Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Van egy évfolyamtársam akibe...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy évfolyamtársam akibe totál belezúgtam! Mit tegyek hogy járjunk?

Figyelt kérdés
Belezúgtam a fiúba Neki nem nagyon volt még barátnője önbizalma nincs de viszont tetszek neki. Mivel vegyem rá hogy járjunk?? Vagy hogy jelezzem hogy járni akarok vele..

2015. nov. 13. 18:05
 1/6 anonim válasza:

ugyanezzel küzdöttem meg én is :D

beszélgess vele, próbálj meg közel kerülni hozzá

L

2015. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de mondjuk szemezz vele, flörtölj, mosolyogj amikor rád néz stb.
2015. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jajaj, fogós kérdés, kedves kérdező... Amikor kamasz fiú voltam, szintén erős gátlásokkal küzdöttem, és egyszer mégis kezdeményeztem egy lánynál, vagyis ponthogy nem... már lemondtam róla, épp ezért mertem odamenni hozzá, spontán, viccelődni... erre a lánynak szimpi lettem. :D Ilyen az élet. :)


Egy kis csavar is volt a dologban, ugyanis ő szintén rendelkezett önbizalommal, ahogy láthatólag te is, kedves kérdező, ezért a kislány "kézbe vette" a dolgokat, na nem pont úgy, kézzel. ;-) Hanem ügyesen irányította a helyzetet.


Aztán ő bölcsen félbeszakította a folyamatot...

...én meg ismét elkezdtem görcsös lenni, visszaestem a szokásos gátlásosságomba, mert a lány újra fontossá vált nekem...


Nehéz kérdés, mi lett volna a működő dolog, hiszen kölcsönös volt a vonzalom. Mégse lett semmi az egészből, mert ő arra számított, hogy ő megtette a tényleges kezdő lépéseket, és hogy legyek "férfi" (óóó... kisfiú voltam még szinte a csajozáshoz...), folytassam én a közeledést az elkövetkezendő napokban.


De én muja voltam, nem mertem többé a közelébe menni... Sokat vesztettem vele, de hát nehéz a kamaszkor... tele voltam addigra már igen komoly lelki sérülésekkel, ráadásul befelé forduló alkat voltam nagyon, részben máig is, de már rengeteget oldódtam, saját magam formálásában már igencsak előre járok, 30 feletti férfiként pláne.


Szóval azon agyalok most, kamasz korban ilyenkor mi a teendő: ott van egy gátlásos kamasz fiú, meg egy viszonylag oldott kamasz lány... Kölcsönös a vonzalom... Nézd, ha van humorod, próbálj meg viccelődni vele! :)


Valamint bátorítsd, indirekt módon!

Értem ez alatt, hogy szerintem NE pont a csajozás kapcsán bátoríts, hanem általánosságban, hogy ő milyen ügyes valamiben pl sport, vagy tanulás terén... ilyesmi... De csak olyanban dícsérd, amit őszintén érzel, máskülönben erőltetet lesz az egész, az nem igazi...


Aztán figyeld meg másnap, h foyltatja-e saját magától a köztetek alakuló helyzetet, vagy pedig úgy reagál, mint anno én magam... leblokkoltam.


Ha leblokkol, akkor szerintem lépj te újra és újra, nem baj, hogy lány vagy... Döntsd el: tényleg vágysz-e rá, és ha igen, akkor fokozatosan vidd addig a dolog, míg csókra kerül a dolog és kézenfogva jártok.


Eddig jutott el velem a lány, aznap... Vagyis nagyjából eddig.

Utána blokkoltam le, szóval majd úgy is látni fogod, megjön-e ezek után a bátorsága, vagy továbbra is neked kell-e lépned -valami ürüggyel is akár, újra beszélgetést kezdeményezhetsz vele-, ha annyira fontos ő számodra...


És akkor lehet, h lépned és lépned kell, újra, meg újra... de hát tesztelni, kísérletezni kell. ;)


Ennyi jut eszembe...

2015. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hány évesek vagytok?
2015. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kedves #3-as! 3 hónapig tartott ez a semmi, mindig lépegettem előre, de hiába. Feladtam és elment a kedvem.. Azóta hagyom, hogy a fiúk kezdeményezzenek ;D..

13/L

2016. márc. 12. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Keves kérdező, gyakran tapasztaltam, hogy a lányok, nők többsége nem veszi észre, ki vonzódik hozzájuk és ki nem, gyakorta összetévesztik a kettőt. Ennél fogva sok olyan fiú, aki vonzódik adott lányhoz/nőhöz, amennyiben nem kap bátorító jeleket a lánytól, görcsös, vagy legalábbis nem látja értelmét kockáztatni az esetleges elutasítást, sok esetben ezért nem lépnek - na meg azért, mert általában a nők, lányok vakok rá, hogy ő történetesen vonzódik az adott nőneműhöz.


Ugyanakkor hasonlóan gyakori jelenség, amikor azt hiszitek, tetszetek adott hímneműnek, holott ő történetesen nem vonzódik hozzátok, és emiatt azt hihetitek sajnos, hogy "nahát, milyen passszív a srác, hogy nem közeledik hozzám", holott minek közeledne, ha nem vonzódik hozzád...?


Tehát ott kezdődik a dolog, h először is érdemes megpróbálni odafigyelni a fiú nonverbális jeleire: a mozdulatokra, gesztusokra, mimikára, tekintetre, viselkedésre stb, és leszűrni mind nagyobb esélyel, hogy az adott illető vonzódik-e hozzád, vagy sem. Ez persze csak valószínűséget eredményez, de az még mindig sokkal több, mint hogy legtöbbször fordítva látjátok, ki vonzódik hozzátok, és ki nem.


Emiatt aztán téves következtetéseket vagytok hajlamosak levonni, pl hogy "elég ha passzív vagyok akor is, ha tetszik nekem a srác".


Nyilván a bátortalan srácok is tehetnek arról, ha nem közelednek a lányokhoz, de hát ha neked fontos valami, javaslom, próbáld kezedbe venni a dolgokat - ehhez írtam az első lépést: megfigyelni a nonverbális jelekből, hogy vajon van -e értelme "nekem a lánynak közelednem a fiúhoz, tehát tetszem-e vajon esélyesen a srácnak, vagy sem?"


A hármas voltam.

2016. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!