Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Segítség! Egy szerelmes...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Egy szerelmes regénnyé változott az életem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem... Lassan egy éve történt, hogy megismerkedtem egy lánnyal. Pár nap alatt annyira megkedveltük egymást, hogy egy perc egymás nélkül töltött idő is soknak tűnt. Békességben elvoltunk kb. 3 hónapig, amíg szóba nem kerültek a barátaink. Először én ismerkedtem meg az ő barátaival, addig semmi baj nem volt. Majd kitűztünk egy napot, amikor barátostul, mindenestül találkoztunk (8-an, köztük: ő, én, az ő barátai, az én barátaim). Már majdnem "kijelentettük", hogy összejövünk, de aznap reggel valamin összevesztünk chaten (először a 4 hónap alatt) és úgy mentünk arra a bizonyos tömeges találkozóra. Nem nagyon szóltunk egymáshoz a reggel történtek miatt. Az egyik barátom viszont nagyon bevágódott náluk, méghozzá annyira, hogy a majdnem barátnőm meglátta benne a nyugalmat a velem történt reggeli egyetlen összeveszés miatt. Később elfajultak a dolgok, konkrétan helyet cserélt a barátom velem az egész ügyben. Elkezdtem bizonygatni, hogy mennyire szeretem, de közben a barátom is megszerette őt és a majdnem barátnőm (Nevezzük: Kedvesemnek, hogy könnyebb legyen róla beszélni) is a barátomat. Teltek a hónapok, ők egyre közelebb kerültek egymáshoz, én egyre távolabb a kedvesemtől. Összehívtam másik 3 barátomat, akik segítettek terveket szőni a kedvesem visszahódításához. (Nevezzük őket: T-nek, Á-nak, P-nek). Ebbe beletartozott, hogy ők még chaten elkezdtek beszélni a kedvesemmel, hogy minél többet megtudjanak róla és a barátom kapcsolatáról. Nagyon fura volt nekem T is és Á is, mert eléggé úgy tűnt, hogy tapadnak a kedvesemre. Később eskütételt tettek a barátságunkra, hogy nem fognak kikezdeni ők is a kedvesemmel, mint a másik barátom. Ezt követően nem is írtak a kedvesemnek, inkább azon agyaltak ők is, mit tehetnék én egyedül a lányért. Karácsonyra a kedvesem egy verset kapott tőlem, amiben benne volt minden érzésem. Meg is könnyezte, pedig tudta, hogy rólunk szól. Már idő közben annyi mindent próbáltam tenni érte, hogy T-nek, Á-nak és P-nek is elege lett a szenvedésemből, magamra maradtam. Többet nem kérhettem a segítségüket. Közben jött egy lány, aki meg akart szerezni, de én kiálltam mindvégig a kedvesem mellett. A kedvesem mégis féltékeny lett és megsértődött, hogy egyáltalán beszéltem azzal a lánnyal. Március lett, egyre több lett köztem és a kedvesem között az összeveszés, hogy nem veszi észre, miket teszek érte. Mennyi barátomat teszem kockára csak érte, egy másik lányt is visszautasítottam érte stb. Az egyik barátom, T, aki eddig csöndben volt, szépen megkérte, hogy hagyjam a kedvesem, mert csak rosszat tesz velem és látszik is rajtam, mennyire szenvedek. Vagy különben vége a barátságunknak. Közben még mondott pár trágár dolgot is a kedvesemről. Természetesen nem hagytam a kedvesem ott, nem érdekelt, hogy miket beszél T. Össze is vesztem vele emiatt. Később a kedvesem kikiáltott egy depisnek, hozzáteszem pont azért, mert azt látta rajtam ő is, hogy szenvedek (és amit egyébként pont miatta), majd ezt kombinálta, hogy valami bajom van agyilag. Elkezdett félni tőlem. T, (akivel összevesztem) rájöttem, hogy azért akarta, hogy szálljak le a kedvesemről, mert megtetszett neki (onnan, hogy elkezdett írni a kedvesemnek, meg szíveket küldözgetni). Az a bizonyos barátom pedig épp akkor szállt ki a képből (aki először bevágódott nála), amikor T megjött. T lecsapott a lehetőségre és helyet cserélt a másik barátommal. Maradtam tehát második számú. (Mert mindig azt akarta a kedvesem, hogy maradjak meg neki, mert semmi nem biztos! Az sem, hogy nem lesz köztünk semmi, az sem, hogy igen. És mindig mondta, hogy én vagyok a második. Na de maradtam is, mert most meg jött a T és ő váltotta első helyen a másik barátomat, nem pedig én, aki addig is második volt, hanem egy sehonnan jött valaki, aki konkrétan semmit nem tett érte addig, ráadásul elég ronda jelzőket is mondott előtte a kedvesemre, amikkel a kedvesem egyébként tisztában is volt...) Most itt vagyok. A kedvesem folyamatosan hazudozik, én pedig egyre kevésbé bírom ezt az egészet (hozzáteszem ő is...), de még mindig tiszta szívemből szeretem. Elvárja tőlem, hogy mosolyogjak minden percben, ezt meg is tettem cserébe azért, hogy ő is visszaváltozik. Egy hétig bírtam, de amikor láttam, hogy ő nem változik... Sőt! Csak jobban megy T-re, akkor hagytam az egész mosolygós megjátszó idióta szerepet. És megsértődött rám, hogy bezzeg a T mindig felvidítja, én miért nem tudom ezt tenni. (Abban az egy hétben pont azt tettem... Mégsem érdekelte, hogy képes vagyok változni érte). Tehát itt vagyok... Tétlenül, barátaimat elveszítve, megalázkodva, reménykedve... És nem tudom, hogy mit kellene tennem. Mert elveszíteni nem akarom, attól sokkal fontosabb nekem és még ezek után is szeretni tudom... Azt gondolom nagyjából összefoglaltam a történteket. Szerintetek mit kellene tennem, hogy visszaszerezzem? (Ha ez fontos, én 16, ő 15 éves)

