Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan számológép (ha...

Létezik olyan számológép (ha igen melyik), ami alkalmas az alábbi feladatra?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomban a különféle számítások menetére és ebből adódóan az integrálás, deriválás, határérték számítások menetére is ki szeretnék térni.

Ebben a részben a számológépekkel történő számításokat is meg szeretném említeni. A kérdés az lenne, hogy tudna-e ajánlani olyan számológépet ami ezeket az eljárásokat lépésről lépésre levezeti (nem csak végeredményt ír)?



2019. nov. 9. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert, de nemigen találsz olyan számOLógépet, ami mutatja a levezetést, legalábbis én nem hallottam még ilyenről.
2019. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A számológépek és a számítógépek numerikus közelítő módszereket használnak az eredmény meghatározásához. Erre keress rá, egy külön matematikai ág foglalkozik numerikus módszerekkel.


Szimbolikus, analitikus módszereket maximum a Matlab vagy a Wolfram Alfa használ, ezekre keress rá.

2019. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Ilyen számítógép sem most, sem a jövőben nem fog létezni. A számítógép egy hardver, műszaki eszköz, amely bizonyos feladatok bizonyos módon történő megoldását teszi lehetővé. Annál inkább létezhet olyan szoftver, amely alkalmas ilyen levezetésekre. De még inkább, a te igényed még csak nem is szoftver kérdése, hanem tanulmány, amelyet valaki ezzel foglalkozó kutató megírt.

Amire te gondolsz, az éppen a te feladatod lenne. Neked éppen arról kellene bizonyságot adnod, hogy felfogtad, mi a számítógép, mire való, hogyan működik, miképpen fejlődik. És egy szakdolgozat legalább némi újszerű megközelítést is igényel. Ha a szakdolgozatodban ilyesmit másolnál le, te lennél a korábbi köztársasági elnök kettő. Tőle elvették, mikor kiderült, nem önálló eredmény. Tőled is, ha rájönnek.

2019. nov. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát a Photomath nevű alkalmazást tudom ajánlani, vagy a Wolfram Alphát, ezek a levezetést is mutatják, ha tudják.
2019. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
(A wolframalphánál teljes levezetés mutatása fizetős, ha jól tudom.)
2019. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ncore-ról leszedtem az App-ot, és ott voltak levezetések is.


Diffegyenlet, integrál stb.

2019. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"ajánlani olyan számológépet ami ezeket az eljárásokat lépésről lépésre levezeti (nem csak végeredményt ír)?"


A számológépnek NEM az a feladata hogy megmutassa a lépéseket. Olyat legfeljebb számítógépektől várhatsz.


Számológép feladata az hogy megadja a numerikus eredményt és beleférjen a zsebedbe. És jobban bírja a strapát mint egy telefon és olcsóbb is legyen, könnyebben kezelhető.


Némelyik számológép nemcsak a numerikus hanem a szimbolikus végeredményt is meg tudja adni, de ezek ritkák és drágák.

2019. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Photomath ( [link] ilyesmit csinál.
2019. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
404 Not Found
2019. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Csak mint érdekességet említem meg, hogy már a /zseb/számológépek /h/őskorában is létezett olyan eszköz, ami részben megfelelt a kérdező kívánalmainak. Vagyis tud magasabbrendű matematikai műveleteket /korlátozott CAS-képes/ és bizonyos matematikai feladatoknál /lineáris egyenlet, lineáris egyenlőtlenség, kvadratikus egyenlet, szimultán egyenlet/ még bizony a levezetés lépéseit is megmutatja.

Ez a gép néha még ma is felbukkan a használtpiacon, a típusa Casio Algebra FX 2.0.

Sajnos /bizonyos értelemben/ az eszköz olyan jellegű képességekkel is rendelkezik, amelyek miatt valószínűleg nem használható diákok által az oktatásban.

2019. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!