Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindenkiben a rosszat látom,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkiben a rosszat látom, és úgy érzem, sosem lesz már boldog kapcsolatom. Hogyan tudnék nyitni mások felé? Részletesebben lent...

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. fél éve szakítottunk a barátommal, a 4 hónapos, boldognak igérkező kapcsolatunknak szinte egyik pillanatról a másikra lett vége. (A szakítás oka a folyamatos veszekedések, sértődések, valamint a volt barátom többet akart, amire én még nem voltam felkészülve, folyamatosan utalgatott a dologra és egyszerűen nem értette meg hogy 16 évesen még korainak érzem hogy pár hónap után lefeküdjek valakivel...)

A szakítást sok időbe telt mire feldolgoztam, nagyon-nagyon szerettem azt a fiút, de be kellett látnom hogy nem működött.

Úgy érzem, hogy készen állok arra, hogy belevágjak egy új kapcsolatba, de hiába próbálok ismerkedni bárkivel, egyszerűen mindenkiben a rosszat látom, rosszat feltételezek róluk. Az, akivel randizok éppen hiába szimpatikus, hiába nem ad okot arra hogy gyanakodjak, egyszerűen ott van bennem hogy "Mivan, ha ő is otthagy?"

Lehet, hogy én vagyok túl előítéletes... De az előző barátom is első látásra tökéletes volt, az első hónapok olyanok voltak mintha álomban élnék, a vége mégis ez lett...

Tudtok adni esetleg bármilyen tanácsot, hogy mégis hogyan győzzem le ezeket a kételyeket? Hogyan tudnék ismerkedni? Vagy esetleg ez a félelem azt jelenti, hogy még mindig nem léptem túl az exemen, és várnom kéne még egy kicsit? Valami tanács? Hogyan induljak el?

Nagyon szépen köszönöm előre is az értelmes válaszokat!



2023. aug. 17. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gondolatok vannak benned, az azt jelenti, hogy a bizalmad a nulla közelében van, vagyis még nem állsz készen egy új kapcsolatra. Ettől függetlenül randizhatsz, hátha egyszer csak rendbejön valakinél.
2023. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Azért 4 hónap kapcsolat szex nélkül elég erős. Ne gondold túl a szexet, ne félj tőle, egy kapcsolat alapja a jó szex.
2023. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Miert felsz a szextöl? Miert tartod korainak? 16 evesen szerintem mar nem korai.Ezeket meg kene valaszold magadnak, de jobb ha tisztaba vagy vele, hogy egy srac se fog sokaig veled együtt maradni ha nem fekszel le vele egy idö utan.
2023. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Hiába pontozzátok le az előttem szólókat, SAJNOS van benne igazság. Tudjátok azért egy 16 év körüli srácban már dúlnak a hormonok... az pont az a kor ahol egy leeső falevélre is áll a rúd, így valóban nehéz lesz olyan partnert találni aki megvan szex nélkül. Ugyanakkor csak mert ezt várja tőled a világ ne feküdj le senkivel. De valóban érdemes átgondolni az ezzel kapcsolatos aggályaidat. Legközelebb egy hasonló helyzetben, ha türelmetlen a fiú, nyugodtan beszéld meg vele, hogy mi az amitől tartassz. Úgy ő is könnyebben megérti és elfogadja, hogy te még nem álsz rá készen.

Egyébként, hogy a kérdésedre válaszoljak: Ne akarj mindenáron összejönni valakivel. Ha nincs bizalmad akkor várj. Hozd helyre önmagad, legyél kicsit egyedül, gondolt át amit írtam és találd meg, hogy ki vagy te. Amíg helyre jön a bizalmad az idő és ezt ki kell várni. De utána sokkal könnyebb lesz megfelelő pádt találnod.

2023. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, 2-es, 3-as és 4-es válaszoló... Igen, tudom hogy ilyen korban már a legtöbb fiú szexet akar, tisztában vagyok vele. Nálam nem a szextől való félelem volt a legfőbb ok, inkább az, hogy a barátomban nem bíztam meg kellőképpen, nem éreztem azt hogy ő a megfelelő ember hozzá.

Nem tudtunk bizalmasan beszélgetni, nem éreztem azt mellette hogy "ő a tökéletes".

Lehet hogy vele szemben túl nagy "elvárásaim" voltak, és azt is tudom hogy tündérmesék nem léteznek, nem is a szőke herceget várom fehér lovon. Csupán egy olyan embert, akivel szemben megvan a bizalom. Ha őt megtalálom, nem is lenne rpobléma a szex-el, nem váratnám a végtelenségig.

2023. aug. 18. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!