Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondolják azt az emberek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt az emberek, hogy könnyebb a párkeresés a szebbeknek?

Figyelt kérdés

Engem általában szép lánynak tartanak, sokat foglalkozom a külsőmmel, és genetikailag is jól jártam. Magamról változó a véleményem, de összességében szerintem jól szoktam kinézni. (Ezt mindenféle felvágás nélkül mondom, mások véleménye alapján leginkább.)


Meg is szoktam kapni, hogy egy szavam se lehet, ilyen szép lánynak hogy nincs senkije, mennyire szerencsés vagyok, biztos tapadnak rám a fiúk stb. Vannak, akik egyenesen irigykedve mondják mindezt, mintha a szebb embereknek az ölébe hullna egy normális kapcsolat, amikor csak akarják. És ezt úgy mondom, hogy bár válogatós vagyok, de pont nem külső alapján. Ritkább az, amikor valakinek tényleg jó humora, kiállása, stílusa van, ez szokott megfogni.


Pedig ez szerintem semmiképp sem így van. Számomra például nem kielégítő hogy elmegyek randizgatni random srácokkal, az ideig-óráig felel meg. Normális kapcsolatot SZERELEMMEL kialakítani egyenesen lehetetlennek tűnik, és ez független a kinézettől. Aki volt már szerelmes, az tudja hogy olyan különleges érzés, amit nem lehet szimpla vonzalommal megmagyarázni. A környezetemben rengeteg előnytelen külsejű embernek van kapcsolata, nekem meg nincs, és mégis megkapom ezeket a kommenteket. Mintha mennék bármire azzal, hogy szabályosabb az arcom mint a többségnek. Ha azoknak, akik érdekelnek pont nem tetszik a kisugárzásom, akkor lehetnék igénytelen és csúnya is, nem?

Az meg, hogy az utcán megbámulják/lefüttyögik az embert, szerintem egy bizonyos agyi szint felett inkább zavaró mintsem imponáló.


Mi a véleményetek erről?



2019. máj. 4. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Hatalmas szerencse, vagy úgy is kifejezhetjük, áldás, kell ahhoz, hogy megtaláljuk életünk szerelmét. De nem szabad feladni a reményt!
2019. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Stílus alatt mit értesz? A ratyi tömeg divat képviselőit? Ha igen, akkor egyértelmű, hogy miért nem találsz rendes párkapcsolatot.

Ha pedig azok miatt amit mondanak, a fejedbe veszed, hogy közel tökéletesen nézel ki, ezáltal valamilyen szinten csak elvárod te is, hogy tapadjanak a neked megfelelő srácok rád, akkor szintén érthető, hogy mi az oka annak, hogy még nem találtad meg a neked való személyt. Ahhoz képest, hogy téged nem a külsőség érdekel te is csak külsőleges infókat soroltál fel magadról, a személyiségedről semmit.

2019. máj. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 White_Another ***** válasza:
100%

Valamennyire, sőt majdnem hogy magamra ismertem. Saját magam példája szerintem egy jó válasz lehet a kérdésedre.


Nos, én is sokszor megkaptam már, hogy milyen helyes vagyok, milyen jól nézek ki és akármikor találok magamnak párt. Még csak 17 éves vagyok, de jó pár lánnyal sikerült megismerkednem közelebbről. Így 2 év és egy jó pár kapcsolat után azt tudom mondani, hogy a külső sz@rt sem ér.


Sokaknak vonzó az a gondolat, hogy kitűnjön a tömegből, hamarabb észrevegyék. Komolyan, mire megy ezzel? Ha meglát egy gyönyörű lányt, nőt az utcán, munkahelyen, iskolában vagy akárhol és oda szeretne menni, akkor sem a külső fog dönteni, hanem az, hogy az első 2 percben mennyire volt hátorozott és magabiztos. Ezek az emberek nem képesek, vagy még nem értették meg, hogy a személyiség az egy kincs, ha komoly kapcsolatot keresnek, de még az egy alkalmas kapcsolatoknál is.

Én csak azt tudom mondani, hogy ha valaki nem talál magának párt, az nem a külseje miatt van első sorban.


A szerelemet valóban nem lehet vonzalommal magyarázni, de vonzalom nélkül hogy máshogy alakulna ki?

2019. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2.válaszoló: Egy szóval se írtam, hogy tökéletes lennék. Nyilván nem olvastad a zárójelen belüli részt:) A logikád eleve nem értem, szerinted azért vágyom megfelelő partnerre, mert úgy gondolom megtehetem a külsőm miatt? Hát ez érdekes. Akkor gondolom aki nem érzi így, elégedjen meg egyéjszakásokkal élete végéig.

A személyiségemről meg annyit, hogy ebben a kérdésben lényegtelen lett volna leírni, hisz ahány ember annyi féle belső.


3.válaszoló: Igen, valami ilyesmit érzek.

