Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁV Zrt -nél dolgozók, hol...

MÁV Zrt -nél dolgozók, hol tudok részletesebben bele làtni-nézni a bérelszàmolással kapcsolatos dolgokba?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozom kocsirendezöként a MÀV zrt-nél, De még mindig nem tudom, hogy a bérszámfejtést , és a munkaidöbeosztàssal, vezénylésekkel kapcsolatos dolgokat hogy a túróba szàmolják el. Egyszerüen ott húznak be ahol tudnak, ott kurtítanak meg ahol nem szégyenlik. Nem tudok utána járni a munkaidöbeosztàssal kapcsolatosan, hogy milyen túlmunkát, rendkívüli munkavégzést, vagyok köteles bevàllalni, és mire mondhatom azt hogy nem vàllalom-illetve ha vàllalom akkor milyen extra elszàmolásban kell részesülnöm.Van itt REMU, meg REMU 100%, meg +1790, meg átvezenylési díj, meg csere, meg szabadnapokra bevezényelt, meg ôtnapon túl, meg azonbellül. Nekem ez az egész egy nagy homàly, és halandó ember ezt lehetetlen átlàtni. Jól lehet járni a + munka elvàllalàsàval, ha az ember tud kérdezni egyezkedni, de ha semmit se tudok ott huznak csöbe ahol nem szégyelnek. Ki az aki a MÁV-NÀL ebben kompetens? ki mondja el, a vezénylön kívül ezeket a dolgokat (mert a vezénylö nem korrekt) szoval ugyse mondja el vilàgosan érthetöen. Kollegammal is megcsinàltàk hogy mondjuk felhívtàk hogy keddre bekéne jônni a pihenönapjàn dolgozni, mert hogy helyettesíteni kell plusz pénzért. Bevàllalta. Erre a csütörtöki napját ami az eredeti beosztàsàban benne volt, lehúzta szabadnapra. Szóval még a kolléga nyelte be, nem hogy lett neki egy plusz nap szolgàlata, a csütörtökön kívül, hanem ugyanúgy maradt 1 db szolgàlat(szóval semmivel sem keresett többet azzal hogy bevàllalt +1 napot) és még lehúzta a rendes napjàt szabira, szóval még egy szabadnapja is ugrott, amit csak úgy blankra kiadtak neki. Es rengeteg ilyet csinàlnak. Kitöl kérdezhetem meg , hogy mit hogyan szàmolnak el, miaz amire kötelezhetnek, és miaz amire csak megkérhetnek, ahol én szabhatom a feltételt hogy oké bejövök de ez meg az meg amaz...Válaszokat elsösorban Mávos dolgozoktol vàrom, akik ebben benne vannak, és átlàtjàk!
2019. aug. 21. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérd ki a munkaszerződést és a kollektív szerződést, abba benne lesz, bár arra készülj fel, hogy nem fogod átolvasni pár óra alatt.
2019. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hú de jó, munkaszeezödést kaptam amiben kb az van leirva hogy mi a kötelességem! De mar elis kuldte a forgalmista az email emre. Köszönöm.
2019. aug. 21. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik telephelyen dolgozol?

A MÁV számfejtése, ugyanúgy mint a MOL-é és sok nagy cégé, ki van szervezve szolgáltató központba. Telefonon a HR ügyfélszolgálatot kellene keresned, minden nagyobb telephelyen lenni e kell személyes HR üfsz irodának cagy munkaügynek, akkor is tudniuk kell segíteni, ha a nem azon a telephelyen van a számfejtés.

2019. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A "MOL"-os hozzászólónak, igen van humàn szolgáltatónk akik sosem érnek rá 😁 amúgy Pécsi csomóponton vagyok.
2019. aug. 21. 16:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs.

A szolgáltató végzi a számfejtést, csak ők tudnak neked érdemben segíteni.

2019. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!