Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan szerezhetnék némi...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szerezhetnék némi önbizalmat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és még nem nagyon voltam barátnőm és ez föleg annak tudható be hogy nagyon alacsony az önbizalmam és nem vagyok se bátor se tapasztalt ezen a téren nagyon beszélgetni se tudnék egy lánnyal nem vagyok ronda művelt vagyok és udvaris de kicsit alacsony is ami miatt bántottak jó ideig is most "már" 168cm vagyok és még fogok nőni de nem sokat

2017. aug. 21. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát sztem attól több önbizalmad lenne ha megpróbálnál lányokkal beszélgetni. Lehet h az első alkalmak nem sikerülnek túl jól. De tapasztalatnak jó. És ha megimersz egy normális lányt aki szeret attól sokkal több önbizalmad lesz ;)
2017. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Aki tetszik, annak udvarolj - előbb-utóbb találsz egy kedves lányt, akit szeretsz, és aki szeret.

Az önbizalmat nem lehet "megszerezni" Az önbizalom alapja, hogy tudnom kell, kiben bízok - vagyis az önismeret. A Delphoi jósda homlokzatán ez állt: Ismerd meg önmagadat! Ballagott tehát a görög a templom felé -hogy jóslatból megtudja a jövőt - felnézett a homlokzatra a feliratra - és fordult is vissza. Ismerd meg magadat és tudni fogod a jövőt.

Érdemes a felírat többi részét is ismerni:

"Ismerd meg magadat. Semmit sem túlságosan. Légy ura lelkednek. Kerüld az igazságtalanságot. Igazul tanúskodj. Keresd a hírt. Dicsérd az erényt. Cselekedj igazságosan. Szeresd barátaidat. Védekezz ellenségeid ellen. Gyűlöld a gőgöt. Beszélj tisztességesen. Könyörülj a segélykérőkön. Valósítsd meg célodat. Légy ura asszonyodnak. Senkit ne nézz le. Tiszteld a felsőbbséget. Hajolj meg az istenség előtt. Ne büszkélkedj erőddel. Gazdagodj igazságos úton."

~~~~~~~~

Nagyon segítő a világképhez, az önismerethez, az önbizalomhoz a XX. század legnagyobb költőjének létszemléleti könyvecskéje.

Weöres Sándor, A teljesség felé

[link]

"Ki vagy te?

Ha elvonatkoztatod magadat mindattól, amit lényednek ismersz: tulajdonképpen lényed ott kezdődik. Testedet, értelmedet, személyedet ne cseréld össze lényeddel, önmagaddal. Csak segédeszközöd; csak batyú, mely szükségleteid őrzője is, görnyesztő teher is. Tested nem te vagy, hiszen csak anyag, mely folyton cserélődik: negyvenéves korodban húszéveskori testedből egyetlen parány sincsen. De érzelemvilágod és értelmed sem te vagy, hiszen még nem volt, mikor te már a bölcsőből nézegettél.


Ki vagy? a határtalan, mely fogantatásodkor a határok közt megjelent.


Ha elhatárolt személyedet tekinted önmagadnak, végezz copernicusi fordulatot: a határtalan teljességet tekintsd önmagadnak, személyedet pedig ideiglenes kötöttségnek, puszta tüneménynek, "nem-én"-nek. Ahol megszűnik az érzés, érzéketlenség, gondolat, gondolattalanság, változás, változatlanság; ahol azt hinnéd, hogy semmi sincsen: tulajdonképpeni lényed ott kezdődik."

2017. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Először tanulj meg fogalmazni, és mondatokat alkotni.

Ha ez megy, akkor nőni fog az önbizalmad is, nemcsak a szőr a pélódon.

2017. aug. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!