Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szakított velem, egy hónappal...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakított velem, egy hónappal később újra megkeresett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval..Igyekszem dióhéjban leírni a dolgokat, hogy ne legyen túl hosszú.

Masfél hónapja szakítottunk a barátommal. Azt mondta, nem áll még készen egy barátnőre, és nem szeretne megbántani azzal, hogy folyamatosan változtat az álláspontján ezzel kapcsolatosan.

Nem haragban váltunk el, szépen megbeszéltünk mindent, nagyjából pontot tettünk a dolgok végére, majd elbúcsúztunk egymástól örökre.

Két héttel ez után én felkerestem őt, találkozót kértem tőle annak reményében hogy talán újra tudnánk kezdeni, de ő nem akarta, szóval nem jött össze a dolog.

Ezek után elkezdtek elég furcsa dolgok történni. A legjobb barátja írogatni kezdett nekem, folyamatosan az exemről beszélt (fent említett srác) és kérdezősködött, hogy van-e valakim stb. Én persze csak felszínes válaszokat adtam neki, utána pedig szépen lekoptattam mert semmi kedvem nem volt feltépni az épp hogy begyógyult sebeimet.

Időközben kiderült, hogy az exem elkezdett drogozni, és inni, ez volt kb két hete. Idegesített a tudat, hogy mi van ha ezt miattam csinálja, de jobbnak láttam ha inkább nem avatkozom bele, hisz az ő élete, nekem pedig (már) semmi közöm nincs hozzá.

Az idő elteltével egyre jobban kezdtem érezni magam, úgy éreztem sikerült továbblépnem rajta, persze nem száz százalékosan de végre már nem csak rajta járt az eszem.

Aztán ma, mint derült égből villámcsapás hirtelen rám írt, egy piti kis dologgal. Rövid habozás után válaszoltam neki, nem akartam bunkó lenni. Aztán elkezdtünk beszélgetni, ő folyamatosan az elmúlt egy hónapról beszélt, hogy mennyire nehéz volt neki és hogy még mindig nem lépett túl rajtam. Azt is mondta, hogy mostanában sokat álmodik velem, és nem tud másra gondolni, csak rám. Bevallotta, hogy amióta vége lett egyre többet iszik, hogy könnyebben felejtsen. Érdeklődött irántam, folyamatosan felidézte az együtt töltött időt, az emlékeket.

Azt hittem rátér valami konkrétra, de nem. Mielőtt elköszönt azt mondta bármikor írhatok neki.

Fogalmam sincs, most mit tegyek. Nem mondott semmi konkrétat, csak jött, felkavart mindent és újra lelépett. Úgy beszélt velem, mintha még mindig együtt lennénk.

Szerintetek, ez azt jelenti hogy még mindig szeret? Ha igen, mit csináljak? Várjam meg amíg lép? Vagy hagyjam a fenébe? Szeretem őt, de nem tudom mit tegyek..Jó lenne tudni, hogy mégis miért csinálta ezt.



2020. máj. 25. 16:55
1 2
 1/11 Thispain ***** válasza:
88%
Szerintem ezek alapján nyilvánvaló lett, hogy nem csak egy barátnőre nem áll készen, még a döntései súlyának viselésére sem. A leírás alapján nekem az a benyomásom róla, hogy érzelmileg nem stabil, és ha újra összejönnétek, rád hárulna ennek kijavítása, amivel nagy valóüszínűséggel sosem leszel kész. Ha vársz 1 évet, és ha addig nem halt meg, emellett összeszedte magát, és még mindig össze akarsz vele jönni, megteheted.
2020. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag drogozott, piált, magába zuhant, szétesett mert 1 hónap után se tudott mit tenni miután ->>>>>> Ő <<<<<<- dobott TÉGED. Ez a gyerek alapból szét van esve és nem tud mit kezdeni magával, de ez legyen az ő baja. Akkor kellett volna összeszednie magát, mikor együtt voltatok, de még azután se képes, ehelyett játssza az áldozatot.


Bármikor, ismétlem BÁRMIKOR írhatott volna neked, hogy szeretne beszélni a kapcsolatról és hogy talán megérne egy újabb próbát, mert ilyen és olyan érzések vannak benne (más kérdés hogy ebbe se lett volna érdemes belemenni szerintem, de lépjünk ezen túl). Szóval most visszatért nagy elánnal, beadva hogy mekkora mélységekben van, ismét bármilyen konkrétum nélkül - nem ajánlott találkát, a fő téma az volt hogy ő milyen rosszul van és milyen sz*r volt neki az elmúlt időszak.


A valóság az, hogy egy nagyon önző emberrel vagy kontaktban, akinek csak arra kellesz hogy neki jobb legyen. Van egy általános üresség benne, amit veled akar betömni, de mint láthattad, akkor sem sikerült mikor együtt voltatok, hisz ezért dobott. Nem fog menni soha, mert nem tőled függ vagy akárki mástól függ, hanem az ő fejében lévő dolgoktól, amiket kezelni kéne - csak ezt nem fogja megtenni, mert gyenge és gyáva (ezért nyúl a piához, droghoz, stb.).


