Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mai napokban meg...

Lilol012345 kérdése:

Szerintetek mai napokban meg tudnák építeni megimt a Saturn V rakétát. De ha lenne rá pénz?!

Figyelt kérdés

2019. aug. 3. 17:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

16

Kilóra levetítve a Falcon 9 olcsóbb mint a Soyuz meg a Proton, már ami a cargot illeti persze. De a ruszkik így is olcsónak számítanak de az be tudható annak hogy 50 éve ugyanazzal a technikával mennek így a gyártási költségeket le tudták szorítani.

2019. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 TappancsMancs ***** válasza:

Jó értem #21-es, akkor kicsit elbeszélve lett mellette, vissza is olvastam és jól írtam, de hozzáteszem volt már, hogy én siettem és olvastam hiányosan, vagy félreértelmezve dolgokat. Előfordul. Végül is egyetértünk, csak kicsit furán jött ki.


Kiemeltem, de ha megnézzük "alumínium alkatrész"-ről írtam, nem alumíniumról, erre azt írod tévedek és úgy folytatod, mintha csak alumínium anyagról beszéltem volna, holott ez nincs így. A végén meg fölösleges volt odaírnod, hogy te sem mondtad, hogy az anyaga drága, mert nem nem is írtam olyat, hogy azt mondanád. Persze ettől még odaírhatod, csak nem gondoltam azt.


#14 TappancsMancs

"Jól szemlélteti a cég által előállított hozzáadott értéket egy másik projekt, amihez 2344 kiló alumíniumot vásároltak, de a leszállított termék végül csak 36 kiló volt. Igaz, amíg a vételezett alumínium kilója 5 euró volt, addig a végterméké 15 ezer."

Tehát az alumínium >ALKATRÉSZ< kilója 4,5 millió Ft. Nem sima cucc az obiból, vagy a vasboltból.


#17 írod

Írod, de nagyon tévedsz. Az alu kilója itt továbbra is 5 euró. Arról van szó, hogy vettek egy nagy tömb aut, és abból cnc-vel kiforgácsoltak egy valószínűleg üreges alkatrészt (valaminek a tartóvázát)

A kész alkatrész a precíz munka miatt drága.


#19 TappancsMancs

Így van, pontosan, de akkor is drága. Azt én sem mondtam, hogy az anyaga drága. Persze vannak drága anyagok is a felhasználtak között > szövegértés...


#20 írod

Azt én sem mondtam, hogy az anyaga drága. --- szó szerint milliós anyagárról írtál 2-vel feljebb aluval kapcsolatban.


Egyébként mindegy. Amúgy - hozzátéve a tárgyalt témához - az ilyen alumínium sem a bolti ötvözet, hanem aluminum-lithium, erre van fejlesztve és az anyagárból is látszik, hogy drágább fajta.

2019. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 TappancsMancs ***** válasza:

Egy link, itt csak egy kis snitt van, viszont ad egy pici betekintést a gyártásba.

[link]

2019. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

Csak apró észrevétel, mivel szintén iparban dolgozom, tudom, hogy akad némi különbség egy 12.9 M10X40 csavar és egy ugyanilyen csavar ára közt, ha az a csavar ultrahangozott, röntgenezett, saját szabványán felüli körülményekre, extrém hidegtörésre, radioaktív környezetre stb. bevizsgált és arra engedélyezett.

Az ilyesmi állatira meg tudja tolni a "filléres" elemek árát is.

2019. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 TappancsMancs ***** válasza:
Igen Wadmalac, gondoltam, hogy valahogy másképp értetted, mint ahogy a beszélgetés menetéből kijött. A régi egyedi gyártás sem olcsó és az új sem, ha van pontos anyag, méret, stb, akkor mecsinyájják aszat ma is - ma sem olcsóé.
2019. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 TappancsMancs ***** válasza:
Ha jól tudom a mászó köteleket, karabinereket és ejtőernyőket is egyenként ellenőrzik, és a hasonlattal élve nem obis kötél. Nem mintha az obis rossz lenne, csak megvan az is mire való.
2019. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Igen Wadmalac, gondoltam, hogy valahogy másképp értetted, mint ahogy a beszélgetés menetéből kijött."

Lehet, hogy más aspektus is bekerült, de arra akartam utalni, hogy ilyen speciális felhasználásra az olcsó tucat keráru sem olcsó.

2019. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!