Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Először hány évesen normálih...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Először hány évesen normálih ha valakinek barátja/barátnője van? 15/L

Figyelt kérdés
A szüleim még mindig ellenzik hogy barátom legyen...Igazábol nincsenek jelöltek csak érdekelne így külsős embertöl!

2017. jan. 12. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát egyénfüggő. Szerintem 16 körül,de nagyban függ attól, hogy milyen neveltetést kapott az illető, milyen érett. Nekem 18 évesen lett először barátom, azóta is vele vagyok,és nem bántam meg,hogy ilyen "későn". Volt barátnőm aki 13-4 évesen jött össze a párjával, együtt voltak több, mint két évet. Szóval.. ha úgy érzed,hogy elég érett vagy egy kapcsolathoz,akkor ki lehet próbálni, nem kell feltétlenül lefeküdni egymással,de például együtt kajálás,mozizás,csók, első randik, mind olyan dolgok amiket ilyen korban már nem nagyon lehet elkerülni.Ha meg arra kerülne a sor, védekezés. Ha látják a szüleid, hogy felelősségteljesen gondolkodsz, illetve a barátod sem zűrös alak,szerintem nem ellenzik majd annyira. De hidd el, semmiről nem csúszol le.

20/L

2017. jan. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1
2017. jan. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egynyári első szerelmem az 13,5 évesen volt.
2017. jan. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
szerintem 13 éves kortól kezdi el kb érdekelni az embert de 15 év alatt hülyeség a kapcsolat...
2017. jan. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
17-18 éves kor alatt undorító a szex lánytól. Részemről ribi. A 16 határeset. Ugyanez vonatkozik a járásra is.
2017. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem olyan 15/16 éves kortól már elfogadható.
2017. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem korfüggő, amennyiben a kapcsolat az életkori sajátosságoknak megfelelően alakul. Tehát mondjuk egy 10 évesnek is lehet szerelme, ez teljesen egészséges. Amennyiben úgy viselkednek ebben a kapcsolatban, mint két 10 éves, és nem akarnak d*gni, csak mert ők "járnak".

Nekem óvodás koromban volt először barátnőm. Persze, ez a kapcsolat kimerült abban, hogy mindig vele akartam játszani.

Egy 15 évesnek is teljesen rendben van, ha van barátja/barátnője, amennyiben 15 évesként élik meg azt.

Ellenezni meg végképp nem kéne, kutatások is kimutatták, hogy a tiniszerelmek kulcsfontosságúak ahhoz, hogy valakiből egészséges felnőtt váljon majd.

2017. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16-17 nagyjából. De mondjuk én rohadtul későn érő voltam és 19 évesen lett barátnőm. Van, akinek meg már 14, ez inkább lányokra jellemző. Rejtett erőforrásaink már 14-15 évesen anyává is válnak.
2017. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3#-as vagyok, és jó lenne, ha valamit tisztáznánk. 13,5 éves voltam, amikor volt egy nyári első barátom, de ez nem azt jelenti, hogy le is feküdtem vele. Ágyjelenetről szó sem volt, csak egy-két csók "csattant" el, semmi más nem volt. Se tapi, se semmi egyéb. Én a kérdésére válaszoltam kérdezőnek, ellentétben azzal, hogy ti mire válaszoltatok. Lefekvés nem = barát, legalábbis még a nagyon fiatal életkorban nem. Aki nem a kérdésre válaszol, az nem tud értelmezni még egy adott kérdést sem.


A kérdés erre vonatkozott: Először hány évesen normális, ha valakinek barátja, barátnője van?


Ezt nehéz megválaszolni, de itt sajnos a többség a lefekvéssel teli kapcsolatra gondolt. Lehet úgy is legelőször barátja/barátnője valakinek, hogy nem fekszik le vele. Első szerelem, van ilyen. A másodikkal se kell, nincs rá szabály. Valaki meg az elsővel is. Én azt mondom kérdező, ahogy te érzed. Többiekre nem kell hallgatni, de az igaz, hogy minél később, annál jobb, ha akkor ejtődik meg a szexuális része. Én 17-nél korábban nem ajánlom ezt, szerintem a "legideálisabb" a lefekvéshez (nem a pettinghez, hanem akkor mondjuk ki a szüzesség elveszítéséhez) a 18-20 év körüli kor. Szerintem. De nincs rá szabály. Azért egy 15 éves, ha egy mód van rá, még ne veszítse el!


Nem kell lefeküdnöd azonnal az első jött-menttel!


De barátod viszont simán lehet. Sajnos itt a többiek nem tudnak rendesen értelmezni, és nem válogatják szét a dolgokat. Bele se gondolnak helyzetekbe, szitukba.

2017. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
13. év felett. Onnantól kezdődik a kamasz és a tini korszak. Alatta semmi képpen sem! Legalább is komoly kapcsolat ne!
2020. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!