Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Emiatt félhetek a párkapcsolat...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt félhetek a párkapcsolatoktól?

Figyelt kérdés

sokszor lett volna lehetőségem sok kapcsolatra szert tenni, de valahogy mindig visszamondtam miközben a lelkem mélyén teljesen vágyom rá. Kicsit parának is tartom mert én nagyon nehezen nyílok meg, ha pedig ez rendben van akkor sokszor gondolkozom olyanokon hogy engem hogy tud valaki szeretni. A barátnőm azt mondta hogy lehet az elvált szülők mintája tűnik normálisnak nekem, amiben lehet hogy kicsit igaza van. Valahogy szeretném leküzdeni a gátlásaimat. Hogyan kellene?

18l



márc. 22. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Tudom, sablon duma lesz, és sokat nem fog segíteni, de ha esetleg van rá lehetőséged, én elmennék egy pszichológushoz a helyedben. De az már jó jel, hogy te szeretnél ezen változtatni.
márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt addig ne ismerkedj senkivel, ameddig ez a probléma fennáll. Kevés rosszabb érzés van annál, mint amikor valaki egy ilyen indokkal, random visszalép egy alakuló kapcsolattól.

Szerintem 2 dolgot tehetsz:

- Elmész szakemberhez, aki segít

- Leküzdöd a félelmed, ami elsőre nehéznek hangzik, pedig csak akaraterő kell hozzá.

márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia. Miránk magyarokra a legtöbb néppel ellentétben rendkívül jellemző, hogy a jóságos ISTEN nélkül élünk és úgy gondoljuk, minek Ő nekünk. Felesleges. Ezért lelkileg talán a legbetegebbek is vagyunk. De kipróbálunk Rajta kívül mindenféle lelki gyógyszert, gyógymódot, - hosszabb távon sikertelenül. Aztán vagy beletörődünk, hogy rosszul érezzük magunkat, vagy kimegyünk külföldre, ahol a jobb közeg miatt nekünk is jobb lenni. Pedig nem kell elindulni máshová, hanem a jóságos ISTEN felé. Úgy igazán. És Ő betölti a lelkünket azzal a valamivel, - nem, hanem Valakivel, Akire tudatlanul mindig is sóvárogtunk. Neked is Őt ajánlom. Keresd szívből, igazán, és miután megtaláltad és Vele is maradsz, meggyógyul a lelked.
márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó értelemben véve, lehet hogy még éretlen vagy a párkapcsra. Én 36(!) voltam az elsőnél és még akkor is totál éretlen erre a dologra.

Felesleges elsietned, hisz fiatal vagy még.

Érdemes lehet fejleszteni magad előtte, önismeretileg, mások megismerésével, hogy olyan valakivel kösd össze majd az életed, aki azt meg is érdemli, aki hozzád passzol, elsősorban lelkileg, szellemileg, mert nagyon sokfélék az emberek belülről is.

A rossz szülői minta is elbizonytalaníthat, ahogy fentebb is irták, lehet szakemberhez is fordulni e-miatt.

(Semmiről se késtél még le, csak nyugi.)

márc. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!