Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a megoldása a lenti rejtvén...

Fabu kérdése:

Mi a megoldása a lenti rejtvénynek és miért az? (álitolag középiskolás matektudás elég hozzá)

Figyelt kérdés
2019. dec. 30. 21:53
 1/4 A kérdező kommentje:

:


Három matematikus játszik.

Az egyik (legyen a jele D) gondol két számot 2 és 99 között (bezárólag). A másik két matematikus közül az egyiknek megadja a két szám összegét (ő az Összeges, röviden Ö). A másiknak megadja a két szám szorzatát (ő a Szorzatos, röviden Sz). Ö nem tudja melyik számot kapta Sz, és Sz nem tudja melyik számot kapta Ö.

Ö és Sz beszélgethetnek, de semmi mennyiségi információt nem adhatnak egymásnak. Ki kell találniuk a két gondolt számot.

Beszélgetésük a következő:

Sz:- Azt tudom, hogy te nem tudhatod, de én sem tudom.

Ö: - Akkor én már tudom.

Sz: - Akkor én is tudom.

Melyik a két gondolt szám?

2019. dec. 30. 21:54
 2/4 anonim ***** válasza:

3 és 4.


Próbálj meg rájönni, hogy miért.

2019. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármely 2 primszámmal működik
2019. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal nehezen, mivel azok a számpárok egyféleképpen tudnak szorzatalakban felállni, így Sz rögtön rájönne a két számra.
2019. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!