Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire számít a kor különbsé...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít a kor különbség a kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A rokonom mesélte nekem hogy van egy srác, aki most lett 20 éves és hogy a srácnak ő tetszik régóta. Neki is tetszik a srác. Csak hogy rokonom 15 éves. Mennyire számít az az 5 év különbség szerintetek?

2020. szept. 20. 02:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen korban az 5 én sok. Az egyik lassan már családot szeretne, dolgozik, a másik most végzett az általánossal
2020. szept. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez még nem olyan durva. Vagyis, ahhoz képest, hogy mik vannak. Tény, hogy nem ártana, ha a lány 1-2 évvel idősebb lenne, de na, szerintem ez még nem annyira durva.
2020. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
A szellemi érettség számít szerintem, nem a kor!
2020. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi az hogy az egyik már lassan családot szeretne? Az én pasi ismerőseim inkább olyan 28-35 éves korukra tervezik a dolgot :D De ha valaki esetleg pár évvel hamarabb is szeretne, 20 évesen még biztos, hogy nem azon jár az esze, hogy most találnia kell egy feleséget aki max 2 éven belül szül neki, jézusom... :D

Én meg ezt úgy látom, hogy az egyikőjük gimis, a másik pedig nem rég érettségizett, 1-2 éve. Most pedig mondjuk egyetemista, akkor mindketten tanulnak. Szerintem nincs ezzel baj, ha a lány érett, és jól kijönnek, a fiú pedig nem akarja semmi olyanra rávenni, amit a lány nem akar. Így az 5 év nem olyan vészes.

2020. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Csak a személyiség számít.
2020. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rokonomat én elég érettnek találom.19 évesen ki merem jelenteni hogy érettebb mint a mostani 15 évesek. Elvileg jól ki jönnek a sráccal. Csak azt mondta kicsit aggasztja majd a szülei reakciója.
2020. szept. 20. 19:35
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát a kor az egy dolog, a személyiség meg egy másik. Nem mindegy, hogy milyen a srác - szülőknek sokat számít a jó modor, kedvesség, biztos családi háttér, a srác értékrendje, élethez való hozzáállása, és a vallási, politikai stb. meggyőződése is. Ha ezekkel nincs különösebb összeférhetetlenség, működhet a dolog, 1-2 év múlva meg már amúgy sem lesz annyira zavaró a korkülönbség. ;) Jelenlegi pasim közt és köztem 8 év van, ő 35 én 27 vagyok... az általánosban anno egy 6 évvel idősebb srác rám se hederített érthető okokból. :D
2020. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a téma, az biztos. Ezt szerintem nem számok alapján kéne megközelíteni, hanem az életmódjuk és az életfelfogásuk függvénye, hogy mennyire illenek össze.

Ha a lány éretlen, élete legnagyobb problémája hogy a töri tanár 6 oldal tanulnivalót adott, hogy kivel csinálja meg a most trendi tiktok dancet, és hogy úristen mi lesz velem mentolos cigi nélkül, míg a srác az életét építő, ambíciózus egyetemista, akkor nem nagyon lesz mi összetartsa a kapcsolatot, beszélgetni se lesz miről egy idő után...

De ha nagyjából azonos nézeteket vallanak, azonos szinten tartanak az életben, akkor stimmelhet a kapcsolat. Ráadásul jellemző hogy egy 20 éves srác még nem egy kiforrott felnőtt ember, ahogy egy 15 éves lány is lehet érettebb. Minden a személyiségüktől függ.

2020. szept. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Így elég soknak tűnik az az 5 év, de én úgy hiszem, hogy a lélek kortalan. :)
2020. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha elég érett hozzá akkor szerintem lehet rá esély. Amúgy őt zavarja ez a dolog vagy téged?
2020. szept. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!