Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek az óriásplakáto...

Mi lehet ennek az óriásplakátos rejtvénynek a megoldása?

Figyelt kérdés

Két hete, munkába menet találkoztam először egy érdekes óriásplakáttal a Graphisoft Parknál (BP, Záhony utca). Az óriásplakát egy feliratot tartalmazott, de nem tudtam elolvasni, mert teljes grafikai felület 10 darabra volt aprítva (gyárilag) és össze voltak keverve az egyes elemek. Mint egy kirakós. Így nézett ki: [link]


Minden reggel találkoztam vele, és egyre jobban piszkálta a kíváncsiságomat, hogy mi lehet ráírva, és ki készíthette ezt? Így az egyik nap lefotóztam, és a darabokat jó sorrendbe raktam. Ekkor már láttam, hogy valóban nem hibáról, hanem szándékos feladványról volt szó.


Az első feladvány ez a 10 darabos kirakós összeillesztése volt. A második pedig ezután volt olvasható rajta. Azt írja, hogyha megfejted ezt a rejtvényt, akkor megkapod az utolsót is.


Ez volt az összeillesztett rejtvény: [link]


Kérlek Benneteket, hogy segítsetek megfejteni! Nem a dicsőség a lényeg, mert nem akarok vele semmit sem kezdeni, egyszerűen annyira furdal a kíváncsiság, hogy ki indította ezt a kreatív kampányt, és mi lehet vajon a vége a történetnek? Előre is köszönök minden építő jellegű hozzászólást!



2017. szept. 18. 12:31
1 2
 1/17 Wadmalac ***** válasza:
59%

Most ám sok jót kívánok neked, mert engem is annyira lekötött, hogy a végén már képre guglizva próbáltam csalni. :D

Eredmény nulla.

Az az érdekes két körös ikon engem magnószalagra emlékeztet, próbáltam erre az asszociációra valamit kiötölni, de eddig semmi.

2017. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Nekem ezt dobta ki a google, ami leginkább kihozható a betűkből: digitális lineáris szalag? :)

Mit kezd az ember egy ilyennel? XD

[link]

2017. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Tipp, hátha valakinek beugrik róla valami:

Graphisoft -> számítástechnika?

két körös ikon = ER ; SUPER ... SERVER ???

2017. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nagyon jó startot vettünk. Tetszenek a gondolatok. Nekem még a morze kód is beugrott (de talán csak a pontok miatt). Az biztos, hogy a pontokkal való elválasztás fontos lehet... nem tudom. Ezen a magnószalagon én is elindulok. Ha van valami ötletem, vagy csak megosztásra érdemesnek ítélt gondolatom, akkor írok még a mai napon.
2017. szept. 19. 09:32
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

A vastagon szedett mozaik megfejtése , amit a kérdező közölt (második kép).

Az angol szöveg: if you solle below you will get the last one:*

A magyar szöveg: *Ha rájössz a megoldásra, megkapod az utolsó rejtvényünket is.


Ez arra utal, hogy volt már korábbi. Ha a mágneszszalagra utaló jeleket tartalmazó mozaik szöveg, akkor SU. xxDxx .LT. xxVxx - ebben a .LT. tipikusan egy programszövegben előforduló "kisebb mint" jel. Ezért itt valami egyenlőtlenség lehet, de sem a mágnesszalag bármely jelentéséből, sem két olyan ötbetűs szóból, amely csak a középső betűben tér el, nem tudok asszociálni semmire. Hátha más igen.

2017. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmezem ezt a kérdést, hogy az első feladvány volt a képkirakó, majd a második ez a betűk, pontok, ikonok dolog és ha ezt megfejtjük, akkor kapjuk meg a harmadik (utolsó?) feladványt.


Egyébként a munkahelyemen ezen agyalgattunk és arra jutottunk, hogy csak akkor kaphatsz harmadik rejtvényt ez alapján, ha ennek a másodiknak a megoldása elirányít valahova, valahogyan. Talán egy könyvcím, oldalszám és ilyesmi. Persze nem ez a megoldás, csak értitek. Valami iránymutató lesz a megoldás.


Illetve arra is megerősítést kaptam, hogy a megoldókulcs az a magnószalagra hasonlító ikon lesz. Az egyik srác mondta, hogy ő már látta ezt az ikont valahol, valami nagyon általános helyen régebben... de még nem jutott eszébe, hogy pontosan hol. Agyalunk és kutatunk az emlékeinkben :)

2017. szept. 19. 16:42
 7/17 anonim ***** válasza:

"Egyébként a munkahelyemen ezen agyalgattunk és arra jutottunk, hogy csak akkor kaphatsz harmadik rejtvényt ez alapján, ha ennek a másodiknak a megoldása elirányít valahova, valahogyan."


Ebben van valami. De akkor nem lehet, hogy ez valamilyen elérhetőséget akar kódolni? Teszem azt egy telefonszámot vagy e-mail címet? Esetleg weblapot? Én nem zárnám ki ezt a lehetőséget sem.

2017. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A telefon talán túl extrovertált személyiséget igényelne, és az e-mail cím is azt sugallná, hogy neked kell felvenni valakivel a kapcsolatot. Viszont a weboldal nagyon jó gondolat. Biztos, hogy valami ilyen lesz mögötte, és ott meg tudják jeleníteni neked az utolsó feladványt. Hogy lehet eljutni egy weboldalra? Csak az URL és a rövidített URL létezik? Vagy akár egy annyira speciális szót (vagy szám kódot) kell a keresőbe beírni, ami egyedi és így megtalálod az utolsó feladványt...


Bocsi, ha néha elborultak a gondolataim, csak inkább leírok mindent, hátha valakinél elindít valami folyamatot, vagy meghozza a "heuréka" pillanatot :)

2017. szept. 20. 09:51
 9/17 Wadmalac ***** válasza:
52%

IP cím?

A szalagikonok nulla-nullák, a betűk meg ASCII kód szerinti értékek?

2017. szept. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Wadmalac ***** válasza:
67%

SU.00D00.LT.00V00

8385.006800.7684.008600


Hmm, nem az.

2017. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!