Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Találok úgy egy fiút magamnak,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Találok úgy egy fiút magamnak, ha vallásos vagyok?

Figyelt kérdés

Attól félek (bár még csak 16 vagyok), hogy amiatt, hogy tartom magam a vallásomhoz és nem feküdnék le a barátommal, ha egyszer lesz, házasságig akkor esetleg elhagyna, vagy emiatt senki nem is jönne össze velem..

Mert tudom hogy a legtöbb embernek fontos egy kapcsolatban a szex

Remélem érthető mit próbálok leírni..

Szerintetek?


2016. márc. 20. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
én is vallásos vagyok de nem annyira hogy ne fekudjek le a párommal házasság előtt...nekem kizáró ok lenne bár szivesen járnék egy hasonloan vallásos lánnyal 17/F
2016. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem mindenkinek kizáró ok... A vallás régi dolog. Ezek a szabályok régiek. Inkább az érzéseidben bízz, mint abban amit az ősi emberek mondottak.
2016. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
na ez a szintű vallásosság hülyeség.... nincs gondom a vallásokkal, de ennek ahhoz már nincs köze.
2016. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

A barátnőm és én is vallásosak vagyunk, mégis hetente többször szeretkezünk. Még nem vagyunk házasok, de nagyon el vagyunk kötelezve egymás felé.

Eléggé korlátolt gondolkodású lehetsz - nem bántás - ha ennyire megköt téged a vallás, miközben az másról szól, nem egy halom szabályzatról...

2016. márc. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Eléggé vallásellenes vagyok, de ha ez az egyetlen problémám lenne a lánnyal, attól még valószínűleg összejönnék vele. Úgy viszont már teljesen más, hogy házasság előtt nincs szex, akkor biztosan nem.
2016. márc. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Nálam az elején nem lenne kizáró ok. Aztán majd meglátjuk. Idővel ( kb fél év után ) ha még mindig úgy gondolod, hogy nem, mert vallás ( holott ahoy fentebb is írták, ez nem csak a szabályokról szól ), akkor már lehet kizáró ok.

De te is azt írod, hogy még nem volt barátod, így nem tudhatod, hogy mi lesz később. Lehet hogy te magad érzed majd egy idő után úgy, hogy eljött az idő a szexhez és te magad kezdeményezel.

Osztálytársam is hetente találkozik a barátnőjével, aki vallásos ( más városban lakik, így hétvégén vagy ő jön vagy az osztálytársam megy ) és mégis heti többször szexelnek ( amikor egymással vannak hétvégén, mindennap ).

17/F

2016. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is vallásos vagyok..még nem volt barátom,egyelőre a tanulás a legfontosabb..de.úgy gondolom,hogy nem megyek majd úgy feleségül valakihez,hogy ne feküdnék le vele. Mert a szex fontos dolog a párkapcsolatban,és ha nem jó azzal a személlyel,akkor nem fogom egész életem jó szex nélkül tölteni.
2016. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

1. Addig tartják magukat a nagyon vallásosak is ehhez a szabályhoz, amíg el nem kezdik majd csókolgatni a nyakukat.


2. Egy kapcsolat szempontjából a lehető legszarabb ez a felállás. Együtt vagytok akár éveket is a házasság előtt, aztán majd kiderül, hogy hoppá, nem illünk egymáshoz szexuálisan. Aztán utána meg már nem tudunk elválni, mert amit Isten összekötött, azt ember nem választhatja el stb.


Én nem vagyok vallásos, de elfogadom, ha valaki az. Mindenki abban hisz, amiben szeretne. De azért akármennyire tagadják a szüleid, meg az egyház, a szexualitás igenis fontos része egy egészséges párkapcsolatnak, nem csak gyermeknemzési célból... Kíváncsi lennék, hogy a kedves pap urak, apáca hölgyek milyen arányban tartják magukat az efféle szabályokhoz...

Ha te így érzed helyesnek, tegyél így, de sok reményt nem fűzök hozzá.

2016. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló "én nem vagyok vallásos, de elfogadom ha valaki az" szövegén szétröhögtem magam. Képzeljük el, ha nem fogadnánk el ezt. :D én se vagyok vallásos, de átlagosan jobb feleségekké/férjekké válhatnak a vallásos emberek. Gondolok itt elsősorban a hűségre, gyerekgondozásra, gyermekvállalási hajlandósagra.

És akkor a válasz: Nyugodj meg, lesz barátod csak az ilyenre várni kell. Én is gondolkoztam ilyenen, sőt ismerek is ilyen eljegyzett és el nem jegyzett párokat, de azért én sem várnék a nászéjszakáig. Bár ez elvileg nálam még nem kizáro ok. :) 18F

18F

2016. márc. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Akinek fontos, hogy van egy kézzel fogható világon túli lény, annak fontos a vallásossága. S a vallása szerinti közösség szabályait is megtartja. Vagy csak nagyszájú a vallásosság terén, s ha nem tartja a szabályokat, akkor hazudik magának (is).

Szép olvasni a sok elfogadót, aki más meggyőződését pocskondiázza. Miért nem lehet elfogadni?

Egyébiránt a vallásos előírásnak van értelme, bár aki nem szívvel vagy ésszel él, annak a fara úgy sem érti ezt.

Aki vallásos, az érti, mit jelent a másiknak való teljes önátadás, a hűség, a bizalom. A többieknek ezek nem számítanak, s csodálkoznak, ha valaki továbbáll...

2016. márc. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!