Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kinek van jogosultsága egy...

Kinek van jogosultsága egy gépész által készített rajzot jóváhagyni, ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Bővebben: Gépész rajzokon általában rajta van, hogy ki tervezte, rajzolta, ellenőrizte az adott alkatrészt és rajzot. Az volna a kérdésem, hogy milyen jogosultság szükséges ahhoz, hogy az egyik mérnök a másikat ellenőrizze?

Mi a megfelelő képzés, végzettség hozzá? Hivatalos állásfoglalásra (mérnöki kamara?) is kíváncsi volnék. Gépész szakmáról beszélünk.



2019. ápr. 29. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokszor azt látom a rajzon, hogy a gépész rajzát a főnök ellenőrizte és hagyta jóvá.

Aztán mikor gyártanám a terméket, akkor kiderül, hogy hogy itt ott hibás, helytelen anyagválasztás...stb...stb.


Jelzem a főnöknek, hogy gyártani ugyan tudom, de ez és ez lesz az eredménye, ha nem változtat rajta.

Erre a főnök:

Én nem is figyeltem, de a gépész ezt nem tudja ?

:)

2019. ápr. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Van, aki elkészíti, ellenőrzi és jóváhagyja.

Általában (nálunk legalábbis) minőségbiztosítási mérnök ellenőrzi. Jóváhagyásnál pedig a gyártás, üzem vezetője az illetékes.

Ez persze helyenként eltér.


Viszont rajz és rajz közt is akad különbség jugosultságok tekintetében, attól függően, hogy milyen célt szolgál.

2019. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg ugyanolyan jogosultság szükséges a terv ellenőrzéshez mint magához a tervezéshez.
2019. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mik ezek a jogosultságok gépész szakma esetében?
2019. máj. 4. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!