Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kínaiak által, a világűrbe...

A kínaiak által, a világűrbe telepített napelemek mennyire lesznek hatékonyak? (1 megawatt,1 gigawatt)

Figyelt kérdés

[link]


"Az elképzelés szerint 2021 és 2025 között bocsátanának fel több kisebb kapacitású erőművet, 1 megawattos teljesítményűt (nem 1 MW-ost – a szerk.) 2030-ig, 2050-re pedig már 1 gigawattos is a világűrben lenne."


Tehát, ebből mennyi energiájuk lesz? Hány éves, magyarországi energiatermelést tudnának, ők 1 év alatt produkálni ezekkel a napelemekkel? (külön 2030-ra és 2050-re)



2019. júl. 29. 17:42
1 2
 11/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Én csak rögtönzött szerkesztést csináltam, és úgy tűnik a tesztvárosuk, Csungking kb kiesik az árnyékból. Kb. És gondolom Kína is úgy látja, mert hát végképp értelme sem lenne. Illetve lehet nagyobb pályaferdeséggel kalkuláltak, de igazából nincs elég infó. Aztán lehet ezt is benézték, mint írod a nem megfelelő szöget, csak ez talán túlzás lenne.


Szerintem megegyezhetünk abban, hogy infó nélkül csak tippelgethetünk, olyan is-is, talán ez, talán az.


Geoszinkron pályának is vannak lehetőségei, de tényleg nagy kitérésekkel.

[link]

2019. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 TappancsMancs ***** válasza:
84%

Még egy szempont a pályához. A Föld árnyék naponta kerül egyet, és egy nyolcasabb vetületű geoszinkron pályán is elég lenne, ha a cucc akkor van a városuk fölött, amikor ott éjjel van. Nappal meg lemehet a nyolcas vetület az árnyékba is.


De szerintem ezt nem lehet így nézegetni.


Amúgy had kísérletezzenek vele, legfeljebb ők fizetik a tanulópénzt. :) Úgyis nagyon légszennyezőek, beleférne. Ha meg sikerül az mindenkinek jó lenne. Ha nem sikerül akkor a gyakorlati tanulság is hasznos lesz mindenkinek. De inkább szerintem ebben jobb szurkolni.

2019. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!