jól tanultam, segítettem a házimunkában stb. Nem is volt egyetlen egy fiúm se mostanáig, ő nekem az első..soha nem cigiztem, nem ittam. Tehát nem igazán értem, hogy mire fel ez a nagy tiltás. Fogalmam sincs, hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel, mert már nem bírom...

2016. szept. 14. 20:03
 1/8 anonim válasza:
Szerintem ha őszintén szereted ezt a fiút, és a szüleid pedig téged, úgy is elfogják fogadni...
2016. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már ma is hallottam, ahogy azt mondták, hogy ha elmegyek valahová akkor át fogják kutatni a szobámat, mert nagyon feltűnően viselkedem. Emiatt a dolog miatt már szinte teljesen ki vagyok készülve, nagyon rossz, hogy alig látom azt a személyt, akit szeretek és félek, hogy el fogom őt veszíteni a szüleim miatt. Az is nagyon aggaszt, hogy ennyire rossz a kapcsolatom a szüleimmel, egyáltalán nem lehet velük semmit megbeszélni, ezért csak az állítólagos barátaimnak tudom elmondani, ami bánt....bár nagyon soknak most lett pasija, így teljesen elhanyagolnak. Már csak a barátom maradt meg nekem, már csak ő az, aki igazából így törődik velem ilyen téren. Ha a szüleim tiltása miatt elhagy, akkor már senki nem marad nekem. Ebben az iskolai évben fogok érettségizni, ezért emiatt is nagyon sokat idegeskedek, ami csak egy plusz teher a számomra...
2016. szept. 14. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:

18 éves vagy, tehát jogilag is cselekvőképes felnőtt állampolgár.

Ez egyet jelent azzal, hogy a szüleidnek nulla beleszólása van abba, hogy kivel találkozol, kivel vagy együtt.

2016. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan rokon, akivel meg tudnád osztani a gondodat?

Milyen betegséged van?

2016. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van egy nővérem, aki évvel idősebb nálam, így a nagy korkülönbség miatt nem valami jó a kapcsolatunk. Csak ritkán találkozunk, mivel egy másik városban él az élettársával. Volt már, hogy megpróbáltam vele beszélni a problémáimról, de igazából ő mindig csak legyintett az én "tini problémáimra" kinevetett, kigúnyolt..mondván, hogy ezek nem igazi gondok. Vannak rokonaik, de ők is máshol laknak és csak ritkán találkozunk. Van egy unokatestvérem, aki nem messze lakik tőlünk, de igazából vele sem találtam meg a közös hangot. 15 éves és ez a másik dolog, amiért nem igazán tudok vele ilyenekről beszélni. A nagynénimet régen nagyon szerettem, jól kijöttem vele, viszont amióta anyám összeveszett vele, azóta látni sem bírja az egész családunkat, így vele is megszakadt a kapcsolat. A másik kérdésre válaszolva: epilepsziám van.
2016. szept. 14. 20:52
 6/8 A kérdező kommentje:
*15 évvel idősebb a nővérem
2016. szept. 14. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megkeresni a nagynénédet: azt értem, hogy haragszik anyádra, de talán már átlátja, felnőtt vagy, attól, hogy anyáddal nincs jóban, veled még lehet.
2016. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Még középiskolás vagy vagy már főiskolás/egyetemista?

Nem gondoltál arra, hogy elköltözz otthonról,nem tudom mennyire teheted meg,de szerintem ez lenne a legjobb megoldás.(Én is hasonlóan rosszba vagyok az én szüleimmel, és én is erre a következtetésre jutottam.)

18/l

2016. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!