Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Voltak néger mitologiai...

Voltak néger mitologiai alakok a földközitenger térségében?

Figyelt kérdés

Azaz a görög,romai,stb mitologiában.

Nyilván az egyiptomiban van... de engem az érdekel,hogy volt e az europai mitologiában.



2019. aug. 12. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon kevés istenről volt leírva, hogy hogyan néz ki, ergo nem lehet megmondani.

Az, hogy te Zeuszt mondjuk fehérnek képzeled, az nem azért van, mert bárki is leírta volna, hogy Zeusz fehér, hanem azért van, mert egy bármilyen ismeretlen antropomorf lényt alapvetően saját képünk alapján képzelünk el. (Sőt, ha olvasol egy első személyben írt novellát, akkor amíg ki nem derül a szereplőről hogy kicsoda, alapvetően a saját nemed, saját korodbeli alakként olvasod.)


Nyilván Zeuszról egy csomó ábrázolás maradt fent, mind fehér férfi, de ez megintcsak nem azért van, mert a görögök bárhol is kimondták, hogy Zeusz fehér, hanem mert a szobrász/festő volt fehér, aki ezt *feltételezte*. És persze ha már 99 fehér ábrázolás van, akkor a következő szobrász már nem fogja másként ábrázolni.


Persze nyilván attól hogy nem volt kimondva hogy hogy néz ki, még valószínű, hogy a görögök fejében fehérkönt jelent meg, de mi van, ha mondjuk egy feketének mesélték el a sztorit? Akkor az ő fejében lehet hogy egy fekete verzió képe jelent meg.

2019. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Van, a neve: Memnon. Részt vett a trójai háborúban a trójaiak oldalán. Akhilleusz ölte meg.


Link: [link]

2019. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

"I. Ő szájának ápolásával engem megcsókoljon, mert te igen jó kenetekkel turgyagozó emlőid bornál jobbak. Kiötlött olaj te neved, azért leányok téged igen szeretének. Húzz utánnad engemet, te kenetednek illatán futosonk. Király engem bevűn ű pincéjébe: örvendönk és vigadonk te benned, te emlőidet emlejtvén. Igazak bor felött szeretnek tégedet. Ó Jerusálem leányi, fekete vagyok, de termetes: miként Cedárnak hajloki, miként Salamonnak gereznái. Ne gondoljátok, hogy én meghirvattam, mert nap engem megképtelenejtett, és anyámnak fiai vívának én ellenem...."


SALAMON ÍNEKLÉSE,


ISTEN ANYASZENTEGYHÁZZAL

EGYEMBE,

CANTICA CANTICORUM


A DÖBRENTEI-KÓDEXBŐL


[1508 ELŐTT]

2019. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
77%

Az antik szobrok "fehérségéből" nem lehet kiindulni.

Ma fehérek, az alapanyaguk miatt. De eredetileg festettek voltak.

Frász tudja, milyen színekre, lehetett köztük fekete bőrű is.

Afrikai vonásokat nem feltétlenül lehetne felfedezni az idealizált ábrázolásokon.

2019. aug. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik napkeleti bölcs (három királyok).
2019. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a 3napkeleti bölcs,nem mitológia.
2019. aug. 14. 13:10
 7/7 dq ***** válasza:
100%
De az.
2019. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!