2019. máj. 5. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jó barátommal (hanem a legjobb) pont ilyenek vagyunk, csak fiúban. Nyilván nem felvagásból, de hát helyesek vagyunk (mert ugye a szimmetrikus arcot tartják szépnek, azt meg nemtől függetlenül meg lehet mondani + a visszajelzesek) és hát mindketten sportolunk, sőt a felfogasunk is ugyanolyan a lányok téren. Viszont sehogy sem akar ránk találni a szerencse. Általában megtalalnak az ilyen 13 évesek akik egyből szerelnet vallanak, vagy a "ronda" etikátlan ribik, akikkel már csak elvből nem állunk szóba. Egyszóval igen, a külső alig számít, de en se tudom min mulik ez az egesz. Azt mondom, ne fogalkozz evvel, a dolog történnek maguktól, és remenykedj, h egyszer megtalal valaki.
2019. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek. A csúnyábbnak tartott emberek azt gondolják hogy mivel őket a külsőjük miatt utasítják el,és számukra ez a legnagyobb gond,talán mindenki ugyanígy gondolkodik mint ők,és másnak is ez a fontos. Így aki szép,annak mindene megvan ami neki nincs így előjogokat élvez.

Ugyanígy van ez mondjuk szegény-gazdag,fekete-fehér bőrű vagy öreg-fiatal viszonylatban is.

Ám aki szép,vagy már az átlagostól egy kicsit is előnyösebben néz ki az tudja,hogy mennyire nem sokat számít a külső.

Gyönyörű lányokat látok az ismerősi köreimben szingliként,mert túl kötődősek,túl sok figyelmet igényelnek,"hisztisek". Hiába szépek,hosszabb távon nem találnak megfelelő társat.

Vannak,akik hiába csodaszépek,de nincs önbizalmuk,nem értenek semmihez,nem elég műveltek,emiatt szoronganak,szociális fóbiáik vannak,nem mernek ismerkedni,vagy csak túldomináló férfiakat találnak,akik verik őket,mivel nem mernek szembeszállni,nincsenek tisztában az értékeikkel,amitől ugye megintcsak nem lesz egy csodálatosan boldog kiegyensúlyozott ember,mivel a külső szépsége nem elég.

Én magam is ezt tapasztaltam mindig. Én egy olyan 7-esnek mondanám magam,mivel az arcom szép,a testem nagyon előnyös,sportos,és genetikailag is megáldott homokóra alakkal,nagyobb mellek,formás alakat. Alkatomhoz illően öltözök,fejlesztem magam ahol csak tudom,előnyösen sminkelek,nem túl sokat. Persze vannak hibák is,de ezeket főleg én látom magamon.A férfiak 8-9 esnek itélnek meg sokszor a visszajelzések alapján. Soha nem származott előnyöm abból hogy "szép" vagyok,sem társkeresés,sem más területeken.

Nem "válogathattam" soha a sorban álló udvarlókból. Legjobb esetben is csak kettő ismerősömmel beszélgettem,amiből az egyik lett végül a párom,mert a másik bunkón viselkedett velem. Sosem özönlöttek és dicsértek agyba-szájba. Megnéztek az utcán,szórakozóhelyeken,de az emberek többsége oda se mert jönni hozzám. Még csak barátkozni sem.

Nem a szépségem vagy nem szépségem miatt nem volt párom sokáig,hanem mert nem akartam olyan társat akivel nem tudok beszélgetni,és nem tekint egyenrangú embertársnak. A kicsit csúnyácskább,egyszerűbb pasik akik be mertek nálam próbálkozni,általában nem az értelmesebbik fajta volt. Nem tudtam velük egyszerűen mit kezdeni. Annyira csodált,annyira a szép nőt látta bennem hogy már szinte szorongott. Nem volt közös témánk,nem volt közös a humorunk.

Így nem is sok,talán csak 3-4 kapcsolatom volt az életem során amiből 1 komoly,ami ma is tart. Kivártam amíg találok valakit aki az embert IS látja bennem és nem csak a fizikai vonzalmat.

2019. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gábor19... ***** válasza:

Naa azért a szép lányoknak több udvarlójuk van, nagyobb a választék. Legaláb is ha kicsit él, és nem csak otthon a 4fal között tengeti az életét.Régebben egy gyárban dolgozzam, ot a szép nőket mindig körül vették az udvarlók, viszonylag a normálisabb emberkék. De aki csúnyácska volt, azoknál jófórmán csak selejtesebb alkoholisták próbálkoztak.

Szóval, kedvesem tessék otthonról kimozdulni:)

2019. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szépség mindig is relatív volt, kinek a pap, kinek a papné. Valakinek a karcsú lányok jönnek be, valakinek a mollettebbek, a másiknak meg a barnák, a harmadiknak a szőkék.

Egyébként általában tényleg könnyebb a párkeresés a szép lányoknak, de ez nagyban személyiségfüggő, helyzetfüggő.

Egyébként a kérdés alapján értelmesnek tűnsz, nem lehet hogy az a baj hogy te nem kutakodsz pár után? Barátokkal a szórakozóhelyen is ki lehet fogni akár egy jó férfit, de egyébként sok társkereső oldal van, ahol lehet még próbálkozni:)

2019. máj. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze, nem is úgy értem, hogy bárkinél próbálkozhatnék. Teljesen érhető, ha valakinek más az esete, nem tartom magam többnek senkinél.


Egyébként köszönöm, igyekszem értelmesen írogatni erre az oldalra:D Inkább elméleti alapú volt amúgy a kérdés, nem feltétlen párt keresek. Eddig is úgymond "betoppantak" az életembe srácok, ha valaki megfog akkor akarok többet, egyébként nem vagyok az az ismerkedős fajta.

2019. máj. 12. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!