Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Sokszor nem tudom mit érzek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor nem tudom mit érzek iránta. Miből tudhatnám?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Most vagyok túl egy szakításon, ami az első párkapcsolatom volt. Nem is biztos, hogy szakítás, csak lehet szünet. Nagyon össze vissza érzéseim vannak. Ez miatt is mentünk szét. Sokszor volt az bennem, hogy nem tudom, hogy szeretem e. Általában pár óra alatt lezártam magamban azzal, hogy igen, de elő jött párszor. 7 hónapig tartott az egész és ragaszkodtam hozzá. A testi vonzalom része is megvolt bőven. Átgondoltam, hogy mit éreztem iránta. Sokszor átfutott rajtam, hogy ragaszkodás csak, semmi több. Ezt el is mondtam neki sajnos és ezzel törtem össze a szívét. És még aznap este arra jutottam, hogy mindenki fölé emelem. Tehát őt választottam a haverok helyett is ha lehetett, mert kevés időnk volt együtt. Tetszeni is akartam neki találkozások előtt pl hogy a hajam jól áll e stb. És úgy gondolom, hogy ezek többet jelentenek ragaszkodásnál. Most 7 hónap után azt mondta, hogy ezen a héten hagyjam békén teljesen. És hogy vehetem szünetnek, de 1 hónap múlva meglátja, mi lesz és ha látja rajtam amit régen, akkor lehet, hogy kapok egy esélyt. Meg kell, hogy erősödjek, de nem tudom hogy kéne. Nem igazán én voltam a férfi, pedig szerettem volna. És ma hogy szakítottunk nem tudom mit érzek. Csak úgy üres minden. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudjam, hogy én szerelmes voltam? Milyen jelei vannak annak? És mikor éri meg megpróbálni visszaszerezni és küzdeni, ha van remény? Nagyon bizonytalan vagyok az érzelmeimben.

2019. szept. 30. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy szerelmes vagy e, azt a következőkből tudhatod (saját, és közvetlen környezeti tapasztalatok!)

-Hiányzik, amikor nem vagy vele

-Azt érzed, hogy ő a legfontosabb

-Ha valaki bántani akarja, gondolkodás nélkül (szinte ösztönösen) megvéded

-Pillangókat érzel a hasadban (mondjuk ez a szerelem erősségétől is függ)

-Hiába látsz sok szép lányt az utcán, neked akkor is ő a legszebb

-Félted

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Javaslom, hogy nagyon gondold át, hogy mit érzel iránta, mert ha semmit, akkor ne nyúzzátok feleslegesen egymást (ez csak tanács!)

Szóval szerintem ennyi.

Ha van még kérdésed, akkor írj (akár privátot is)

2019. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szünet=szakítás, és Isten igazából semmi értelme nem lenne ezt a labilis kapcsolatot folytatni.


Ha valamit érzel valakit iránt,akkor azt tudod. Nincs bizonytalanság.

2019. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keress rá Robert J. Sternberg szerelmi háromszögelméletére.


Amúgy az teljesen normális, ha nem vagy minden pillanatban egyformán szerelemes. Még a felnőtt, stabil kapcsolatokban is vannak hullámhegyek és -völgyek. Szóval lehetsz úgy szerelmes, hogy nem minden másodpercben ugyanazt érzed.

2019. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!