Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tenzoriális homogenitás?

Tenzoriális homogenitás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vegyészmérnök BSc.-n vegyipari művelettanon foglalkozunk a dimenzionális és tenzoriális homogenitással. Az előbbit értem, de az utóbbit még nem egészen. Itt van egy egyenlet, amikor el kellene dönteni, hogy homogén-e vagy sem.


[link]


Bocsi a minőségért, de én is így kaptam meg. A lényeg olvasható.


Ugye egy egyenlet akkor homogén tenzoriálisan, ha minden tagja azonos tenzori rangon van, és a tagokat összeadás vagy kivonás választja el. Tehát ahol szorzás vagy osztás van, az egy tagnak számít. Szóval engem a harmadik tag érdekelne. Ha balról jobbra haladok, akkor egy vektort szorzok skalárisan egy másik vektorral, és akkor skalárt kapok, de aztán ezt a skalárt kellene megszorozni vektoriálisan egy vektorral, ami szerintem nem lehetséges(bár mondom, elég gyenge vagyok ebben).


Szóval a kérdésem: Vektorok szorzásánál van valamilyen sorrend, hogy mondjuk a vektoriális magasabb rangú, mint a skaláris, vagy mindkettő egyenrangú, és simán balról jobbra haladunk? Annyi biztos, hogy az egyenlet nem homogén, de minden hibát meg kellene találnom, és nem tudom, hogy ez az-e vagy sem.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. dec. 15. 18:04
 1/3 anonim válasza:
Sajnos most per pillanat erre nem tudok válaszolni, de esetleg kiírhatod mathematics.stackexchange.com -ra.
2020. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azóta már sikerült megfejtenem, de köszönöm a szándékot! 😁
2020. júl. 23. 21:53
 3/3 anonim válasza:
Nem láttam a dátumot, lol
2020. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!