Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mi lenne a helyes szerintetek?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes szerintetek? A többi lent, elég hosszú.

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést úgy teszem fel, hogy én legbelül már döntöttem, de kíváncsi vagyok külső emberek véleményére is, mivel nem vagyok biztos, hogy jól döntöttem. A helyzet az, hogy van egy lány akibe bele vagyok esve. Igazából hónapok óta nagyon tetszik viszont osztálytarsak vagyunk, emellett jóban voltunk mindig, de mivel általában volt valakije sosem gondoltam, hogy lesz köztünk valaha bármi is. Viszont egy hónapja szakított az akkori barátjával, és én pedig rá 2 hétre már rástartoltam. Egy barátom mondta, hogy próbáljam meg és én pedig úgy gondolta most vagy soha. Elkezdtem vele sokkal többet beszélni és egy bulin ami náluk volt végül össze is gabalyodtunk. A dolog viszonylag őszinte volt, mindketten józanul mentünk bele. A lány azonban az eset utána, elkezdte mondani, hogy időt szeretne stb. Vagyis ez nem a pontos megfogalmazás. Mivel nem konkrétan időt kért. A lényeg, hogy azt mondta, hogy ő még nem áll készen egy új kapcsolatra és nem akar engem fájdalomcsillapításkent használni. Azonban kijelentette azt is, hogy valóban őszinte volt a részéről is a dolog ami köztünk történt és nem szeretné hagyni sem veszni. Én akkor azt mondtam, hogy hagyjuk alakulni és lesz ami lesz, végül erre rabolintott ő is, de azzal a feltétellel, hogy csak találkozgatunk beszélünk, de ennél nem sokkal több, mivel ő ezt még nem tudja vállalni. Jött egy baráti osszeruccanás egy ismerősnel ahol smaroltunk és együtt aludtunk, ennél nem volt több viszont.Ezutan én elkezdtem úgy érezni, hogy ebből tényleg lehet valami mert nagyon jól éreztem magam vele és nem volt annyira elutasito sem szóval ő is akarta. Majd rá egy napra találkozott a volt barátjával akivel egyébként elég csúnyán szakítottak és megbeszéltek mindent. Ezután azt mondta, hogy újra azt érzi amit szakítás után érzett és nem tudja van e jövője a köztünk lévő dololgnak. Azt mondta, hogy neki ez legalább egy hónap vagy több mire kiheveri teljesen és tiszta lappal indulhat. Emellett azonban azt mondta, hogy örülne annak ha találkoznank, beszélnénk, de fél, hogy ennél többet ő nem tud adni. Azt mondta, hogy attól fél, hogy osszejönnénk nagyon hamar, ha hagyná, hogy alakuljon normálisan és az szerinte nem lenne jó kapcsolat

Nagyjából ugyanaz az helyzet állt elő mint egy másfél hete amikor azt mondtam, hagyjuk alakulni, akkor is hasonlókat mondott ő is mint amiket most. Azt mondta, hogy nem tudja ez megeri e nekem és el kell döntsem, hogy ér e ennyit a dolog. Szerinte nem erdemlem azt, hogy csak úgy találkozgatunk, de nem lesz egy jó ideig ennél több. Én úgy gondolom, hogy ezt nem lehet egzakt módon meghatározni, hogy pontosan meddig tart nála amíg ő készen áll majd. Emellett pedig én úgy érzem nem vagyok képes elengedni ezt a dolgot, mert mikor együtt vagyunk mindig ölelkezunk meg ilyenek és nagyon közel érzem magamhoz. Azt válaszoltam neki, hogy szeretném folytatni mert úgy érzem legbelül ő is ezt a választ várja. Egyébként eléggé össze vissza beszél és azt mondta amellett, hogy szerinte ez nem éri meg nekem, hogy nem látja tisztán a jövőt és ne keressek egyébként értelmet az egészben mikor döntök. Illetve azt is felvettete, hogy lehet túl komplikáljuk és tényleg hagyni kéne alakulni...majd ezután újra elkezdte, hogy amúgy ő nem tudja teljes értékűen önmagát nyújtani nekem mikor találkozunk.Azaz nincs smarolas pl.. Mondjuk ezt pár napja megszegtuk és akkor kért, hogy legyek turelmesebb..ez egy este történt egy kerti partyn. A lényeg, szerintetek mi a helyes döntés, vajon mi az amit ilyenkor érez egy lány és mennyire lehetek optimista,ha azt nézzük hogy továbbra is találkozgatunk és beszélünk. Én szerelmes vagyok belé és azt gondolom sokkal rosszabbul érezném magam, ha később visszagondolnék erre az esetre úgy hogy hagytam veszni a dolgot. Viszont félek, hogy az is fájni fog, hogy Talán nem kaphatom meg csupán ilyen félig barát félig nem tudom miként a lányt akit szeretek,meghatarozatlan ideig. Illetve azt fontos megjegyeznem, hogy nem hiszek abban hogy ha pár hónapig nem beszélünk vagy csak beszélünk, de nem találkozunk és majd ősztől újra megprobaljuk annak van jövője.. Ezt ő is így gondolja amúgy... Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de ennél rövidebben nem ment. Aki tud kérem reflektáljon, regaljon, mondjon véleményt, segítséget, tapasztalatot, bármit. Köszönöm előre is a válaszokat. 18f



