Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Valami jó tanácsot tudnátok adni?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valami jó tanácsot tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Introvertált személyiség vagyok és csak olyan emberekkel tudok beszélgetni, akit élőben jól megismertem,azaz a valóságban sokat beszéltünk.Amikor leálltam beszélgetni egy személlyel,akkor is még az elején nem tudtam,hogy mit mondjak.Most meg nagyon is jóban vagyunk.Az osztályból csak 1 ember van akit a barátomnak nevezhetek.

16 éves fiú vagyok nem volt még barátnőm,most sincs és még csak nem is csókolóztam.A lány 18 éves.Ha ez lényeg a barátom 19 éves.Van a lány akibe szerelmes vagyok (lehet van barátja nemtudom) és vele se tudok beszélgetni,mert amikor a (fiú) barátomhoz megyek szünetekbe beszélgetni általában 4-en vagyunk.(Én,barátom,lány +1 fő (barátom barátja) aki szintén fiú.)A barátomhoz szoktam menni beszélgetni,de a lányhoz is szeretnék valamit mondani vagyis vele beszélgetni.De az a baj,hogy nem tudom,hogy mit szóljak a lányhoz.Lenne hozzá egy kérdésem, csak az a baj,hogy nem terelődik oda a téma.Amikor a lánnyal kettesbe vagyok (ami nagy ritkaság hat hónapban kb kétszer fordult elő) akkor talán tudok vele valamit beszélgetni,de csak hebegek habogok.A két alkalomból egy mondhatni ami kicsit normális beszélgetés volt. (Ez a két alkalom beszélgetés ideje összesen max 4 perc volt.) De szerintem ha kettesbe lenék vele már tudnánk normálisan beszélgetni.

Március 2.hetében a nem iskolai barátom bele avatkozott a szerelmi ügyembe.Szerelmet vallott az én nevemben.Persze csak „segíteni” akart.A lány meg azon a napon megkérdezte tőlem facebookon,hogy szerelmes vagyok-e belé,azt mondtam,hogy nem.Mondtam neki,hogy biztos csak szivat az ismerősöm.Következő nap az iskolába a lány megmutatta nekem,hogy mit beszélgettek a nem iskolai barátommal.

A lánnyal facebook-on Március 23.-án szerdán beszéltem utoljára iskola után.Az utolsó üzenet láttán nem írt vissza (pedig látta,hogy üzentem (videó linket küldtem)).Következő nap csütörtökön ráírtam,hogy belenézett-e a videóba,de nem válaszolt semmit, holott látta a kérdést.

Hétfőn (Április 11.) a barátom elkezdett „piszkálni”.A lány mondta nekem,hogy rúgjam már tökön.Én meg hülyeségből papot játszottam méghozzá úgy,hogy a barátomat meg a barátom barátját házastársakká nyilvánítottam. A lány meg odaszólt nekem,hogy miért bántom a barátom barátját?.Én meg azt mondtam,hogy megtehetem.Akkor a lány odajött mellém vagy elém és elkezdett nézni.Szerintem a csúnya nézése lett volna de ahogy rámnézett szerintem édes,cuki volt,egész nap a boldogság járt át a nézésétől.És ekkor megszólalt a csengő és mentünk órára.Hétfő óta (Április 11.) nem is beszéltünk.Azóta eddig csak futtában találkoztunk és csak köszöntünk egymásnak.



2016. ápr. 15. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Introvertált mit is jelent szerinted?
2016. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan személy,aki befelé forduló,kevés barátja van és zárkózott ember.
2016. ápr. 15. 17:50
 3/6 A kérdező kommentje:
?
2016. ápr. 16. 12:58
 4/6 Garpe válasza:
100%

Nézz erre az esetre mint egy színdarabra vagy egy filmre. Nekem ez a tragikomédia ismerős láttam és én magam is játszottam sokat. A lényeg, hogy legyél néző, és nézd, úgy hogy mi történt.


Én kívülről mint néző a következőt láttam:

*Egy főhős (te) megmutatja lelki világát, ahol annyi minden történik. Idillikus, szép mint egy gyönyörű romantikus tájkép.

*A valóságban pedig elmondták a főhős álmát. Ebből lett egy kisebb konfliktus. Majd a történet véget ért.


Kétségtelenül a darab csúcspontja az volt amikor eléd állt s rád nézett.

Most lement a függöny az előadásnak vége a közönség tapsol. De a főhős csak vár s gondolkozik most hogyan tovább?

Volt egy kérdésed, ha tényleg tudni akarod a választ tedd fel egy az egyben, ha a kérdés nem túlzott tolakodó (pl.: mit gondolsz rólam, járnál-e velem...).

Ezt azonban lehet, hogy későbbre kell halasztanod ha majd elülnek az indulatok. Most a te dolgod, hogy megértsd ezt a tragikomédiát. Ez a legnehezebb része, itt kell igazán dolgoznod, hogy elkülönítsd az ábrándot a valóságtól és, hogy megértsd az igazi veszteség a valódi tragédia nem a felszínen történt, hanem belül, a romantikus tájképen. De ezek után kezdődik a kemény munka, ami most kegyetlen gyötrelemnek tűnhet, hogy szépen elenged ezt a hamissá vált idilli képet, és engedd, hogy a dolgok menjenek, hogy eljöjjön az új s talán a valódi idilli a helyére.


Mit tehetsz addig? A művészet sokat segíthet: az irodalom, a zene (pl.: Beatles: For No One szerintem ide illik) vagy a festészet.

2016. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma (Április 18.) a lány kérdezett tőlem magától, amikor kb 4-5-en voltunk és a lány meg elém jött és kérdezett.Azt kérdezte,hogy szerintem rendbe van e az úgy amit a barátom mondott.Én meg a barátomnak adtam igazat.Ezt kérdezte: "Szerintem rendben lenne az,hogy ha a világ szomorú lenne?" vagy valami ilyesmit kérdezett.Erre azt feleltem, hogy elég lenne csak bizonyos népcsoportokat kiirtani.(A barátommal rasszisták vagyunk.A lány nem tudom,hogy az-e és azt akarnám megkérdezni tőle.)És a lány visszament a "kör szélére".Utána meg jött a tanár és elmentem órára.
2016. ápr. 18. 13:41
 6/6 Garpe válasza:

#4-es vagyok:


Amit most írtál arról nekem sok asszociációm van. Például, hogy "A Lány ENGEM kérdezett" vagy "Ez alapján fel merjem e tenni a kérdésemet"...


Ezzel most sok minden újat behoztál a képbe. Néhány olyan dolgot is ami már nagyon messzire vezet.


Azonban én még mindig tartom magam ahhoz amint feljebb írtam, esetleg a módján lehet finomítani.


Van egy ajánlatom számodra: ha szeretnéd még ezt a témát egy kicsit tovább elemezni, boncolgatni, írj privát üzenetet nekem nyugodtan.

2016. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!