Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen jelentős áttöréseket...

Milyen jelentős áttöréseket ért el az orvostudomány az elmúlt 10 évben?

Figyelt kérdés
Mert nekem úgy tűnik, hogy szinte semmit nem fejlődött, persze én laikus vagyok. Ezért szívesen várom a nálamnál hozzáértőbb emberek válaszát.

2019. dec. 29. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak egy példa nézd ma a bangladesi sziámi ikrek szétválasztását.

Ezen kívül nagyon sokat fejlődött a diagnosztika.

Egy csomó rákfajtánál van áttörés, amibe pár éve simán belelehetett halni egészen jó túlélési statisztikák vannak.

2019. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lesznek nálam hozzáértőbbek, csak pár példa sikeres vagy jól haladó kutatásokra: alzheimer kór megelőzés, rák megelőzés és célzott kezelés, humán genom feltárás és általában genetika, öregedés mechanizmusa, őssejt kutatás és felhasználás, endoszkópos (laparoszkópiás) beavatkozások (ezek már nálunk is egyre gyakoribbak), sclerosis multiplex kezelés, ...
2019. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!