Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, van valaki hasonlóan...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, van valaki hasonlóan ezzel?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy valahogy nem tudom elérni azt hogy kapcsolatom legyen. Nem merek nyitni a fiúk felé, nagyon egy önbizalomhiányos lány vagyok.

Sok fiúval ismerkedtem már és próbálkoztam, kavartam, de senkivel nem jutottam addig hogy összejöjjünk. Végiggondoltam magamban mi az oka annak hogy nem találok magamnak fiút akivel lehetne kapcsolatom. Először arra jöttem rá hogy igazából nem is adok erre lehetőséget, nem is keresem a fiúk társaságát, nagyon ritka ha egy fiúhoz közelebb kerülök. Szóval nem vagyok fiúkkal. Így lehetőségem sincs arra hogy megismerjek egy érdekes normális srácot mert nem adok rá esélyt sem magamnak. Szóval nem csoda hogy nincs kapcsolatom.

A másik dolog amire rájöttem, hogy ennek mélyebb oka van. Mert önbizalomhiányom van, nem vagyok magammal megelégedve és nem tudom elfogadni magam. Akkor így nyilván nem is várhatom hogy valaki más elfogadjon és szeressen, ha én sem szeretem saját magamat. Tudom hogy nem lenne erre okom mert külsőleg belsőleg egyaránt rendben vagyok, de valahogy mégsem tudom elfogadni magam. Nagyon maximalista vagyok és kritikus magammal. Mindig a maxra megyek és nem elég nekem ez ahogy kinézek. Hiába mondhatni szép lány vagyok, egy-két hibám miatt nem tudom magam elfogadni, borzasztóan zavar. És nekem ez nem olyan kis szépséghiba amin át tudnék lendülni, én utálom magamon, sehogysem lennék rá képes elfogadni magam így. Majd egy napon megleszek magammal elégedve, egy orrplasztika után. Akkor már lesz önbizalmam bátrabb felszabadultabb leszek, nyitni fogok a fiúk felé, minden másabb lesz. De így nem tudok.

És ebből indul ki az egész ismerkedési problémám, mert az önbizalomhiányom miatt nem merek lépni. És nem tudnám elhinni vagy elfogadni azt sem hogy valakinek megfelelnék, mert magamnak nem felelek meg ami nekem a legfontosabb. És így saját magam miatt van minden mert nem vagyok képes nyitni. Konkrétan ha valahol meglátok pár fiút, nem merek a szemükbe nézni sem, mindig elkapom a tekintetem. A korábbi rossz tapasztalataim miatt is de az most mindegy. Szerintem azért van ez az egész mert rossz kihatással van ez az önértékelési problémám a kisugárzásomra. Ha valaki nem tudja magát elfogadni az meglátszik rajta külsőleg is, mert a kisugárzása tükrözi azt, az látszik hogy visszahúzódó zárkózott stb. Lehet másképp kéne felfognom a dolgokat és megkéne próbálnom lazábban viselkedni, felszabadultabban. Mert sok olyan van, hogy egy kevésbé dekoratív rondább csaj annyira felszabadult és magabiztos hogy már egész jól néz ki és jobban felfigyelnek rá. És hiába van egy szép vonzó lány, de látszik hogy visszahúzódó, az senkit nem vonz.

És ezzel a saját boldogságom útjába állok. Mert nem adok magamnak esélyt hogy valakit megismerjek. Olyan is sokszor volt már, hogy elkezdtem beszélgetni egy fiúval akit még nem ismertem, és mikor eljött volna az hogy találkozzunk, nem mertem. Úgy túlizgultam már előre hogy lehetetlen. Sorban mondtam le a talikat. Féltem hogy lehet nem tetszenék neki meg ilyenek. Tudom jól hogy változtatnom kéne ezen de nagyon nehéz.

Érdekelne hogy más lányok is vannak-e így ezzel? Hogy nem tudják magukat elfogadni ezért nem tudnak kapcsolatot kialakítani.



2022. aug. 28. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi idős vagy kérdező?
2022. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon analizálod magad, mégsem látod az ok-okozatokat. Az ember nem önbizalomhiányosan vagy önbizalommal születik, hanem a gondozói által válik valamilyenné legkésőbb iskolás korára. Innentől már minden hatás-ellenhatás csak következmény, azé, ahogy önmagával kapcsolatban gondolkodik/érez.

Sajnos emiatt az orrplasztika után borzasztóan csalódott leszel, mert az érzéseid ettől változni nem fognak. Több év pszichoterápia az, ami által az önbizalom életérzés szintjén is helyreáll.

2022. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Mit ertessz kavaras alatt? Azert a dugashoz is kell egy bizonyos bizalom, meg onmagad elfogadasa.
2022. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!