Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Randizás » Hogyan ismerjem meg, esetleg...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ismerjem meg, esetleg hogyan keltsem fel a figyelmét? Ha sikerülne vele találkoznom, milyen témákat hozzak fel hogy ne legyen unalmas számára az együtt töltött idő / ne alakuljon ki az a bizonyos kínos csönd?

Figyelt kérdés

Nemrégiben ráírtam egy lányra, elkezdtünk beszélgetni. Látásból ismertük egymást régebbtől (1utcában lakunk), viszont eddig nem volt bátorságom ráírni..... de nemrégiben megtettem. Írkálunk mostanáig és elég szimpatikus a lány. Szeretnék segítséget kérni, hogy tudnám közelebbről megismerni, esetleg hogy tudnám valahova elhívni? Tegnap megkérdeztem tőle, nem-e lenne kedve néha eljárni kicsit futni, mondtam neki hogy tök poén lenne, kicsit dumálnánk, beszélgetnénk.. ilyesmik.:)

Olyan semleges vállaszt kaptam tőle, olyasmit írt hogy "Jó, majd egyszer.:)". Suli / ilyesmik kilőve mivel én mindennap 100km-t utazom középsuliba, ő a környéken lévő városba jár gimibe. Viszont nagyon felkeltette a figyelmem.. Szeretnék tippeket kérni milyen más úton tudnám elérni hogy tudjunk kettesben találkozni / beszélgetni. Továbbá szeretnék ötleteket kérni, milyen témákat tudnék előhozni ha sikerülne összefutnunk... Az első talit szeretném tökéletessé tenni, nemszeretném ha unalmas lenne.. Szerintem előbb-utóbb sikerül elérnem nála hogy elmegyünk délután/este kicsit sétálni vagy esetleg futni.(=

Ilyen alap kérdéseket az ismerkedéssel kapcsolatban már végigtárgyaltunk (suli, hobbi, szabadidő.. stb.)


Minden értelmes vállaszt, tanácsot megfogadok. A trollok, káromkodók, 12éves gyerkőcök a jobb felső sarokban a " PIROS X" mezőre kattintva tudnak segíteni.:)


A helyesírási hibákért, rossz kifejezésért előre is elnézést szeretnék kérni (nem vagyok Magyar).


A kommentszekcióban bővebben tudok vállaszolni ha valami konkrétabb infó kéne a kérdés megvállaszolásához / segítséghez. :)



2017. szept. 27. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az első randi ne futás legyen, ha nekem ezt mondaná egy srác nem igazán mennék bele pedig sportolok rendszeresen pont atlétikázom:) Általában ilyenkor szerintem legalábbis én nem tudnék futni mert ugye zavarban is lennék meg leizzadnák a szimpatikus "partner jelölt" előtt elég nehéz lenne. Menjetek sétálni az mindig jó első randinak valami park nincs a közelbe vagy ilyesmi ?:) A kínos csend meg akkor jön ammkor jönnie kell ha nem jön akkor nem de hidd el hogy szinte 80% hogy legalább egyszer valamikor előjöhet az a kínos csend akkor sem baj nem kell bepánikolni hanem mosolyogj a lányra vegyétek fel a szemkontaktust stb. Sok sikert:)


16/L

2017. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek #1-el, a futás nem a legjobb randi program. Lehet, hogy nem szeret futni, esetleg nincs jó kondiban, vagy nem jó a mozgása és nem szeretné, ha rögtön az elején kiderülne, vagy a szükségesnél jobban előtérbe kerülne. Ha szokott futni, akkor sem célszerű futás közben beszélgetni, nem igazán társasági program a legtöbb embernél.

Ráadásul leizzad, kócos lesz a haja, szokatlan, kellemetlen érzés lehet számára. Ezek nem ideális körülmények egy randihoz. Arról nem is beszélve, hogy a futó ruhák feszülősek, sokat mutatnak a testből, viszont nem feltétlenül előnyösen, nem is igazán csinosak, futáshoz kiöltözni, sminkelni, stb sem annyira lehet/érdemes, szóval sok oka van, hogy első randi programnak nagyon nem ideális - egészen más a helyzet, ha eleve úgy ismerkedtek meg, vagy esetleg úgy futtok össze és aztán rendszeres program lesz belőle.


Különösen a lányok (pláne, ha komolyan gondolják), szeretnek randira felkészülni, csinosan öltözni, hajat, akár sminket csinálni. Vannak, akik akár több napot is készülnek rá, hogy mit vegyenek fel, stb. Főleg egy első randinál nagy jelentőséget tudnak ennek tulajdonítani, a futás nagyon meglövi ezeket.


Ha a beszélgetés során kiderült róla valami olyan szokás, érdeklődés, hobbi, ami adhat valami jó ötletet, akkor esetleg lehet olyan programot szervezni. Pl. ha szereti a zenét, akkor egy koncert, ha szereti a filmeket, pláne van valami különlegesebb érdeklődése, akkor lehet olyan programot találni. Bár ha te nem vagy annyira mélyen tájékozott abban a dologban, akkor akár mellé is foghatsz ilyesmivel, mert ő már nyilván látta, ha kedvence, nem biztos, hogy ő pont azt választaná, amit te, stb. Jobb az ilyesmit inkább lehetőségként felvetni, aztán majd ő tovább gördíti.


Első randinak szerintem is inkább séta, fagyizás, esetleg kaja, parkban ücsörgés jobb program. Ahol élőben folytathatjátok a beszélgetést, amit online elkezdtetek. Főleg első pár alkalommal lehet, hogy érdekesebb lehet beszélgetős programot csinálni és inkább utána valamilyen közös tevékenységet találni.


Ha érdeklődsz iránta, figyelsz a válaszaira és ezt érezteted is vele, a válaszaihoz kapcsolódó kérdéseket teszel fel, akkor nem annyira fog beállni a kínos csend. A lényeg, hogy ne kihallgatás legyen, ahol egyik kérdést teszed fel a másik után, hanem párbeszéd legyen. Te is mesélj neki magadról, de ne csak magaddal foglalkozz, hanem érdeklődj iránta és a legfontosabb, hogy lássa, hogy figyelsz is. Ha már mondott valamit, akkor ne tegyél fel olyan kérdést, amiből az derül ki, hogy korábban nem figyeltél.


Azt inkább felejtsd el, hogy az első talit szeretnéd tökéletessé tenni. Ez csak felesleges terhet ró a nyakadba és növeli a kudarc érzés esélyét. Próbáld meg kihozni belőle a legtöbbet, de arra koncentrálj, hogy mindketten jól érezzétek magatokat, kellemesen elbeszélgessetek. Ennél több elvárásod ne legyen, mert az csak rányomja a bélyegét a dolgokra.

Minél jobban erőlködsz, hogy tökéletes legyen és minél nagyobb elvárásokat támasztasz a randi elé, hogy annak mindenképp jól kell sikerülnie, mert ezen múlik minden. Annál feszültebb, görcsösebb leszel, amik miatt pláne nem fog olyan jól menni az egész. Minél könnyedebben, hétköznapibb helyzetként tudod kezelni, annál esélyesebb, hogy tényleg hétköznapi lesz és jól megy.

2021. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!