Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nincsenek extrémebb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincsenek extrémebb stílusú fiúk?

Figyelt kérdés

Ezt mindenre értem, az öltözködéstől kezdve a zenei ízlésen át bármire. Olyanokra gondolok akiknek van egyéniségük, nem csak arra a 4-5 féle tevékenységre korlátozódik az agyuk amikre a fiúknak ,,kell’’, ha nem akarnak kilógni a sorból.

Szóval van egyedi ízlésük, nem félnek önmaguk lenni, másnak lenni, és van véleményük a világról, nem csak azt szajkózzák, amit a tesiöltözőben vagy a szüleiktől hallottak.

Szerintem ezeknek alapnak kéne lennie, de valahogy mégis kb mindenki akivel eddig találkoztam hihetetlenül tömeg volt, ugyanolyan érdeklődési kör, ugyanolyan haj, ugyanolyan cuccok, ugyanolyan vélemény a dolgokról, amin érződik, hogy semmi nincs mögötte, ugyanazok a poénok.

Engem ez nagyon zavar és nem értem, hogy miért van, hogy miért nem tudnak kicsit szabadabban gondolkodni a dolgokról, a világról, saját magukról.

Nem azt mondom, hogy mindenki legyen egy alteros hippi, csak azt, hogy nem értem miért ilyen felszínesek nagyon sokan.

A stíluson sem azt értem, hogy ne öltözhetne valaki átlagosan, vagy ne vágathatná divatosra a haját, ha neki ez a saját önálló stílusa és azért hordja mert hozzá tartozik, illetve ha van mögötte valami gondolat, nem csak az, hogy ,,mindenkinek ilyen van aki menőnek számít’’.

A hangsúly itt az egyéniségen van, olyan fiúra gondolok, aki nem akar beállni a sorba.

Persze a lányokra is vonatkozik ez, de az nem számít nekem a pár találás szempontjából.

És azt sem mondom, hogy minden fiú ilyen basic, mert nyilván nem, csak azt, hogy a legtöbben ilyenek, legalábbis én mindig ilyenekbe botlok, ha pedig körülnézek az utcán meg sem tudom különböztetni az egyik tucat páwát a másiktól.


Szerintetek hol vannak olyan fiúk, akiknek van saját stílusuk külsőleg és belsőleg is és önálló a világnézetük? Vagy ez túl nagy elvárás?


17/L



2019. máj. 18. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más stílusa van.

Gondolom a kérdésből, akkor te se az a basic tucat lány vagy mint a többiek ugye?

2019. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1, ezt én nem tudom megítélni. Más az érdeklődési köröm mint a legtöbb ismerősömnek, ez tény, és emiatt sokan mondják, hogy egyedi vagyok, meg nem tucat, de ez még nem jelent semmit, nem ettől lesz valaki különleges szerintem.
2019. máj. 18. 14:59
 3/16 anonim válasza:
7%
Mindenkinél, mindenben extrémebb vagyok! Ha gondolod írj privátot
2019. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező!

Inkább írd le milyen igényeid vannak a fiú iránt, mi az amitől neked extrém lenne, mit keresel egy fiúban? Valamint Te miben vagy más mint a többi átlagos lány?

2019. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Létezünk. :)

De a szokatlan öltözködéssel vigyázz! :D. Bölcsészkarra járok, így tudom, hogy ezeknek a nagyon alterosan öltözködő arcoknak kb. a negyede az, aki gondolkodásban se átlagos.

2019. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Általában a normik véleménye a világnézetemről az, hogy egy szörnyeteg vagyok, és igazából szavakat sem találnak, vagy ismernek rá. Nem tudnak szélsőjobboldalinak nevezni, hiszen amit ők annak neveznek, az tőlem messze baloldalra van (ideértve azt a kedves, bajuszos bácsit is). A "nemzetiek" nem tudnak libsizni egyértemű okokból, csak sírni, hogy ha már a jobboldalon vagyok, akkor nem kellene "jobboldalra támadni". Nem támadok a jobboldalra -- tőlem jobbra nincs már senki.


A preferált öltözékem körülbelül a 19. század végi eleganciát igyekszik megcélozni, de valójában pusztán azért, mert ez az egyetlen öltözék manapság, ami még éppen nem sorolható a "jelmez" kategóriába. Sajnos furcsa lenne, ha például tógában járkálnék. Illetve, a köpenyek elfelejtését a világ megbocsáthatatlan bűnei közé sorolom.