2018. jún. 22. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Az biztos hogy a lánynak idő kell a szakítás feldolgozására. És az is biztos hogy nagyon szeretné össze jönni veled. Két tűz között van de szerintem mindketten tudjátok hogy ne idő kell mindenképp. 🙂 És szerintemeg ha te ennyire oda vagy érte és látszólag ő is érted ősszel kéne újra kezdeni hogy hátha akkor menni fog. Ha most erolteted tényleg az lesz amit a csaj mond hogy nem tudja a teljes önmagát adni neked a talalkakon mivel ugye a szakítás kiszakit egy darabot az emberből és azt vissza kell szerezni meg ha csak részlegesen is erre kell neki ez kis nyári időszak. Akkor új teljes emberként találkozik majd veled. Nem tudom jó ötlet e vagy nem írogatni egymásnak és randizgatni. Sztem inkább max egy héten párszor ráírni és békén hagyni mert fel kell dolgoznia a dolgot addig nem tud csak veled foglalkozni amíg össze van törve a szíve. De ez a te döntésed lehet éppen arra van szüksége hogy te össze rakd a szívét 😃 kíváncsi vagyok kérdező te mire gondoltál és eltalaltam e 21/L
2018. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írtam privatban
2018. jún. 22. 09:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szeret téged, de idő kell neki, fel kell dolgoznia a történteket. Legyél ott mellette, mert most szüksége van valakire. Szerintem ne tartsatok szünetet, csak elmúlnának az érzések. Esetleg mielőtt szexre kerül a sor megvárhatnád hogy kitisztuljon a feje, ha így jöttök össze akkor lehet összezavarodik nagyon és elzárkózik tőled. Amugy szerintem van jövője a kapcsolatnak.
2018. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2018. jún. 22. 15:30
 5/5 Yoda m. ***** válasza:

Ez a lány szeretet-éhségben "szenved", kis túlzással.

Adva van egy kezdeti korszaka minden embernek, a pici kortól kb. 18-20 évig, amíg otthon a szülői házban él, ugye. Na most, ha ezen időszak alatt nem kapott elegendő(!) szeretetet odahaza, akkor ez a szeretet adás-kapás mérlege nem lesz nála egyensúlyban. Tehát keresni fogja azon embertársait, akiktől kaphat még + szeretetet (megbecsülést, elismerést). Az pedig lehet egyrészt az a fiú, akivel éppen jár... aztán ha esetleg szakítanak (mert hát miért is ne, elég gyakori, ugye), akkor máris elfogadja a következő jelentkező szeretetét-imádatát. Minél inkább erősebb benne a szeretet utáni vágy, annál kevésbé igényesen (hogy úgy mondjam) válogatás nélkül, szinte azonnal hagyni fogja magát behálózni, azaz szeretve lenni.

No, ha Te ilyenkor bukkantál fel a képben, akkor természetesen elfogadja a Te rajongásodat is, hiszen téged már valamennyire ismer. Viszont... valóban nem könnyű, nem egyszerű 1-hetes projekt egy szakítás...

Ahhoz több időre van szüksége, hogy átnyergelhessen (lelkileg-testileg) valaki teljesen más fiúra... mint aki Te vagy. Ezt nyilván Te is beláttad.

De, hogy meggyőződhess arról, valóban kellesz-e Te is neki ugyanúgy, mint amennyire Teneked kellett már eddig is Ő... azt csak egyféleképpen tudod kideríteni: Vársz türelmesen, csendben, s nem kezdesz bele újabb és újabb kísérletbe, hogy megkaparintsad Őt teljes egészében...

Hát ez kőkemény feladat egy szerelmes szív számára, elhiszem. De nincs más megoldás.

Mert, ha kiállja ezt a "kivárás" próbát Ő is, no meg Te is, akkor onnantól kezdődhet egy új kapcsolat, ami neked lehet teljesen új lesz, míg ezzel szemben Neki viszont teljesen más lesz! Mert hogy Te (gondolom) teljesen más habitusú fiú kell, hogy legyél, mint neki az előző kapcsolatába lévő fiú volt. Ha nem így volna, akkor könnyen lehet, h. terád is ugyanaz a sors vár, mint az elődödre... idővel a szakítás.

Remélem ez tisztán belátható számodra is...


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!