Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti így a helyemben mit tennéte...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti így a helyemben mit tennétek? (kicsit hosszú lett, bocsi)

Figyelt kérdés

Túl vagyok egy zűrös több éves kapcsolaton ami tegyük hozzá az első kapcsolatom volt. A pasi folyton féltékeny volt, oktalanul azt hitte megcsalom, és ezért szándékosan rombolta az önbizalmam mindennel. Vele is furán viselkedtem. Nem vetkőztem le előtte soha teljesen mert még ruhában is kritizált, csak sötétben akarom a szexet, nem szeretem ha fogdosnak olyan helyen ami nekem magamon nem tetszik, nem volt jó a csók ezért nem szívesen csókolózom.

Úgy döntöttem miután szakítottam majd pár hónap után kihevertem a kapcsolatot, hogy ameddig úgy nem nézek ki hogy jogosan lehessen önbizalmam és olyan nem leszek amilyen szeretnék lenni addig nem lesz semmilyen kapcsolatom fiúkkal. Ezt megpróbálom teljesíteni jövő nyárig, szóval addig újra építem magam és az önbizalmam, külsőm.

Na most belépett egy igen jó srác az életembe, de úgy érzem még nem vagyok kész erre a kapcsolatra. Ha viszont elszalasztom azt nagyon fogom bánni. Úgy érzem a nagy változtatások után is csoda ha valakinek megtetszem és lesz egy jó kapcsolatunk, hát még most. És ha ilyen vagyok és ilyen problémákkal küzdök azt más nem fogja eltűrni. Sosem leszek túl jó egy kapcsolathoz, talán meg is fognak csalni ezért.

Mit gondoltok a helyzetemről? Ti bele mennétek ebbe a kapcsolatba (kockáztatva, hogy itt is ilyen önbizalom hiánnyal fogjátok végig küszködni az egészet) vagy hagynátok elmenni és egy bizonyos idő után kezdenétek kapcsolatba amikor már jobban rátermettnek érzitek magatokat? Egyébként én úgy érzem sosem fogok olyannal találkozni akinek pont én lennék az "igazi"

18L



2017. márc. 4. 23:21
 1/1 TR75 ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, mert a soraidból azt veszem ki, hogy az önértékeléseddel nagy gondok vannak (nyilván részben a "zűrös" kapcsolat miatt).

Érdemes lenne azt is kideríteni, hogy miért maradtál egy bántalmazó kapcsolatban (mert a leírásod alapján az volt, nem számít, ha fizikai erőszak nem történt).


"Vele is furán viselkedtem. Nem vetkőztem le előtte soha teljesen mert még ruhában is kritizált, csak sötétben akarom a szexet, nem szeretem ha fogdosnak olyan helyen ami nekem magamon nem tetszik, nem volt jó a csók ezért nem szívesen csókolózom."


Ez nem fura viselkedés, ez egy természetes reakció lehet arra, ha valakit lelkileg összetörnek.

A pszichologizálás és a kapcsolatépítés folyhat párhuzamosan, ahogy haladsz előre az épülésedben, úgy haladhatsz előre a kapcsolatban. Ha már elértetek egy bizonyos bizalmi szintet, akkor akár elmondhatsz neki egy-két dolgot a korábbiakkal kapcsolatban.

A lényeg az, hogy ne hagyd, hogy ez a dolog megszilárduljon benned, és a részed legyen, mert akkor már csak nagyon nehezen lehet kijönni brlőle.


"Egyébként én úgy érzem sosem fogok olyannal találkozni akinek pont én lennék az "igazi" "


Erre meg csak annyit mondanék, hogy nincs olyan, hogy "igazi", pontosabban nem csak egy van, az más kérdés, hogy az ember (lánya) mennyivel találkozik össze az élete folyamán. Ha szerencsés, akkor az első "igazival" már sínen is lehet, de persze ez nem csak rajta múlik.

2017. márc. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!