Az érdeklődési körömbe legelsősorban a metafizika és a vallások tartoznak, habár egyik sem olyan értelemben, mint ahogyan e kettőt mondjuk az átlag ember, vagy a filozófus értené -- és nem is a hippi, új-mélybuddhista, felvilágosult megmondóemberek, vagy a teljesen zárt elméjű "nemzetiek" módján.


Nagyra értékelem a bármilyen értelemben felvethető valós harcot, a valódi szépséget, a "mester-mentalitást" (Nietzsche ellentétpárjáról van itt szó, habár csak többé-kevésbé), ezekből kifolyólag pedig az edzést is.


Habár, talán ez a fajta "extrémség" nem az, amire egy 17 éves lány gondolhat.


23/F

2019. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 dq ***** válasza:
89%

Talán még ez lehet a legvonzóbb extrémség egy átlag 17 éves lánynak.

(Nyilván az emo/sjw/nerd/akármi is vonzó valakinek, de talán kevesebbeknek.)

2019. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen mint a 6-os sem több bárki másnál, az igazi egyedi emberek nem fogják hangsúlyozni, hogy “szevasz megjöttem én vagyok Mr. Extrém“, ezek csak bohócok, az igazi különleges embereket az átlagban találod meg, köztük bujkálva, érzék kell, hogy észreved őket.
2019. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

>"Az ilyen mint a 6-os sem több bárki másnál"


Miután elolvastad a válaszomat, gyorsan tisztába kellett tenni a dolgokat, nehogy rosszul érezd magad miattam, hiszen a puszta létezésem is eleve arra utal számodra -- ezek szerint -- hogy több vagyok nálad.


>"az igazi egyedi emberek nem fogják hangsúlyozni, hogy “szevasz megjöttem én vagyok Mr. Extrém“"


Én magamat nem is tartom "extrémnek", mindenki más tart annak. Az egyetlen, ami negatív értelemben extrémként felvethető, az a modern világ. Még csak nem is a "sajátjaim" a nézeteim, legalábbis egy igen nagy részük nem, éppenséggel csak évszázadok óta elfeledettek. Ahogy mondta egyszer egy bizonyos ember, "én csak azt vallom, amit minden jó családból származó férfi vallott 1789 előtt".


Persze ne vedd az előbbieket bűzös álszerénykedésnek sem. Nem töröm azon a fejem, hogy hogyan biztosítsam minden második szavammal az önbizalomhiányával árnyékbokszoló bohócokat, hogy ne kelljen az énképüknek összetörniük pusztán azért, mert meg merek szólalni valahol. Az ilyenek számára a puszta létezésem is egy sértés, lásd a válaszod legelső sorát és megírásának okát.

2019. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Léteznek. Sajnos a megfelelési kényszer akkora, hogy 100-ból ha egy fiatal tud neki ellenállni, ennek a 90%-a pedig roncs lesz, és ki sem mozdul a lakásából.

Gyanítom, hogy az extrém alatt inkább a függetlenre gondolsz. Öltözködésben könnyű kiszúrni őket. Rajtam az van, ami nekem tetszik. Egyenes farmer, póló és pulóver. Mostanában megtetszettek az ingek is, szóval egyre gyakrabban van rajtam az is. A többi az már csak beszélgetés után derül ki. Én azt a zenét hallgatom, ami nekem tetszik, nincs direkt egy előadó, vagy stílus, ami nekem tetszik. Hallgatok rockot, metált, jazz-t, komolyzenét és időnként rappet is. A világnézetüket is csak így tudod kideríteni. Rákérdezel valamire, majd érveket is kérsz. Így ki tudod deríteni, hogy ismétli a másikat, vagy komolyan is gondolja. Nekem van egy kemény véleményem az emberek többségéről, ami távol tartja tőlem azokat, akikkel nem akarok társalogni (ha elegem van a véleményéből, én is elmondom a sajátomat, majd figyelem, ahogy önellentmondásba keveri magát, mivel nem képes feldolgozni azt amit mondok).

A megjelenésük ritka és kiszámíthatatlan. A saját érdeklődési körük alapján járnak olyan helyre, ahol megtalálhatóak. Pl.: PlayIt, MondoCon, fesztiválok; a The Tankfest (én legalábbis tervezek odamenni), sportok, különórák vagy találkozók (osztálytársaim voltak többször is busztalálkozókon). Amit szerintem általánosságban el lehet róluk mondani, az az, hogy szórakozóhelyekre nem gyakran járnak.

És én ezt mind föl is vállalom. Jó érzés emelt fővel járni a nyáj közepén. Hadd nevessenek azért, mert más vagyok. Én azért nevetek, mert mind egyforma.

17/F

2019. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!