Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Van még rajtam kívül valaki,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még rajtam kívül valaki, aki nem hisz a szerelemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Csongor és Tünde című regény fő témaja a földi boldogság körül leng. Vajon tényleg a szerelem jelenti a boldogságot?


Ennek kapcsán kezdtek gondolatok motoszkálni a fejemben. Szerintem a szerelem nem feltétlenül jelenti a boldogság, míg a boldogság sem azonosítható a szerelemmel. Szóval a dolog kétoldalú, egyikből sem következik a másik.

A kérdés már csak az, hogy akkor mégis miért gondolja azt a legtöbb ember, hogy egyedül nem lehet valaki boldog? Miért, két egymásba szerelmes ember lehet csak boldog? Na és aki egyedül van? Véleményem szerint, aki egyedül, "önmaga társaságában" nem boldog, egy párkapcsolat sem hozza meg számára a boldogságot.

Lehet, hogy azért gondolom ezt, mert még nem voltam szerelmes, ezt nem tudhatom igazából.

Viszont most úgy érzem, hogy én soha nem is leszek szerelmes. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy két ember ennyire szereti egymást és az egész szituációt egyszerűen abszurdnak tartom.

Tökéletesen jól megvagyok egyedül is és szeretném is ezt a magányt megtartani. Szépen, nyugodtan, rendezgetem a kis dolgaimat, megvalósítom az álmaimat, vágyaimat, amiket elterveztem azokat véghez is viszem és ennyi. Úgy érzem ennyi elég ahhoz, hogy én boldog legyek.

Nem tudom elképzelni, hogy én valakit annyira szeressek, hogy az már szerelem legyen. Valahogy nem megy.

Volt egy barátom (egy hónapig) és ez az egész akkor kezdődött, vagyis utána, miután szakítottam vele. Véget ért, én pedig felszabadultam, újra szabadnak és nyugodtnak éreztem magam. Azóta ez nem is változott, pedig már lassan egy éve ennek már. Nem is nagyon érdekelnek a fiúk, mindent feltettem egy lapra és csak a sulis dolgok foglalkoztatnak. Most úgy érzem nem szeretnék senki kedvéért lemondani a szingli létemről.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi a véleményetek erről?


Egyébként 18 éves lány vagyok.


2017. szept. 22. 23:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A szerelem nem az, mikor valakivel el tudod képzelni az életed, hanem amikor nélküle nem.
2017. szept. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog.

Végülis nem válasz a kérdésre, de elgondolkodtató.

Köszönöm!

2017. szept. 23. 00:09
 3/11 Fruzs33 ***** válasza:
100%

Ên is így voltam,ugyanezeket gondoltam,kb.4-5 évvel ezelőtt.

Pedig előtte nekem bőven voltak.

1 évig tartott ez az időszakom.

Aztán szerelmes lett belém akkor télen az a srác,akibe én nagyon beleszerettem akkor nyáron.

Akkor változott meg minden körülöttem,mert ő volt nekem az első nagy szerelem.

Lehet,hogy majd nálad is fog változni...ha nem most,majd később.

