Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez az előadás sorozat mennyire...

Ez az előadás sorozat mennyire hiteles kvantummechanikábol?

Figyelt kérdés

Hobbiból kezdtem el nézni, mert sok dokumentumfilmet láttam már róla és elkezdett érdekelni. Közel a felénél járok, azt hittem nagyon be fog durvulni, mert azért csak kvantumfizika a téma, de nagyon is követhető, könnyen érthető és izgalmas az összes előadás eddig.

Gondolom ha ennyit értek majd hozzá, attól még fizikus nem leszek, de egy hiteles alaptudásnak azért tekinthető?


[link]



2019. okt. 15. 09:29
 1/7 dellfil ***** válasza:
100%

Telesen hiteles.

(Mondd csak, végighallgattad? Figyelmesen? Mert ha igen, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést. :)

Az biztos, hogy hitelesebb mint az "ismeretterjesztő" filmek. Ez a tudomány.

Még ha nem is vagy szakember, mégis eldönthető a kérdésed. Például a bevezetőben elhangzottak - laikus számára is - átérezhetővé teszik, hogy NEM blöffparádé ez az előadás. Egyébkén zseniális, és köszönöm, hogy belinkelted!

Bátran, és FIGYELMESEN hallgassad. Csak épülésre szolgál. NE hallgass, a fanyalgókra, a szenzáció hajhász, végletekig egyszerűsítő - és ezért sokszor hibás következtetésekre vezető - dokumentum filmekre. És így tovább... :)

Egyébként meg egyetemi előadás. Eleve nem fog "bődületes baromságokat" mondani!

Persze, ha "tudományellenes" vagy - amit persze erősen kétlek(!) - akkor tárgytalan amit fentebb mondtam.

Még valami. Az a "vád" érhet, hogy - nem lévén szakember - hogy a fenébe tudnám eldönteni a hitelességét... :) Bocs, de "higgy" nekem... Nem beszél hülyeségeket. És nagyon jól, érthetően magyaráz.

Aki viszont kételkedik, az legyen nagyobb tudású szakember, és bizonyítsa be, hogy rossz az előadás, és magyarázza el hogyan, miért az.


dellfil

2019. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem néztem meg, de az első kép alapján már tudom, hogy hiteles. Az úriembert Orosz Lászlónak hívják, aki a BME-n tanít. Ő egyfajta legenda, amit megértesz ha megnézed hogyan "borul ki". Erre nem linkelek semmit, de semeddig nem tart megkeresni.

Visszatérve a fizikájára: egy elismert szakember, bátran nézd a videóit.

2019. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"orosz lászló kiakad", amiről az előző beszél
2019. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Sajnos elég rosszak a képességeim, mármint rossz a memoriám, egy-két dolgot ki kellett írnom füzetbe és késöbb visszalapoznom. Nehezen koncentrálok, ha a téma nem matematika, akkor hamar elunom magam és nem tudok figyelni :(

A bevezető picit izzasztó volt. Nem is nagyon rémlik miről beszélt, de őszintén nem szeretném újra nézni.

A tartalom viszont követhető, izgalmas és nagyon tetszik az előadás módja.

Viszont matematikai szempontból néhol elég pongyola. Nem azt mondom, hogy félre beszél, hanem hogy formálisan nem mindenhol teljesen korrekt. Fizikai szempontból nem tudom megítélni, alkalmazott matematikus vagyok és nem fizikus :/

Sőt az említett korlátaim miatt gimnáziumban nem is értettem sok dolgot fizikából, utólag matek szakon tisztult le bennem a kép, hogy gimiben fizikából mi miért volt úgy.

Szóval a kétségeim nagyjából abból a két okból fakadtak, hogy egyrészt matematikai szempontból nem egy gyémánt minőség. (Persze ezzel nem szeretném minősíteni az előadót, gondolom ez az idő hiánya miatt is lehet), és meglepő számomra, hogy ennyire érthető, mert gimiben rossz voltam fizikából.


Sikerült a kétségeimet eloszlatnotok. Mégegyszer köszönöm és valóban nagyszerű előadás sorozat :)

2019. okt. 15. 20:10
 5/7 anonim válasza:
100%
Orosz László egy nagyon jó magyar fizikus, ezért érdekes lenne, ha nem lenne igaz.
2019. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Orosz László ezt meg is mondja az előadásában: ő nem matematikus.

Ő fizikus, tehát számára nagyon sok dolog adott, amit a matematikában hónapok alatt lehet csak bizonyítani. Innen van a "pongyolasága": őt csak azok a matematikai esetek érdeklik, amelyek a természetben is előfordulnak.

2019. nov. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dellfil ***** válasza:

Még valami... azaz hadd fűzzek mindezekhez még valamit. Mármint a "fizika" (mint olyan) és a matek kapcsolatához. :) (Persze érdeklődő laikusként csak linkekre futja. :D)


[link]


Feynman, ha nem ismernéd:


[link]


"Csodás tárgynak tartom a fizikát. Elképesztően sokat tudunk, majd mindezt alig néhány egyenletbe zsúfoljuk bele, csakhogy elmondhassuk, milyen keveset tudunk.


RICHARD FEYNMAN, 1947



dellfil

2019. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!