Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Peltier elemet pc táphoz...

Peltier elemet pc táphoz csatlakoztattam de nem hűl le eléggé, mi az oka?

Figyelt kérdés
Peltier elem: TEC1-12706, a tápon egy sárga vezetékhez csatalkoztattam a piros vezetéket, és egy feketéhez a feketét, de csak 15 C-re hűl le a meleg oldal meg kb. 30 C.

2019. dec. 18. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak bizonyos hőmérséklet különbséget tud fentartani, de ez azért tényleg elég kevés. Próbáltál hőt elvonni a meleg oldalról? A táp biztos, hogy 12v-ot ad le a modul felé?
2019. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen a egy nagy hűtőborda van a meleg oldalon, szóval nemhinném, hogy az a gond. Nemtudom megmérni a feszültséget, a tápon elvileg 12v-os a sárga vezetékek. A tápra ez van írva: 12v/20A, 5v/30A, 3.3V/30A, -12V/0.3A, 5Vsb/1.5A. De nem vagyok benne biztos, hogy ez mit jelent. És nem tudom melyik vezetékre lenne érdemes kötni.
2019. dec. 18. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogyan méred a hőmérsékletet?

Táp kábelek:

[link]

Neked valószínűleg az ábrán a bal alsó kell.

+

https://www.youtube.com/watch?v=Hb19djScvZY

2019. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!