Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek gáz, ha szerelmes...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek gáz, ha szerelmes vagyok Radnóti Miklósba?17/l

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 16:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Pont belőle fogok írni holnap 😂
2023. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem gáz, de nincsen sok értelme.
2023. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez inkább csak rajongás, amivel nincs semmi gond.
2023. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem

Elhívott már randizni?

2023. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 NTBS ***** válasza:
100%

Nem.

Csak sajnos nem fog beteljesülni.

2023. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem! Csak szépen lassan haladjatok, ne siessétek el a dolgot.

Sok boldogságot nektek!

2023. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jöttél rá?
2023. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem...
2023. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, én Jenna Ortegába vagyok szerelmes.
2023. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 creativus ***** válasza:
100%

A szerelmesség nem gáz, hanem egy hormonális állapot, amelynek meglétéről az egyén nem tehet.

A szerelem állapotát egy PhenilEtilAmin (=PEA) nevű hormonunk okozza (amely hasonló az amfetaminhoz), és amely átlagosan 1.5-2 évig tart, amíg a szervezetünk, ezt a pozitív stresszes állapotot le nem küzdi, és utána újra a valóságot látjuk a lila köd helyett.

Ez az eltolódott hormonális állapot mellékhatásként a szerotonin szintünket is befolyásolja (alacsonnyá válik), és ez okoz gyanakvás-szerű gondolatokat, amely a szerelemben olyan hatású, hogy a szerelem tárgyát fantasztikusnak, mindenben olyan cukinak véljük. Ha a PEA termelése végre leáll, akkor az alacsony szerotonin szint egy depresszióhoz közeli állapotot eredményez, a gyanakvásokat negatívra váltva a világgal szemben.

Ha ez esetben különféle élvezetekbe menekülsz, akkor azok is csökkentik a szerotonin szintet, és az állapot egyre súlyosabbá válik. A folyamat hasonló a drogosokéhoz, már csak azért is, mert a PEA egy természetes drogunk, tehát egy függőséget eredményez (minden gondolatunkat arra szánjuk, hogy PEA termelődjön), amelyben a függőség tárgyának megszűnte egy újabb drog keresését válthatja ki. Ebből azonban napjainkban számos van, különösen a digitális világban, csakhogy éppen nem merik bevallani azok akik szolgáltatják, hogy azok is drogok.

2023. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!