Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek? Hogyan tekintsek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hogyan tekintsek rá barátként, ha szeretem? Valaha túl tudok lépni rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A helyzet az, hogy beleszerettem az osztálytársamba... (Én a lány vagyok)

Már kb 1 hónapja eléggé közel kerültünk egymáshoz, éreztem hogy tetszem neki, így úgy gondoltam lépek: bevallottam neki, hogy többet érzek iránta mint barátság... A fiú elmondta, hogy ő is kedvel engem, többet jelentek számára mint egy barát, de kapcsolatra nem lenne ideje, nem tudná rendesen ápolni, így inkább hagyjuk...

Úgy éreztem a lelkem esett darabokra amikor ezt kimondta, de persze ez ellen nem tudok mit tenni sajnos... Megkérdeztem tőle, hogy esetleg késöbb lehetséges-e hogy lesz köztünk valami, de arra azt mondta, hogy ezt most nem tudhatja.

Amióta ezt megbeszéltük, teljesen megváltozott velem szemben... Tudtam azt, hogy változás lesz hisz ezek után nem fog ugyan úgy megölelni, nem kéri meg hogy várjam meg, nem fog hozzámérni "véletlenül" és stb, de egyszerűen tudomást sem vesz rólam... Nem szól hozzám, nem jön oda beszélgetni...

Egyszerűen darabokban heverek... Ülök a szobámban, bámulom a plafont és zokogok... Szerettem iskolába járni, hiszen ott volt Ő, láthattam, de most minden reggel gyomorgörccsel kelek fel, ha arra gondolok hogy látnom kell, és hogy már semmi sem lesz ugyan olyan...

A közös óráinkon egymás mellett ülünk mint régen, de már nem viccelődik, nem böki meg az oldalam, hozzám se szól és egyszerűen úgy érzem ezt nem bírom tovább...

Majdnem 4 évig leszünk még osztálytársak, és egyszerűen nem tudom elfelejteni ha minden nap látnom kell. A baráti körünk közös, tehát nem tudom figyelmen kívül hagyni, ignorálni, mert egy körben mozgunk.

Nem tudom mit tegyek... Lehet ebből még barátság? Vagy reménykedjek abban, hogy esetleg késöbb lesz még valami köztünk? Hogyan szeressek ki belőle?

Gondolkoztam én már iskolaváltáson is, de jelenleg egy nagyon jó suliba járok, a tanulmányaim miatt nem lenne szerencsés itthagynom...

Köszönöm ha végigolvastad ezt a novellát, és értelmes választ adsz!

Bármilyen tanács jöhet!



nov. 14. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, most azt érzed, sosem lesz ez másképp, de olyan fiatal vagy, lesz még más fiú is az életedben. Sovány vigasz, de az idő mindent megold, elérkezik az a nap is, amikor már nem fájdalommal fogsz visszagondolni a kapcsolatotokra. Iskolát pedig semmiképp ne válts miatta. A továbbtanulásod, a jövőd nem éri meg odadobni. Ez most így alakult, az életben még számtalanszor fognak kudarcok érni, sajnos a párkeresés sosem volt fájdalommentes terep, de egyszer eljön majd a boldogság is. Remélem segíthettem valamennyit.
nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Az ilyen jellegű írásokat, gondolatokat légyszíves tartogasd a naplódnak, vagy a fejedben zajló tinidrámának...

Nem dőlt össze a világ, oké? Miért kell a bolhából elefántot csinálnod? Érthető okokból most kicsit másabb a légkör kettőtök közt, pláne, hogy már nem leplezi ő sem, hogy kedvel téged és a szemedbe is mondta. Jelenleg patt helyzet van. Vagy lesz köztetek valami, vagy nem. Ezen nem kell zokogni, sem darabokra törni. Egyébként ki lehet ám ebből zökkenteni magatokat. Beszélgessetek a dologról, oldjátok a feszültség, mozduljatok ki valahova.. Csak könyörgöm ne játszd el a hattyúk halálát, az életben ennél milliószor fájdalmasabb dolgok fognak még érni téged. Szedd össze magad!

nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy kis ideig még nehéz lesz. Viszont napról napra jobb lesz, ha közben másokkal is foglalkozol. Nem arra gondolok, hogy keress azonnal srácokat, inkább talizz többet barátnőkkel, próbáld elütni az időt, amit sírással töltenél.
nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igyekszem kikapcsolódni és másokkal is foglalkozni, de nehéz, hogyha tényleg egész nap a közelemben van, mivel ugyan az a baráti társaságunk. A többiekkel teljesen normálisan viselkedik, beszélget velük, de engem direkt ignorál... Persze ha kérek tőle valamit megteszi, tehát nem bunkó, de ma is például szó nélkül otthagyott, míg a többieket megvárta... Reggelente ugyan azzal a busszal jövünk, régebben odajött hozzám beszélgetni, de ma reggel egyszerűen hátat fordított nekem és telefonozott. Pedig nem adtam okot arra, hogy ilyeneket tegyen, sőt, közösen beszéltük meg hogy barátok maradunk.

Csak remélni tudom hogy idővel minden a helyére rázódik, és megint lehet köztünk normális barátság, mert ha ez így marad, akkor másik baráti társaságot kell keresnem.

nov. 16. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Az idő majd segít, az iskolaváltás mindenképp rossz ötlet (hosszú távon nem érné meg).Kitartást!
nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!