Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak, hogy tökéletes...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boriilovenever kérdése:

Mit csináljak, hogy tökéletes legyek a barátom számára?

Figyelt kérdés

1 éve és lassan 9 hónapja vagyunk együtt, én 17 éves lány vagyok, ő 16 éves fiú (fél év van köztünk.

Nagyon szeret engem és iszonyúan hűséges, viszont én túlságosan érzékeny vagyok, és féltem őt bárkitől. Régebben nagyon hisztis voltam, szinte minden apróságon kiakadtam és sokat veszekedtünk emiatt, de ő az egyetlen ember aki képes volt kihozni belőlem, hogy megváltozzam. Nagyon sokat fejlesztettem ezen, már nem vagyok akkora hisztigép mint régen, máshogy állok a dolgokhoz, másképp reagálok rájuk. Viszont teljesen én sem tudom megváltoztatni a személyiségemet. Azt tudni kell, hogy osztálytásak vagyunk, tehát sok időt töltünk ilyen szinten együtt, és szerintem így alapvetően is jobban összhangba kell lenni a másikkal.

Az egyik ilyen probléma, hogy amikor társaságban vagyunk, (pl. Osztályban, osztálykiránduláson, haveri társaságban), mindig úgy érzem, hogy nem foglalkozik velem eleget, és ha más lányokkal is elvan rögtön úgy érzem, hogy ők jobbak nálam, és ilyenkor flegma vagyok a barátommal, fejeket vágok rá, stb. Nem tudom,ezt az érzést hogyan lehetne leküzdeni,és mit csináljak, hogy ha társaságban vagyunk, több figyelmet kapjak tőle? Mert ez így sem neki, ssm nekem nem jó, ugyanis azt mondta, hogy mellettem nem tud kinyílni és önmaga lenni egy társaságban, csak ha én nem vagyok ott, és mostmár ezért nem hív. És mikor átgondoltam rájöttem, hogy én ugyanígy érzek, csak én inkább elnyomva érzem magam mellette, mert ő sokkal inkább központi ember mint én, és úgy érzem nem tudok érvényesülni mellette. Hogy kéne kezelnem ezt az egészet, mit kéne csinálnom, hogy megváltozzon nekem is a hozzáállásom? Hogyan győzzem le a féltékenységet amit akkor érzek, mikor egy társaságban más lányokkal is beszélget, és jóba van velük?

Kérlek titeket segítsetek!



2017. aug. 13. 14:04
1 2
 1/18 StyleXX ***** válasza:
Ezt mond el neki és beszéljétek meg , jobb nyíltan mint minket megkérdezni!
2017. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Beszéltünk róla, de sajnos nem tudtuk megállapítani, hogy mi lenne a megoldás erre.:(
2017. aug. 13. 14:32
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem te éretlen vagy egy kapcsolathoz.

Én szingliként folytatnám tovább,fejleszteném magam, majd tiszta lappal indulnék valakinél.

Amit leírtál,az minden,csak nem egy stabil, érett kapcsolat.

Dönthetsz. Most szakítasz vagy vársz még? Hiába várod,hogy ez jobb legyen,nem valószínű,hogy az lesz.

Nem lehetsz a párod mellett önmagad hahó!! Ennél rosszabb alig van. Persze szinészkedhetsz tovább.

A normális kapcsolat egyik szépsége,hogy önfeledt,boldog és ÖNMAGAD lehetsz a másik mellett!

2017. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, én is gondolkodtam már ezen. Viszont ezen kívül mi nagyon egymásra találtunk,imádjuk egymást,nagyon mély érzelmek fűznek össze minket, és úgy érzem soha nem tudnék senki mást így szeretni, ezért mindent meg akarok tenni, hogy úgy fejlesszek magamon, hogy azt a mi kapcsolatunk lássa, ne egy másik.
2017. aug. 13. 15:51
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez a ne változtass magadon, meg színészkedhetsz dolog is sántít egy picit.

Nyilván nem lehet teljesen megváltozni, de sokszor jót tesz az, ha végiggondolod, mi az ami rossz tulajdonságod, és változtatsz rajta.

Én is változtattam a saját hozzáállásomon bizonyos dolgokhoz, és sokkal jobban érzem magam így, mint előtte. Nem csak hátránya van annak, ha megváltozol magadért, vagy másokért.


