Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért viselkedek így a barátnő...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedek így a barátnőimmel?

Figyelt kérdés

Eddig minden párkapcsolatomban azt vettem utólag észre, hogy sosem tudtam egyik lányra sem a kapcsolatban "haverként" is tekinteni. Csak szigorúan, mint barátnőre. Barátnőre, akivel kedvesnek, normálisnak, védelmezőnek kell lenni. Ilyenkor pedig kihal belőlem minden "hülyeség".


Egy jó példa erre az egyik kapcsolatom:


megismertem egy lányt, 7-8 hónapig haverkodtunk, hülyéskedtünk, legjobb barátoknak mondhattuk egymást, majd összejöttünk. Attól a naptól kezdve, amikor összejöttünk, mintha kőbe lett volna vésve számomra. Nem jöttek már úgy a poénok/hülyeségek/témák. Be voltam feszülve és ez rá is nyomta valamilyen szinten a bélyegét a kapcsolatunkra. Ő is megjegyezte, hogy mi történt velem, miért nem vagyok már olyan, mint régen?


Minél jobban erőltetem ilyenkor azt, hogy laza és humoros legyek, mint egy havernál, annál rosszabb és annál nehezebben jönnek a poénok/hülyeségek.

Persze próbáltam én úgy is, hogy nem erőlködöm, de akkor sem jártam sok sikerrel, csak néha-néha.


Csodálattal néztem mindig az olyan párokat, akik párkapcsolatban élnek de közben nagyon jó "haverok" is, és tök lazák.



2018. szept. 4. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert tényleg egy védelmező (komoly) férfit akarsz nyújtani a párodnak, és azt éreztetni felé, hogy terád számíthat, melletted biztonságban van, igazi társa vagy. Csak ha közben észrevehetően megszűnsz önmagad lenni; akibe meg ő beleszeretett; és már erőlködnöd kell, hogy olyan legyél... Mindegy, azért mondd el ezt neki, amit ide leírtál, szerintem értékelné, meg rá is világítanál neki, tehát megértené.

Szal h pl biztonságban érezze magát, és hogy pl rád támaszkodhat, mert te erős férfikéz vagy, aki bátor, határozott, kiáll érte, és nyugodtan merheti a kezedbe adni az életét, mármint támasza leszel mindig, és védelmezed; és nagyon ott vagy mindig amikor kell, megérted őt és komolyan segítesz; nagyon odafigyelsz rá, mert fontos ő neked; és fontos, hogy tudja ő is, hogy biztonságban lehet melletted, meg neked fontos, hogy ő érezze, nem csak őneki. Szóval ez egy ilyen nagyon határozott védelmező szerep, ami ösztönösen jön elő neked. Hogy ő a te társad, a te párod, a te "nőd"; a te családod része,és neked nagyon számít, hogy neki jó legyen; hogy biztonságban érezze magát, és hogy értékelve van , talán azt is; de inkább tényleg egy ilyen családfő- szerep; tehát ilyen " a család tigrise", aki mindig odaugrik, ha valamelyik szerette bajba, konfliktusba keveredik, és kiáll mellette és védi a hozzátartozóját a végsőkig. Ilyen apa+férjtigris. Hogy neked már nagyon fontos a család, neked ő már a részed. Ő hozzád tartozik lelkileg meg testileg pedig a védelmed alá, de testileg szeretkezés kapcsán tartozhattok össze, és ez semmiképpen nem birtoklás, hanem ilyen pozitív lelki kötelék; hogy ti már összetartoztok; és na, hát, ez, hogy neked nagyon fontos a család, és a szeretteid jóléte. És bocsi, ha valamit túl sokszor írtam le, de így éreztem jónak, hogy így tudom a legpontosabban leírni.

2018. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*" a kezedbe adni az életét " megint nem birtoklás, birtokló értelemben, hanem , hogy vigyázol rá, és ott vagy bármikor, amikor kell.
2018. szept. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*tehát, hogy ugrassz őérte, és ez nagyon pozitív, hogy ennyire ő fontos neked.
2018. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

örülj , hogy neked legalább van barátnőd.

Én is próbálkozok már egy jó ideje ,de nem igazán jön össze semm.

+ én ha találkozok a lánnyal aki ÉPP tetszik ,mindig túl sok hülyeséget mondok. Szóval ebben éppen nem vagyunk kvittek.


Ajánlom hogy ezt vele is tisztázd, hogy kicsit ő is érezze át ezt az egészet.

Szerintem ez nem olyan nagy baj.

SOK SIKERT!

2018. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!