Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Számítógép táp használható...

Számítógép táp használható Peltier elem működtetéséhez?

Figyelt kérdés
A tápomon az áll, hogy 12V 20A, a peltier-hez pedig az I max: 6 A. Egyáltalán nem értek hozzá. Az baj, hogy az áramerősség nagyobb a tápon mint a peltier-en?

2019. dec. 17. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tápon található áramerősség az a terhelhetőség, tehát 20 amperig terhelhető a tápegység. Mivel a Peltier-elem csak 6 ampert vesz fel, így a tápegység elegendő lesz hozzá (ha a feszültség is megfelelő).
2019. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! én is ebben reménykedtem.
2019. dec. 17. 21:23
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

Ahogy egyes írja.

A tápon mindig az van amit maximum elbír folyamatos terhelés mellett az adott feszültségen.

A fogyasztókon meg az van amit maximum felvehet az adott feszültségen.

Értelemszerűen a fogyasztón kisebb értéknek kell szerepelnie mint a tápon.


20Ax12V = 240VA = (240W)


Amennyiben a peltiered 12V -os.

6Ax12V = 72VA = (72W)


72W < 240W tehát működhet a dolog!


Peltiert igénytől függően polaritáshelyesen köss be!


[link]


"

Az 1834-ben megfigyelt, Jean Peltier francia fizikusról elnevezett Peltier-hatás lényege, ha kétféle anyagból álló hőelektromos elemen át áramot vezetünk, az érintkezési helyek fölmelegszenek v. lehűlnek, aszerint, hogy az áram milyen irányban halad keresztül. Napjainkban kis teljesítményű hűtéshez szokták használni - a viszonylag nagy áramigénye miatt - például számítógépekben és hűtőtáskákban.

"

2019. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, a piros kábelét egy sárga tápkábellel kötöttem össze a feketét egy feketével, de a meleg és a hideg oldal között csak 15 C° különbség van a 60 helyett. Pedig elvileg 12V-al kellene működie. TEC1-12706
2019. dec. 18. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!