Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Tetszik egy srác végre,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tetszik egy srác végre, hosszú idő után, de nem a legegyszerűbb a helyzet. Most viszont mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elnézést a hosszabb leírásért, de így tudom jobban elmagyarázni a dolgot.

19 éves vagyok és két éven keresztül voltam szerelmes egy fiúba, soha nem éreztem ilyet, sőt barátom sem volt soha. A sráccal nem lett semmi és barátnője lett. Egy másik városban lakott. Én is tudom, hogy ilyenkor nem szabad utána futni, azonban az érzéseknek nem lehet parancsolni, így csak úgy magamban szerettem továbbra. Költő lelkületű is vagyok, tehát nekem mindig fontos, hogy ki fog meg igazán, de nem csak tetszésre, annál jobban. Őszintén: senki. Rajta kívül soha senki.

Amúgy minden fiúval kicsit meggondoltabban viselkednem az apám miatt, ugyanis ő soha nem volt normális anyával és alkoholista is, nem is beszélek vele.

Azonban végre megtörtént. Egy srác megfogott innen a városomból,csak látásból ismerem, de vannak közös ismerőseink. Egy nagyon illemtudó fiú, a nőket tényleg megbecsüli, szerény, alázatos, sportol is nagyon régóta és elzűlhetett volna, mint sokan a városunkban, de a sport miatt nem cigizik stb, ami itt tényleg becsülendő. Nehezen megközelíthető, titokzatos, mert ő is visszahúzódó, mint én, tényleg kenyérre lehet kenni olyan jószívű és nagylelkű. Igen ám, viszont van egy bökkenő... Félig roma... Ami nekem nem bökkenő, nem ítélek el senkit, nekem az a fontos milyen ember. (Apám nem roma mégis egy idióta volt, tehát...) Na de az anyám csak olyat akar nekem, akit ő jól megnézett, és a romáktól, mégha csak fél is, tiltva vagyunk és soha nem leszek a lánya, ha vele csak randizni is elmegyek. Megértem miért félt, hiszen ott vannak a sztereotípiák, amit mindenki tud... De mindenki megérdemel egy esélyt és saját kárán tanul az ember. Valamiért nem tudok most az érzéseimnek nemet mondani, nagyon megfogott, amilyen ember, amilyen szenvedéllyel van valami iránt, és hát helyes is baromira. Viszont itt a következő baj, ugyanis oké, randiznánk, anya lehet megenyhül tegyük fel, de mivel visszahúzódó vagyok, most nagyon cinkesen érzem magam, ugyanis múltkor találkoztam véletlenszerűen vele, jött ki az egyik boltból és pont elém lépett ki, én meg mivel teljesen odavagyok érte, és még nem volt nagyon ilyen velem, nagyon cinkesen hátra ugrottam és elfordultam tőle. (Valószínűleg egy független embertől is megijedtem volna, mert el voltam bambulva, ahogy rám nyitott, hát és pont ő volt ott) Kínos szituba kevertem magam, de ez történik mindig, ha a közelemben van, annyira szerencsétlen vagyok. Ha lenne is valami, mi van ha ezzel a cinkes sztorival, nem akarna semmit? Ugyanis kedves meg minden, de ha azt hitte, hogy egy hülye liba vagyok?

Most mit tegyek? Hagyjam is, mert legalább úgymond jól jön ez a beégés, hogy ne legyek vele, vagy ha nem hagyom, szerintetek nem égtem le nagyon? Xd Nem vagyok már 16, de mivel nem nagyon tetszett még tényleg senki, így nem éltem át ilyet.

Kérlek titeket, a bunkó válaszolók kerüljenek.

Nem tudok kitől tanácsot kérni.



2022. júl. 8. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.Szerintem egyáltalán nem égtél be előtte, ezt csak te nagyítod fel:) Ilyenkor gondolkodj mindig fordítva, ha másvalaki csinálta volna ezt a szemed láttára, mit gondolnál? Semmi extrát, lehet picit fura volt de másnapra már el is felejted az esetet.


2.Próbálj meg beszélni anyukáddal, magyarázd el neki, hogy miért nem szabad a sztereotípiákra hallgatnia. Még egyelőre semmi sincs köztetek, de ha már együtt lesztek a fiúval és bemutatod anyukádnak, akkor lehet megenyhül ha látja, milyen boldogok vagytok együtt és hogy a fiú is rendes.

2022. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos, vagy nem sajnos, de az előítélet az emberekben mindig ott lesz, és azt kell mondjam, jogosan.

Én is félig roma vagyok (inkább háromnegyed.. :D), nem iszok, nem cigizek, végig jól tanultam középiskolában (kitűnő/jeles), leérettségiztem idén, jövőre pedig maradok szakmára, utána pedig egyetem.

Minden héten 5x edzek, az életem a sport, de tényleg. Nincs a sportnál fontosabb dolog most, és nem is lesz. (Nyilván, a család a legelső, de érted.. :D)

Mégis, bármilyen jól csinálhatom a dolgaimat, mindig lesznek emberek, akiknek csak egy roma leszek, pedig nem is ismernek. Szerencsére ilyen emberek kevesen vannak, vagyis, kevéssel találkoztam.


Anyukád csak úgy fog megbarátkozni a tudattal, ha megismeri Őt is. Egyébként is, mi lenne akkor, ha nem jönnének ki jól? Semmi. Neked kell Őt elfogadni, nem pedig másoknak. Te leszel együtt vele, nem pedig más. Neked kell elviselned Őt, és nem pedig másnak. Ha igazán szeret anyukád, akkor, ha látja, hogy boldog vagy vele, úgy is elfogja fogadni, hisz egy szülő a legjobbat akarja a gyerekének. (normál esetben)


Ja és, egyáltalán nem égtél be előtte, sőt, ha felém így reagálna egy lány, akkor azt venném le, hogy bejövök neki azért volt zavarban és hasonlók, szóval még jól ki is jöhettél ebből.

Ne szalaszd el a lehetőséget, sok sikert!

2022. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1 - es válaszolónak: Lehet észre sem vette annyira egyébként, legalábbis remélem. :))

Ma meséltem neki róla részletesebben, már nem volt annyira mérges, de lehet ha összejönnénk, akkor igen, ezt még nem tudom.


2 - es válaszolónak: Igen, nekem az elsődleges, hogy milyen ember valaki, elfogadó típus vagyok. Sajnálom is azt, aki tényleg nem olyan és azt gondolják róla az emberek. Anya azt hozta fel főként ellenvetésnek, hogy ha lenne gyerek, akkor ők is ezt a kirekesztettséget élnék át, ami igaz is egyébként. Nyilván nem akarnék rögtön házasodni, de ki tudja mennyire lenne aztán komoly. Lehet nem lesz az egészből semmi, de ha lehetne, akkor nem szeretném, hogy az legyen a tiltó tényező, hogy félig roma.

(Hasznos volt a válaszod, csak véletlenül a félig hasznosra nyomtam, bocsi.)

2022. júl. 8. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!