Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor jut el odaáig az orvostu...

Mikor jut el odaáig az orvostudomány, hogy laboratóriumban növesszünk emberi végtagokat?

Figyelt kérdés
Így segíteni lehetne az amputált embereken.

2019. dec. 31. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

szeptember 4.-én, csak nem tudni, melyik évben.


nagyon hülye kérdés!

2019. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bubuka508 ***** válasza:
8%
Akkor embert is lehetne laboratóriumban növeszteni. Azt szeretnéd? Van fogalmad arról, hogy ez mit jelentene? Normális vagy, hogy ilyeneket kérdezel?
2019. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bubuka508 ***** válasza:
10%
Na, működik már itt is a maffia, újra megkaptam a 0 %-ot. Ennyi örömötök legyen mindig!
2019. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

#2 Jelenleg is növesztenek vázra sejtekből szerveket.

Hoztak már létre működő májat, vesét.


Növesztettek már saját őssejtből mini-agyat, aminek a szemkelyheit már leszüretelték és funkcionális retinát hoztak belőle létre.


Nincs ebben semmi mágia, végtagokat is létre lehet hozni. Itt a beültetés a kérdés, mivek a humán idegi regeneráció nagyon rossz.


Illetve egyelőre inkább organoidok területén vagyunk. Azért egy humán funkcionális végtag még nehéz feladat.

2019. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


(Bubuka gondolom azert kaptál lepontozásr mert csacsiságot írtál, nem bántásból)

2019. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bubuka508 ***** válasza:
11%
Tehát magyarán nem megfelelőek az eddigi eredmények. Ha azok volnának, akkor az ember létrehozásának sem volna akadálya. Ez teljesen összhangban van az én válaszommal, miért kellett lenullázni? Csak mert egyeseknek nem vagyok szimpatikus?
2019. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Megsúgom, létre lehet hozni embert laborban. Jelenleg 2019-ben is.


Ha engedélyezett lenne a humán kísérlet, akkor valószínűleg már megcsinálták volna.


Mesterséges növesztőtartály (méh)

[link]


...

Sejt szinten sincs akadálya. Csak nem etikus. Nem látom ez mitől akkora probléma?


Valószínűleg kínai laborhajókon vagy pincékben rég kísérleteznek ember klónozással, génmódosított kisbabákkal (CRISPR babákkal már nyíltan), embrionális őssejtekkel és mesterséges in vitro embernövesztéssel.


Technikailag koránt sem lehetetlen. A kérdés hogy minek? Bőven van elég ember így is, és sokezer lefagyasztott embrió is.

2019. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Viszont sok emberen lehetne segíteni ezzel az eljárással. Például, ha veszünk egy amputált végtagú cukorbeteget.
2019. dec. 31. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, csak azt, hogy odáig még nem jutott el az orvostudomány, hogy erre konkrét választ képes legyen adni.
2020. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!