Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Nem tudom elengedni. Menthető...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom elengedni. Menthető a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Elég hosszú story, szóval nagyon hálás lennék ha valaki végigolvasná, és érdemi válaszokkal/tanácsokkal látna el.


13 éves koromban egy lány jött az osztályunkba. Hamar összebarátkoztunk, de rá egy évre elkezdtem érezni iránta valamit. Kiderült, hogy régebben ő neki is egy pár hónapja még bejöttem. . De erről én csak fél ér évvel később értesültem.

Szóval tetszett. Nyilván nem akartam elcseszni a barátságunkat, és megpróbáltam elnyomni magamban ezt az érzést. Nem fogom leírni, hogy mennyire szerettem meg stb. Talán most nem ez a fontos. Majd gimisek lettünk. Miatta tanulom azt a szakmát, amit. Azt hiszem belebetegedtem volna, ha nem látom minden nap. A gimi kezdés előtt 2 nappal leírtam neki, hogy szeretem. Mire ő csak annyit írt, hogy "tudom". Azóta kerül, sose beszélünk. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Érdemes lenne szerintetek félrehívni beszélgetni? Vagy hagyjam? Eltelt azóta 2 év. Neki azóta van kapcsolata, én viszint még mindig nem engedtem el. Talán már semmit nem érzek iránta, de a barátságunk rettenetesen hiányzik..



2023. szept. 3. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Valahogy üljetek le és beszéld meg vele, mert különben elég sokáig fog nyomasztani, hogy nincs lezárás.

Beszéljetek, aztán a beszélgetésből majd kiderül, hogy érdemes-e várni rá.

Nem kell letámadni, én csak finoman puhatolóznék.

Bár az alapján, hogy kerül téged, szerintem nem akarja/nem akarta, vagy azért, mert nem akarta tönkretenni a barátságot (ezért inkább megszakította), vagy egyszerűen csak nagyon kínos neki, vagy valami más áll a háttérben (pl. lehet, hogy mire te megmondtad neki, az ő érzései már elmúltak, és nem akar benned hamis reményeket táplálni azzal, hogy továbbra is keresi a társaságodat).

Ha elsőre nem mutat hajlandóságot, akkor szerintem engedd el. Ha akarna téged, akkor valószínűleg elsőre is látnád rajta, de ha nem látod, akkor csak magadat fogod kínozni, és már kamaszként megkeseredett ember leszel.

Tudom, hogy külső szemmel ezt könnyű mondani, de voltam hasonló cipőben 2x is, és egyszer sem volt meg rendesen a lezárás, azóta is mardos a dolog - pedig ennek már több mind 10 éve.

Egyet jegyezz meg: a legfontosabb mindig a kommunikáció, hogy beszéljetek egymással a dolgokról.

2023. szept. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé unintelligens, infantilis reagálás a “tudom”, s aztán negligált.

Ez a történet csak benned él.

Ő már egy másik dimenzió, mással él. Nem gondol rád.

Engedd el. Érdemtelen a ragaszkodásodra.

2023. szept. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Ha 2 év alatt nem történt semmi akkor már nem is fog. Mire tudtatok 2 évet várni?

Neki azóta pasija van, tovább lépett. Ne cseszd el a kapcsolatát.

Tanulópénz. Legközelebb vagy gyorsabb leszel vagy más lecsapja a kezedről.

2023. szept. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Engedd el, ha ennyi idő alatt nem sikerült akkor nem fog, elég gáz lenne ha össze akarnál jönni vele, max ha ő akarja. Maradjatok barátok, beszélgessetek sokat, aztán lesz ami lesz.
2023. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
62%
Hívd félre és próbálkozz még egyszer. De, ha nem a válasz lépj tovább a saját érdekedben.
2023. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!