Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért olyan fontos a szerelem?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan fontos a szerelem? Van ennek egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés

Annyiszor látom, ahogy a korombeliek is csak falni tudják egymást a folyosón (szerencsére most karantén van, így nem látom őket), csomó dal erről szól, millió meg egy könyv és film született már erről. Mielőtt jönnétek a válaszokkal, igen, voltam már szerelmes, nem is egyszer.

De sajnos nekem csak rossz tapasztalatom van a témával kapcsolatban. Sosem volt jó érzés, kimondottan utáltam azt a bizsergést a gyomromban. Sosem oda figyeltem ahova kellett volna és állandóan azon járt az eszem, hogy tudnám felhívni magamra a figyelmét az illető(k)nek.


De én úgy gondolom, ezzel csomó időt pazaroltam el. Addig, míg éjszakákon át beszéltem azzal aki tetszett (mielőtt vissza nem utasított), addig mondjuk olvashattam volna valami önfejlesztő könyvet. Vagy nyelvet tanulhattam volna. Vagy délutánonként, amíg elmentem egy szakkörre, ami nem is érdekelt, csak hogy beszélhessek vele, elmehettem volna futni vagy itthon edzhettem volna. Csomó hasznos dolgot lehetne azalatt az idő alatt csinálni, míg úgymond "pocsékoljuk" azt az időt a másikra, aki aztán megköszöni a fáradozást és visszautasít.


Valószínűleg ezt gondolhatom amiatt is, mert sosem viszonozták még a szeretetem. Nem tudom hol ronthattam el, de az a baj, hogy nem is érdekel. Egyszerűen annyi szerlmes kömyvet olvastam, filmet néztem, beszéltem a barátaimmal erről, hogy meguntam. De bejátszhat a dologba az is, hogy a szüleim is nagyon sokat veszekednek előttem, és a testvéremnek is rengeteg gondja van a kapcsolatával.


Már unalmas lett a téma, és nem is szeretnék kapcsolatot a jövőben. Szerencsére van egy nagy szerelem az életemben, az pedig a lovam. Szerintem egy életen keresztül képes lennék csak nekik élni.


Érdekel a véleményetek ebben a témában. Ki mit gondol a szerelem dologról?


19/lány



2020. máj. 14. 20:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ismerős az "aromantikus" szó?
2020. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Most utánanéztem, mert egyébként nem ismertem ezt a szót. Azt találtam, hogy az aromantikusok nem képesek romantikus vonzódásra, viszont szexuális vonzódásra igen.

Nem teljesen értem, mit takar a romantikus vonzódás, én mindig úgy tudtam, ha tetszik valaki, ahhoz az emberhez szexuálisan vonzódunk. Javítsatok ki kérlek, ha rosszul mondom :)

2020. máj. 17. 08:46
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul mondod. Ezért nem voltál még szerelmes.
2020. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Amit te szerelemként leírtál, az csak a rózsaszín ködös vonzódás, általában elmúlik fél éven belül. Ez az a crush-dolog.

Az igazi mély szerelem akkor jön, amikor viszonozzák is. Amikor együtt fejlődsz jobb emberré egy olyan személlyel, akivel a legjobban érzed magad, aki elfogad, akit elfogadsz, akit boldoggá szeretnél tenni. Szerintem amíg nem éltél át egy kapcsolatot, nem voltál úgy igazán szerelmes. Csak crushod volt.

Egyébként nekem az elején sem ilyen, egyáltalán. Sosem görcsöl a hasam meg pillangók meg ilyen hülyeségek, és a figyelmemet se vonja el. Sőt, ha a szeretett személy a közelemben van, az megnyugtat, mindennél jobban. És ha szerelmes vagyok, általában sokkal jobban tudok koncentrálni a fontos dolgaimra.

Egyébként nem tudok válaszolni a kérdésedre, mert nekem csak pozitív tapasztalataim voltak vele. A szakítással végződött kapcsolatokat is pozitívumként élem meg, mert sokat tanultam belőlük és egyáltalán nem érzem elvesztegetett időnek, hiszen nagyon jól éreztem magam közben.


Mondjuk én ugyanígy nem tudom felfogni, hogy hogyan szeretheti valaki megszállott szinten a lovakat :D Szóval meg tudom érteni, hogy te hogy nem érted a szerelmet

2020. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Igen, az biztos, hogy különbözőek vagyunk :D

Való igaz, a kommented után magam is rájöttem, hogy itt lehet a "probléma" forrása: hogy nem viszonozta még senki a szeretetem :)

Valahogy a lovakkal kapcsolatban tudok azonosulni a Te véleményeddel, megnyugszom, ha őket látom, jobban koncentrálok és fejlesztjük egymást (az érti mire célzok, aki dolgozott már lóval).

Vagy talán későn érő vagyok. Lehet, hogy 25 éves koromra lesz egy barátom, aki elfogad lovas megszállottként :D

Egyébként a többieknek is köszönöm a válaszát!

2020. máj. 22. 12:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!