Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért van az, hogy ha egy fiú...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ha egy fiú barátom elkezd többet érezni irántam, akkor engem egyenesen elkezd taszítani?

Figyelt kérdés
Sok utálatot fogok ezért a kérdésért kapni, de én is utálom, hogy így vagyok összerakva. Főleg az utóbbi időben elég sok fiú barátom vallott nekem szerelmet, sokszor a vallomás előtt már éreztem, hogy valami nem "okés". Nem tudom miért, de amikor elkezdem érezni rajtuk, hogy ők már nem csupán egy barátot látnak bennem, akkor valamiért elkezdenek taszítani, érzem, hogy nem úgy állok hozzájuk mint eddig, kerülöm pl. az ölelést, stb., mert egyszerűen én rosszul érzem magam ettől és ezeketől a dolgoktól. Ez ellen tudok valamit tenni? :/ Valami fejmosás valaki? Vagy jobb is, ha kialakul egy kis távolság közöttünk?(mivel én nem viszonzom ezeket a szerelmeket).

2021. máj. 23. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarsz kapcsolatot, ezért taszítanak ennyire ezek a dolgok
2021. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Az #1-es jól mondja, egyszerűen nem akarsz velük kapcsolatot, ezért az ösztönös védekező mechanizmusod lép életbe. Teljesen természetes reakció.
2021. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy írják, a reakciód normális, nem akarsz velük kapcsolatot és kellemetlenül érzed magad, hogy ők igen (nyíltan elutasítani pedig nem mered őket), ezért kerülöd a kontaktot.


Két probléma viszont van/lehet:


1, Nem mondod meg nekik hogy nem akarsz tőlük semmit, nem mered felvállalni hogy "megbánthatod" őket, nem mered akár lezárni a kapcsolatot, hisz nem olyan amilyet te gondoltál; nekem ebből az jön le hogy van benned valami szeretetéhség és önbizalomhiány, ami miatt nem akarod hogy utáljanak


2, Azt mondod sok fiú barátod vallott neked szerelmet: megeshet párszor az életünk során, normális, de ha már tinikorban ilyen arányod van, akkor ott valami lesz a háttérben. Valószínűleg olyan módon viselkedsz velük, amivel magadhoz vonzod őket, teljesen más jeleket küldesz mint amit te gondolsz és konkrétan lehet te vezeted rá őket, hogy beléd szeressenek. Írtál ölelkezésről és egyebek, gondolom annyira intim és közeli kapcsolataid vannak a "barátaiddal", amik a pasijaiddal kellenének hogy legyenek, ez pedig akár megint visszavezethető a szeretetéhségre


Mivel mi nem ismerünk, a miérteket neked kell tudnod. De attól hogy úgy állsz hozzájuk mintha a barátnőid lennének vagy a meleg barátaid, még nem azok, a folyamatos ölelkezés és bújás, a cukiskodás, annak kifejezése hogy mennyire fontosak, stb. egy hetero srácban azt fogja éreztetni, hogy többként nézel rá, ami szintén természetes.


Ha nem akarsz semmit, akkor barátként/haverként viselkedj velük, nem kell állandóan ölelkezni, bújni, nyomni nekik hogy mennyire jó hogy vannak és hasonlók. Majd azt a pasiddal csinálhatod, ha egyszer lesz, ő nem fogja félreérteni.

2021. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 mindig megmondtam nekik és nem, félre érted. Ölelkezés max búcsúzásnál van, mert én eleve nem igazán szeretem az ilyen dolgokat, baratnőimmel se. Tehát a búcsúzásnál az az egy ölelést is soknak érzem ilyenkor.
2021. máj. 23. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ölelés meg ölelés között is van különbség. Ha mély (alatt értem hogy határozottan szorosabb, de nem túl szorító), akár hosszabb az ölelés, az eléggé félreérthető tud lenni. Ha csak amolyan formális a dolog, csak egy röpke pillanatra lazán, az megint más.

Férfiaknál jellemző, hogy bárkire rámozdulnak, hisz mi a farkunk után megyünk (mondom én, aki beteg módon képes önuralmat gyakorolni). Ha a testi mozzanatok picit is félreértelmezhetőek, vagy a viselkedésed akár az ami félreértelmezhető, akkor ne számíts másra. Ilyenkor kell belevinni egy kis józan észt és kimondani már a legelején, hogy ne legyenek félreértések, vagy ha számodra kényelmetlen, akkor egyáltalán nem is kell semmi fizikai kontaktus. Légy egyértelmű, ennyi a lényeg. Minden férfinél (meg úgy minden embernél) más az egyértelmű, ezt azért vedd figyelembe.

2021. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én már nem vagyok tini, de amikor a legjobb barátom elmondta hogy szerelmes belém és könyörgött, mint emberből ábrándultam ki. Megharagudtam mert csalódtam. Jóhiszeműen röhögsz valakivel évekig, megbízol benne, erre kiderül hogy csak nőt lát benned. Ez becsapás.
2021. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

#6 Komolyan, meglepődsz ezen? A kémia adott egy férfi-nő barátságban, ez valószínű, onnantól kezdve meg bármikor beindulhat a szikra bármelyik félben.

Nem is értem...

2021. jún. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!