Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kis LCD kijelző vetítése...

Szgabor kérdése:

Kis LCD kijelző vetítése hátulról közeli (~8cm), ~5x nagyobb ernyőre lehetséges speciális lencsék nélkül? A szélek életlensége elfogadható.

Figyelt kérdés

2019. okt. 25. 16:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy természetesen az LCD panel mögé kellő fényerejű LED kerülne!
2019. okt. 25. 16:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kérdéskiegészítés, visszaolvasva lehet, hogy félreérthető voltam: "speciális lencse" alatt olyat értek, amihez nem reális készen hozzájutni, hanem egyedileg kéne legyártatni. Nem speciális az, amit készen meg lehet venni pl. kameraalkatrészként, vagy ki lehet termelni pl. rossz fényképezőgépből.
2019. okt. 25. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, pl. vannak ilyen ébresztőórák, amik gombnyomásra a plafonra tudják vetíteni az idő egy hétszegmenses kijelzőről.

[link]

Ehhez mondjuk kell a fényerő, és így is csak sötétben látszik jól, de van ilyen. Ezek általában egy LCD rétegen engedik át egy erős LED fényét, plusz lencsével vannak fókuszálva. Ha egy sima kézi nagyító jól van fókuszálva, még akár az is elég lehet.

Pl. így kereshetsz rá: alarm clock ceiling projection

2019. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A vetítős órákat ismerem, de ott a vetítési távolság általában sokkal nagyobb. Én a saját ötletemnél ott bizonytalanodtam el, hogy a kijelző kb. 3*4 centi, és kb. 8-9 centire kéne kivetíteni úgy, hogy abból nagyjából 10*12 centis kép legyen.
2019. okt. 26. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Optika és fényerő kérdése, de megoldható.
2019. okt. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"Optika kérdése" - pont az volt a kérdésem, hogy van-e ennek esélye nem egyedileg gyártott lencsékkel. Tudok rendelni általános lencséket vagy pl. CCTV kameraobjektívet, szét tudok szedni rossz fényképezőgépet, de speciális alakú lencséket legyártatni szerintem húzós lenne.
2019. okt. 27. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy kis infó itt: [link]

És egyébként keress a youtub-on erre:

DIY LCD projector

2019. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A barkács kivetítőket ismerem, de teljesen más műfaj (nagy méret, nagy vetítési távolság).
2019. okt. 29. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!