Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért olyan magasak/nagyok a...

Miért olyan magasak/nagyok a négerek (általában)?

Figyelt kérdés

Átlagosan sok köztük a magas, nagydarab ember, viszont a Bergmann-szabály szerint a sarkok felé nő a testméret, mivel a nagyobb testtömeghez arányaiban kisebb felület társul,így csökken a hőleadás.

Ha magasak, akkor nyilván a tömegük is nagyobb.

Persze a pigmeusok kicsik, viszont ők a sűrű dzsungelben élnek, így könnyebben mozognak.

Azonban a fehérek között az északi népek valóban nagyobbak. Szóval nekem ez nem telejesen tiszta, mivel a legtöbbjük inkább középmagas vagy magasabb.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 5. 22:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
74%
Van egy csomó alacsonyabb és vékonyabb típusú néger. Annyit láttam már mindenfelé... nem csak hegyomlások vannak. Szerintem ugyanúgy működik a dolog, mint nálunk. Ki milyen géneket örökölt.
2019. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezt mondom én is, mármint sokféle típus van. Bár akiket én látok, azok inkább középmagasak vagy alacsonyak, gondolom az alultápláltság miatt. Viszont a niloták, illetve maszaik kifejezetten magasak, ha jól tudom. A kérdésem is erre vonatkozik, hogy általában ők miért magasak.

Kosarasok között is sok a néger, igaz, ők többnyire keverékek.

És akkor a fehérek között miért a skandinávok a legnagyobbak?

Nyilván genetika, viszont a genetika is ok-okozati összefüggéseken alapul.

2019. júl. 5. 23:14
 3/12 A kérdező kommentje:
Mármint 150-180 cm között vannak, akiket legtöbbször látok pl. a városban járva.
2019. júl. 5. 23:17
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát, ahonnan jöttek,gondolom, hogy ott nincs olyan jólét, mint Európa túlnyomórészén, talán ezért is középmagas a legtöbbjük,de ahogy írtam, a maszaik és niloták nagyon magasak.
2019. júl. 5. 23:25
 5/12 A kérdező kommentje:
Viszont, a legtöbb állatfajnál valóban igaz, hogy az Egyenlítőtől távolabbra élők nagyobbak, illetve nehezebbek, ezért merült fel bennem a kérdés.
2019. júl. 5. 23:40
 6/12 hollófernyiges ***** válasza:
68%
Az emberre ezek a szabályok csak nagyon óvatosan vonatkoztathatók, mert egyrészt evolúciós szempontból nemrég költöztek a helyükre, másrészt kultúrával (ruhával, házzal) ellensúlyozzák a környezeti hatásokat. Az eszkimók és a szibériaiak pl. elég kicsik.
2019. júl. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Magasak? inkább hosszúak..
2019. júl. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Átlagosan sok köztük a magas"

Hát nem:

[link]

2019. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sőt:

[link]

2019. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt a jóléti viszonyok is befolyásolják. Mármint, ahol jobbak az életlehetőségek, ott nagyobb az átlagmagasság.
2019. júl. 6. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!