Továbbra sem akar barátnőt, de azt akarja hogy mellette legyél és támogasd. Ezért nem mond semmi konkrétat, ezért mond csak annyit, hogy írj neki bármikor. Mert arra tök jó vagy, hogy a jelentéktelenségének érzését csökkentsd benne, hogy amikor sz*rul van, akkor ott legyél neki, de azon kívül lényegtelen te mit akarsz és milyen igényeid vannak. Röviden ezt hívják kihasználásnak egy nem túl stabil személytől.


Jól haladtál eddig nélküle, folytasd az eddigi utad és találsz majd olyan srácot, aki nem a drogokba menekül saját maga elől, és akinek tényleg fontos leszel.

2020. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj el tőle,mert ez a srác kihasznál! Ne légy a lelki szemetese, akit elővesz vagy eldob, ha olyan kedve van.

Elhiszem, hogy fáj még, de legyél már egy kicsit önérzetesebb!

2020. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Huu, hagyd a fenébe. Egyrészt mi az hogy drogozik? Biztos, hogy ilyen társat keresel hosszú távra? Másrészt elhagyott... Ha látja hogy azonnal ugrasz es visszafogadod, abból az lesz, hogy ezt elég gyakran el fogja veled játszani. Én egy teljesen új kapcsolatot javaslok neked. Ő nem szeret téged. Ha szeretett volna, nem ez lett volna a vége.
2020. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából ő egy nagyon nagyon rendes srác (legalábbis az volt, amikor megismerkedtünk) de most hogy így belegondolok, soha nem vette komolyan a kapcsolatunkat. Mindig, mindent nekem kellett kitalálnom/megoldanom kettőnk helyett.

És én valóban úgy éreztem, hogy tökre sikerült túllépnem rajta, de most megint összekuszált mindent és fogalmam sincs, mihez kezdjek. Úgy tűnik ő meg nem zárta le ezt a dolgot, pedig ahogy leírtam mindent megbeszéltünk, letisztáztunk amikor szakított velem. Szeretem még, ez tény, de nem hiszem hogy képes lennék újra összejönni vele, hogy aztán megint ez legyen vége. Én hetekig sírok utána, aztán amikor végre kezdem elfelejteni, újra felbukkan. Azt hiszem igazatok van, talán tényleg csak kihasznál/kihasznált.

Az pedig hogy drogozik nagyon abszurd, mert tudomásom szerint még csak cigizni sem cigizett soha, alkoholt meg pláne nem ivott csak ha olyan alkalom volt (buli stb), de tényleg nagyon ritkán.

Igazából nem érdekelne hogy mi van vele, de most hogy kiderültek ezek a dolgok, nagyon aggódom hogy komolyabb baja esik, és az mégrosszabb hogy talán miattam.

2020. máj. 25. 20:04
 6/11 anonim ***** válasza:

"de most hogy kiderültek ezek a dolgok, nagyon aggódom hogy komolyabb baja esik, és az mégrosszabb hogy talán miattam"


Nem miattad, az ő fejében vannak gondok. Pont azzal húz be és teszi az ilyen ember fokozatosan tönkre az életed, hogy azt hiszed tehetsz ellene valamit és te vagy a gyógyír rá. Nem, ez csak a mesékben van.


Csak ő tehet ellene, csak ő javíthat a saját életén. Neki kell megfelelő döntéseket hoznia és akarnia hogy jobb legyen.

2020. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd. Ő dobott el téged és nem fordítva.
2020. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szerintem sem érdemes ilyen emberrel foglalkozni. 3 éven át voltam egy hasonló kapcsolatban. Mindig mindenért engem állított be a hibásnak, mindig én éreztem azt, hogy nekem kell utána futnom. Aki egyszer eldobott azt többször is el fog! Nekem ez a tapasztalatom. Nem érdemes bajlódni vele. Tiltsd le mindenhonnan. Nagyon sokszor fel fog még keresni csak hogy fel kavarjon benned mindent. Ebből is látszik mennyire csak saját magára gondol. Menekülj!
2020. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

szerintem szeret igen, ez egyértelmű..attól, hogy szakított nem jelenti, hogy nem szeret.. csak hülye. Azok alapján amit leírtál szerintem igenis, hogy szeret...csak szegény labilis.

Nem tudom mit kéne tenned, mert olyan mintha el akarná folytani az érzelmeit, egyik héten ezt mondja, másik héten azt..

Szerintem nyugodtan mondd el neki, hogy neked ez sokat jelent, hogy tudatta veled, ezeket, de mivel ő szakított, te így nem igazán tudsz mit tenni az ügy érdekében, de azért valahogyan próbáld meg éreztetni vele, hogy neked is fontos..

én valami ilyesmit tennék :)


Bocsi ha azóta már megoldódott a dolog, vagy megbeszéltétek

2020. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 "én valami ilyesmit tennék :)"


Nyalj csak nyugodtan a labilis személyeknek, hogy még jobban kihasználjanak, de mást ne bíztass erre.

2020. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!