Egyébként a kérdéshez nem sok mindent tudok sajnos hozzászólni. Neked talán jobban meg kéne bíznod benne. Tudnod kell, hogy neki Te kellesz, akkor is, ha más lánnyal beszélget éppen. Neki pedig több időt kell szakítania rád. De nem lehetsz mindig ott a sarkában, nem vigyázhatsz rá mindig, nem féltheted másoktól. Az lenne a legjobb, ha gyakrabban lennétek kettesben, kevesebb lenne a másokkal töltött idő. Viszont a másokkal töltött idő tényleg másokkal töltött lenne.

Magyarul, ha épp nem veled beszélget, akkor hagyd, neki is kell egy kis változatosság, nem tud a nap 24 órájában csak veled foglalkozni. Bízz meg benne, nem fog mást választani helyetted. Ő pedig többször ott hagyhatná a társaságát érted, hogy elmenjen veled akár egyet sétálni, vagy beszélgettek egy kicsit, stb.

Amikor épp nem veled van, foglald le magad valamivel, beszélgess a barátnőiddel, csinálj valamit, hogy ne mindig azon gondolkodj, kivel beszélget épp.


Hirtelen ennyit tudtam összeszedni, de gondolom ilyesmit ti is beszéltetek már. De tényleg jobb lenne, ha újra leülnétek, és még egyszer átbeszélnétek a dolgot elölről. Ha nem juttok semmire, és egyikőtök sem érzi jól magát így, akkor pedig érdemes elgondolkozni azon, hogy van-e értelme így a kapcsolatotoknak.

2017. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszt, igazad van! Beszelni fogok vele, mar terveztem is.
2017. aug. 13. 17:20
 7/18 Tizenhármas ***** válasza:

"mit csináljak, hogy ha társaságban vagyunk, több figyelmet kapjak tőle"

SEMMIT. Hozzá kell szoknod, hogy a barátod is egy önálló emberi lény. Neki is lehetnek barátai, nem sajátíthatod ki, plána egy nagyobb társaságban. Meg kell tanulnod jól érezni magad msokkal is, és nagyobb bizalommal kell lenend felé.

Szerintem alapvetően kicsit önbizalomhiányos vagy és ezen kéne dolgoznod.

Ha hagyod, hogy másokkal is jól érezze magát, azzal magadnak is jót teszel. Hidd el, ha teljesen kisajátítod akkor a végén ezzel teszed tönkre a kapcsolatot.

Nem akarlak leszólni, én is pontosan ilyen voltam az első kapcsolatomban, épp ezért mondom :) Menj el szórakozni a barátodtól külön, és neki is hagyd ezt kicsit, ne akaszkodjatok túlságosan is egymásra. Egy kis személyes tér mindenkinek jót tesz, és képesek lesztek jobban megbecsülni az együtt töltött időt is.

2017. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igazából nem vagyok ráakaszkodva, a személyes tér és a külön, barátokkal töltött idő is megvan. Csak arra gondoltam, hogy azért néha rámnézzen, meg jelezze, hogy egy párt alkotunk. Az igaz, hogy meg kéne tanulnom másokkal is jól éreznem magam, mert túlságosan azon kattogok mindig, hogy vele mi van.

Köszi a választ!:)

2017. aug. 13. 20:34
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja és az önbizalomhiányosság is teljesen igaz sajnos, mindig úgy gondolom, hogy a többi lány jobb nálam, szebb, jobb fej, okosabb, stb.. és ezért is vagyok ilyen. De próbálok változtatni rajta.
2017. aug. 13. 20:36
 10/18 anonim ***** válasza:

Ne jelents ki olyanokat 17 évesen,hogy mást nem tudnál így szeretnél. Már hogyne tudnál, előtted az élet. Ilyeneket nem állíthatsz,míg meg nem tapasztaltad.

Én még mindig azon vagyok,hogy nem ragaszkodnék ehhez az egészhez ilyen görcsösen. Fiatal vagy,de annyi párkapcsolati problémát halmoztok fel,mint egy több évtizedes házasságban.

Tini korban az ömbizalom hiány még csakcsak lenyelhető,de felnőtt korban majd nem. Akkor már az ember egyenrangú partnert fog akarni, és ha te egyfolytában másodrangú leszel a hiányosság miatt,akkor sok kapcsolatod fog tönkre menni.

Szerintem önbizalmat nem egy olyan kapcsolatban fogsz szerezni,ami miatt az egész kialakult.

2017. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!