2016. márc. 28. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Visszaszerezni? Mégis minek? Szerintrm ejtened kellene nagyon gyorsan.
2016. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy vissza tudod "szerezni" a kedvesed,mert neki ott van T.És lehet neki nem vagy olyan fontos,mint ő neked.Ha eddig a második voltál,ezután is az leszel. Szerezz új barátokat,ha a régiek cserbenhagytak.
2016. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam...tényleg annak tűnik.

Hát, nem tudom hogy könnyít-e rajtad, ha azt mondom, hogy még fiatal vagy, meg bőven van időd más lányt szerezni, de ezt a lányt hagyjad. Hagyjad, mert ha ennyi ember rámászott, és elfogadta őket, akkor nem "méltó" a te szeretetedre. Megpróbálhatok segíteni, akkor írj!:) 16/L

2016. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. márc. 28. 13:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig csak kihasznált (mert azt tette!!), akkor bármi legyen is, továbbra is csak "pótsrác" leszel nála.

Biztos van másik lány, aki örülne a Te figyelmednek, csak még várat magára! ;)

2016. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis eszed hagyod és keresel mást. Szeret játszani az emberekkel, veled megteheti mert te szereted és ezt kihasználja! 18L
2016. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Ne hagyjad, hogy így átb*sszon egy csaj. Na nagyon gyorsan hagyjad ott!
2016. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Zedricht ***** válasza:

Most nagyon nyers leszek, de szerintem őszinte.

Ez nem egy szerelmes regény, te csak szépen, hosszan, kiszínezve leírtad hogy összevesztél a barátnőddel és egy jó "barátod" egyből élt a lehetőséggel.

Csak aztán őt is leváltották.

Nem regény, csak valószínüleg te komolyabban kezeled ezeket a dolgokat, mint a "kedvesed".

Igazából nem is értem, hogy 16 évesen miért kell ennyire szerelmesnek lenni. Értem, jó meg minden, de úgyse tartanak örökké.

16 vagy, egyszer elfelejted, úgyis lesz más.

A barátaidat pedig nem hibáztatom, eléggé lehangoló tud lenni egy szerelmi bánatos ember, főleg ha még őket is ennyire belerángatod.

De ez csak az én véleményem, nem akarok senkit sem megsérteni.

2016. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Igen, a kedvesed kihasznál, mert te hagyod magad kihasználni. Nekem úgy jön le, hogy nagyon nyomulsz a kedvesedre. Ha eddig csak második voltál, második is maradsz.

Azt tanácsolom, dobd a csajt, még az is lehet, hogy utána ő fog könyörögni, hogy visszamehessen hozzád. Lányként mondom, azokra a dolgokra mindig jobban vágyunk, ami nem lehet a miénk, mint arra, amit bármikor megkaphatunk.

17/L

2016. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)


#8 neked külön azért, mert le merted írni ezt a véleményed! :)


Igazából a baj már ott kezdődik, hogy ez egy ngyon lerövidített változat színezés nélkül... Sőt! Tényleg csak a legeslegfontosabbakat írtam le, teljesen nyersen.


A barátaimat én sem hibáztatom olyan téren, hogy nem segítenek. Engem ebből csak az zavar, hogy a "T" még esküt is tett előttem a barátságunkra, hogy nem fog nyomulni rá, és mégis... De az igazsághoz az is hozzátarzozik, hogy először ők jöttek hozzám, hogy segítenének, ha megengedem. Most már látom, hogy pl.: a "T" csak azért akart segíteni, hogy kiterítsem előtte az összes lehetőségem és egyszer lecsapjon a lányra. Belerángatni nagyon egyiket sem akartam, sokszor még ők kérdezték, hogy hogyan állok... De mindegy, hirtelen volt az egész "többet nem segítenek" történet.


+ 1 kérdés:


Szerintetek érdemes lenne 1-2 hónapig hagynom az ügyet és addig nem beszélni sem a kedvesemmel, sem pedig a barátaimmal. Közben erőt, önbizalmat gyűjtenék, megváltoznék, úgy tennék, mintha semmi nem történt volna köztünk, csak látásból ismernem... És a semmiből előtűnve újra tudnám kezdeni? Vagy ez is értelmetlen lenne már?

2016. márc. 28. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!