Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem, hogy "túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem, hogy "túl tökéletes" a barátom?

Figyelt kérdés

A barátom okos, vicces, mindenki szereti, a szakmájában nagyon jó és ügyes, velem nagyon aranyos, és hihetetlen jól néz ki. Komolyan nem látok benne még akár apró negatívumot se, pedig évek óta ismerem.

Én tipikus "szürke kisegér" vagyok.. Nem vagyok bányarém, nem vagyok teljesen ostoba, de kifejezetten szép és kiemelkedően okos se. 22 évesen még mindig fogalmam sincs, hogy miben vagyok tehetséges, pedig nagyon keresem.

Úgy érzem mindenben le vagyok maradva a páromhoz képest. Ő azt mondja, hogy ez marhaság, és ilyennek szeret, és érzem is, hogy szeret, de kicsit aggódok így, nálam ezerszer jobb csajokat is megkaphatna. Pl a hétvégén voltunk Siófokon, este elsétáltunk a Petőfi sétány fele, mindenhol csinosan öltözött, szép, mosolygós lányok táncoltak, én meg pulcsiban meg farmerban szipogtam és fújtam az orrom folyton, meg ügyelnem kellett, hogy ne essek orra valamiben. Nem éreztem magam valami vonzónak, inkább az jött rám, hogy a barátom mennyivel jobban járna lényegében bármelyik másik lánnyal a közelben, ők mennyivel nőiesebbek.

Az is zavar, hogy néha elég gonosz a humorom, és nehezen tudok kedves lenni, pedig nagyon szeretem a barátomat. Igyekszem nagyon, de nem mindig sikerül.

Egy éve vagyunk együtt, tök jól összeillünk, passzolunk mindenben, tervezzük a jövőnket, de azért félek, hogy más jobban megtetszik neki, és hogy én nem érdemlem meg őt, és ez így kissé megkeseríti az életem.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit csinálhatnék, hogy ne aggódjak ezen?


2016. aug. 29. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen rugózol ilyesmin. Párod szeret téged, ha bizonytalankodsz, csak rontasz a dolgon. Próbálj vele kedves, figyelmes lenni, ahogy írtad.

Én is sokáig gondoltam azt, hogy párom túl tökéletes hozzám, de igazából én sem vagyok elveszett, feltalálom magam...stb. Ő meg engem gondol túl jónak, és taknyosan, sebes orral, mindenben orra esve is én vagyok a legszebb számára. Nem értek vele egyet, de tök mindegy :D Mivel megfelelek neki, boldogok vagyunk, nem túráztatom magam.

Szóval mély levegő, és merj boldog lenni :)

2016. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, de az önértékelésedet érdemes lenne kicsit feljebb tornászni. A barátod biztosan lát benned valamit, ha veled van, nem? Hidd el, értékes vagy, és biztos, hogy egy rakás vonzó tulajdonságod van, amit szeret.


"néha elég gonosz a humorom, és nehezen tudok kedves lenni, pedig nagyon szeretem a barátomat. Igyekszem nagyon, de nem mindig sikerül." - Nekem ez is arra utal, hogy belül szorongsz, félsz, és ezért eresztesz ilyen kis fullánkokat humoros formában. Ez oké, van ilyen, de vigyázz vele, ne keserítsd meg a napokat. Próbáld elhinni, hogy bízhatsz benne és hogy érdekes vagy neki, pulcsiban, botladozva és szipogva is. ;) Nekem sikerült, neked is menni fog! :)

2016. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom eldönteni, hogy ez a napi dicsekvős kérdés, vagy tényleg ennyire hülye vagy. Ha nem ilyen "tökéletes" lenne a barátod, akkor az lenne a baj. De ilyen, szóval meg ez a bajod. Megáll az ész; neked semmi sem jó?
2016. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem minden tök jó, kivéve saját magamat. Hol láttad a kérdésben, hogy a barátommal lenne bármi problémám? Imádom őt, fülig szerelmes vagyok belé, tökéletesnek látom. Csak magammal van bajom. Ennyi.

Igen, az önértékelésemen dolgozok, már kicsit jobb a helyzet, de van még hova fejlődni. A párom az első ember a környezetemben, aki nem köt belém folyton, és nem aláz meg, és ez még mindig nagyon fura, és még hosszú idő, mire helyreáll az önbecsülésem.

Igazából nem tudom, hogy ez a kapcsolat csak nehezíti a dolgomat, mert mindig kevésnek érzem magam mellette, vagy pedig jót tesz, mert van ösztönzés, és van egy "példaképem", akihez igyekezhetek felnőni.

2016. aug. 29. 15:49
 5/6 A kérdező kommentje:
A szurkálódós hunorom pont akkor jön elő, ha valaki mellett már elengedem magam, és nem szorongok. Szerencsére ő ezeket nem veszi magára, ezért is merek beszólni neki, de utólag azért bűntudatom van sokszor.
2016. aug. 29. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit én is hasonlóan éreztem mint te. A párom helyes, nagyon barátságos, vicces, amolyan "buli lelke" típus, ehhez képest én csendes vagyok, ugyan nem vetem meg én sem a bulizást, de én kevésbé tudok feloldódni nagy társaságban. Neki elég nagy ambíciói vannak suliban is folyton sikereket ér el versenyeken satöbbi, ehhez képest én úgy vagyok most, hogy majd lesz valami. Ami nekem nagyon sokat segített az az, hogy végig gondoltam, hogy mennyi szép lány van a környezetében és volt azelőtt is, hogy összejöttünk és mégis engem választott és nem mást. Valamiért beléd szeretett a párod, különben nem jöttetek volna össze és aligha hiszem, hogy sokkal másabb lennél most, mint a kapcsolatotok elején. Tényleg fölöslegesen rágod magad ezen. Bízz benne, hogy a párodnak igen is te kellesz! :)
2016. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!