2017. szept. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én férfiként vagyok így, hogy már kezdek kételkedni a dologban. Apám nem egy példaapa, anyámmal elég rosszul bánik néha, és tanulva az ő hibáiból, elég empatikus lettem, nem szeretem, ha valakinek rossz. Elég jószívű lettem emiatt, mindenkinek kedveskednék. Sokszor próbálkoztam lányoknál, mindig mindent beleadva, őszintén, de mindig ürességgel végződött, nem érdekeltem őket. Előfordul, hogy beleszeretek egy lányba, de viszonzatlan, és ez, minél többször fordul elő, annál jobban kiöli az érzéseket belőlem. Nemrég ismét azt hittem vam remény. Egy lány érdeklödött felém, de én már elég laikusan álltam a dologhoz. Ahogy egyre jobban megismertem kezdett megtetszeni a kezdeti semlegesség helyett, ő pedig egy darabig tovább kérdezősködött felőlem. Addig jutottam, hogy ismét beleestem a hibába, és beleszerettem. Ő viszont azóta teljesen elvesztette az érdeklődést irántam, mint kb mindig. Egyre jobban kihalnak belőlem ezek a dolgok, és közeledek ahhoz a szinthez, hogy egyszer feladjam, és csatlakozzak azokhoz, akiket már nem érdekli a párja, hanem csak az, hogy mi van a lábuk közt. Ezért is inkább szüneteétetem a dolgot, nem akarok ismét egy csalódást, felhagytam a kezdeményezéssel. Már így is elég bunkó tudok lenni néha, erre nem vagyok büszke...próbálom inkább az örömömet anyagias dolgokban lelni, inkább munkába és edzésbe vetem az energiámat, az legalább lefoglal jobb híján


21F

2017. szept. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szerelem egy kémiai reakció ami alatt Endorfin termelődik,ami a boldogság érzetért felelős. Ezért vagyunk boldogok,ha szerelmesek vagyunk. A boldogság relatív dolog. Van aki akkor boldog,ha segíthet másokon, valaki semlegesen érez ugyan azon dolog iránt,míg mások abban lelik örömüket,hogy kárt tehetnek másokban. Tehát az állításod,miszerint:"Szerintem a szerelem nem feltétlenül jelenti a boldogság, míg a boldogság sem azonosítható a szerelemmel."

Részlegesen helyes. Vagyis nem pusztán akkor vagyunk boldogok,ha szerelmesek vagyunk,mint ahogy írtad a magányos ember is lehet boldog.

Én életemben egyszer voltam igazán szerelmes és mondhatni plátói volt,vagyis nem igazán szeretett a másik fél. Ekkor jöttem rá,hogy a szerelem tényleg "vak". Hisz olyan dolgokat tettem/nem vettem észre,amiket normális esetben nem tennék/észrevennék.

Jelenleg racionális nem emocionális alapon szelektálok a potenciális jelöltek között.

Tudni kell,hogy a szerelem nem válogat,olyan emberbe is lehetsz szerelmes,akivel teljesen ellentétek vagytok,a végeredmény teljes kudarc. Jelenleg számomra is a karrier áll első helyen,viszont legbelül mindig is vágytam egy komoly,normális kapcsolatra (nem szerelemre).

Visszatérve,a viszonzott szerelem az valami fantasztikus jelenség,egyáltalán nem egy sci-fi filmben létező dogma. Szinte lehetetlen papírra vetni,de ettől még létezik.

Sajnos kevesen tapasztalják meg ezt az érzést,s #4-eshez hasonlóan,feladják.

Szeretném hinni,hogy majd csalódás nélkül megtapasztalod ezt a nagyszerű érzést,de ezt nem ígérhetem.

2017. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ő, jelen pillanatba, ő hát én ha valamibe hiszek az a szerelem :'D
2017. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Majd fogsz, ha megtalálod a megfelelőt. :P
2017. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem hiszek benne.

Ha magunk nem vagyunk képesek megtalálni a boldogságot, a szerelem is csak annak az illúzióját adhatja meg.

2017. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 23. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdés eleve hibás. Annak, hogy nem csak a szerelem által lehetünk boldogok, semmi köze magához a szerelemhez. Persze, lehet boldog valaki egyedül is, de ettől miért ne lenne szerelem? A kettő egyáltalán nem zárja ki egymást. Nagyon is, hogy létezik szerelem, attól függetlenül, hogy nem ez az egyetlen örömforrás az életben. Nem tudom az egyik miért zárná ki a másikat. A kérdés kb olyan, mintha azt mondanám, hogy "én nem hiszek a rántott húsban, mert a salátától is jól lehet lakni". Érted amit mondok?

A szerelmet meg hiába próbálod olyannak magyarázni, aki nem élte át.

2017. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!