Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Ha egy nagyon visszahúzódó és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nagyon visszahúzódó és gátlásos lány vagyok, akkor vajon milyen módon és hol tudnék ismerkedni?

Figyelt kérdés
Néha elég kilátástalannak érzem a helyzetemet, főleg, ha abból indulok ki, hogy társaságban egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal. Gyakran tör rám a szorongás emberek jelenlétében ez valószínűleg látszik is rajtam. Emiatt a kisugárzásom sem lehet túl biztató és megnyerő és így ugyan ki jönne oda hozzám... El tudom képzelni, hogy még egy szintén zákózott fiú is inkább egy olyan lányt szólít meg, akin lát egy kis életkedvet, önbizalmat.

2018. ápr. 14. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Internet?
2018. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Interneten már próbálkoztam egy párszor, de valamiért soha nem éreztem azt az összhangot köztem és a másik személy között, vagy akivel igen, ő szó nélkül lelépett... Szóval az internetes ismerkedést talán hanyagolnom kellene.
2018. ápr. 14. 20:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul állsz hozzá.. Mármint ha alapból elkönyvelted magadban, hogy gátlásos vagy és nem tudsz ismerkedni, akkor tényleg nem fog menni.😕 (Bár ezt a témát elég hosszan tudnám fejtegetni, én is hasonló helyzetben voltam régebben😅)
2018. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból mondom, hogy nem rögtön a pasizással kell ilyenkor kezdeni, hanem a barátkozással. Onnantól könnyebb lesz feloldódnod emberek közt.
2018. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Neten elkezdheted, ráírsz egy random emberre valami chat oldalon és beszélgettek. Ez adhat egy alap bátorságot egy idő után és ezt meg használhatod arra, hogy legyőzd azt a gátlásod, hogy odamenj valakihez azt mondani, hogy szia.
2018. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Netes társkereső.
2018. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok tanácsot adni, mert nem vagyok otthon a normális ismerkedés témában, de visszahúzódó fiúként én csak a visszahúzódóbb lányok társaságát keresem, meg szerintem a legtöbben ilyenek, legalábbis az ismerőseim közül minden párban hasonló szinten gátlásosak a felek, szóval ne aggódj, hogy ez lesz az oka.

Valamint társaságtól függ, hogy mit gondolnak a gátlásos emberekről, az egyik társaságban ahol voltam mindenki teljesen extrovertált volt, csak én voltam mindig csendben, de emiatt valahogy megkedveltek, azt mondták, hogy pont azért vagyok érdekes, mert keveset beszélek, nem fosom a szót, meg több lány is rám hajtott abból a társaságból emiatt (vagyis gondolom emiatt). :D Bááár igaz volt olyan haveri kör is, amiben ezt nem tolerálták túlzottan, szóval minden a választott környezettől függ, próbáld megkeresni a hozzád illőt. ^-^

Ohh és ne várd amíg egy fiú szólít meg, ha valaki szimpatikus lépj te. :P

2018. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
"társaságban egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal". Ez hülyeség. Nem nem tudsz, hanem nem akarsz. Tudom, hogy ez hülyén fog hangzani, mivel alapjába véve nem szereted a helyzeted, de valójában azért nem akarsz valamit kezdeni magaddal, mert így kényelmes, hogy nem kell tenned. Lényegében egy komfortos zónában vagy abban reménykedve, hogy mi olyan választ adunk neked, amivel nem kell kilépned ebből. De sajnos ez lehetetlen. Kicsit változtatnod kell önmagadon, először apróbb lépésekben, lesznek kudarcok, amikor utálni fogod magad, de ez mind a része annak, hogy a végén valami jobb jöjjön létre. Először mondjuk lányokkal beszélgess, egy-egy elejtett kérdés, aztán ugyanez fiúkkal, egyre többször próbálkozz és előbb-utóbb belejössz. Vagy akár elképzelheted azt is, hogy milyen szeretnél lenni társaságban úgy, hogy önmagad is légy, de felszabadultabb és amikor meg van ez a karakter, kezdd el játszani azt a "szerepet", amit kitaláltál.
2018. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az extrovertáltak soha nem fogjál megérteni az introvertáltalat, elkönyveltek minket furának, butának aztán meg van oldva. Az introvertáltak is vágynak a beszélgetésre de nem úgy mind az extrovertáltak. Mi jobban szeretünk kettesben beszélgetni mert ilyenkor nem kell küzdeni a figyelemért. Szeretünk beszélgetni, de nem vágyunk a sok emberes társaságokra. Jobban szeretünk megfigyelni vagy meghallgatni. És ezen nem lehet változtatni, ez nem azért van mert hülyék vagy furák vagyunk, hanem mert nekünk ez a normális, csak az extrovertáltak akik többségben vannak nem tudjál ezt elfogadni, nekem pl jó így. Szerintem interneten lenne a legjobb ismerkedni, az anotalkot tudom ajánlani, ha beszélgetésre vágyom oda szoktam menni, bár ott is vannak trollok de ez nem gond, sok rended fiú van ott. Sok sikert, ne hidd el hogy veled van a baj, mi ilyenek vagyunk.
2018. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy az introvertáltakkal baj van, vagy hogy furák, vagy nem normálisak, sokszor vagyok én is szorongó, introvertált társaságban, sokszor van szükségem magányra, amikor nem vágyom senki társaságára, csupán annyi, hogy a túlságosan nagy elzárkózottsággal nem fog sokra menni. Az internetnek az a hátránya, hogy nem tudod ki ül a képernyő másik végén valójában, nem látod a gesztusait, nem látsz olyan fontos mozzanatokat, amik lényegesek ahhoz, hogy megismerj egy embert, és hogy legyél vele baráti vagy esetleg párkapcsolati viszonyban, ha nem ismered igazán. Meg csalódás az is, amikor megismersz valakit, aki igazán illene hozzád és több száz kilométerre lakik tőled. Az szenvedés, mert megpróbálsz kapcsolatban lenni vele, de zavaró, hogy nem ugyanott vagytok, nincsenek közös tevékenységeitek, barátaitok, a találkozások ritkák, sokszor a megcsalások, bizalmi visszaélések gyakrabbak, mert könnyen eltitkolni. És nagyon nagy lelki kielégülést tud adni, amikor csak úgy elkezdesz beszélgetni valakivel és rájössz, hogy huha van bennünk valami közös és aztán még valami és még valami és úgy megy tovább a barátkozás esetleg mélyebb ismerkedés, ami később életre szóló barátságot, kiegyensúlyozott párkapcsolatot is hozhat.
2018. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!