Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A C vitamin milyen hőfoknál...

A C vitamin milyen hőfoknál kezd el bomlani?

Figyelt kérdés

Váratlanul megbetegedtem és alig van itthon vitamin, meg gyógyszer.

Találtam viszont egy bontatlan teaízesítőt, citrompótlót, amin az áll, hogy +C vitaminnal, csakhogy én forrón szeretném inni azt a teát, ám tudom, hogy akkor tönkre megy a vitamin, de ha valaki tudná, nagyjából honnan kezdődik ez, akkor megpróbálnám az optimális kompromisszumot, hogy még meleg legyen, amennyire lehet, de a C vitamin se menjen tönkre.



#C-vitamin #hő #ünnepi betegség
2019. dec. 31. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

"At what temperature does ascorbic acid break down?

The study revealed that the loss of ascorbic acid content increases with time and temperature of processing. The ascorbic acid degradation in pomegranate juice can be described by an overall first order reaction and about 69% retention of vitamin C could be obtained after processing at 70°C for 90 min."


Ha nincs sokáig kitéve magas hőmérsékletnek, akkor a C vitamin jelentős része megmarad a teádban.

Amennyiben érdekel a cikk is, akkor szívesen belinkelem.

2020. jan. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Mit ír a csomagolás, mennyi C vitamin van benne? Mert szerintem édeskevés. A bomlás 50 C fok környékén kezd intenzívvé válni. 45 fokos teába gyorsan keverd feloldódásig és szürcsizd be...
2020. jan. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért a gyógyulást ne arra a C-vitamin mennyiségre alapozd. Ha azért kérdezed, hogy szedj-e mellé más forrásból is vitamint, akkor a válasz: igen.
2020. jan. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sehol nem találtam erre vonatkozó adatokat és igen, érdekelne a teljes cikk is.

Kalmopyrinből van pár tabletta, meg valamennyi aszpirin, ami ugyanaz kisebb kiszerelésben.

Azt írja citrompótló: 20 g az egész és ebből 5 g a C vitamin, akkor cirka 20 mg lehet egyben, ami nem túl sok, de mivel szinte folyamatosan teázok, az is valami, meg nem túl savanyú, egy nagyobb bögrébe kettőt is lehet tenni.

Van még pár vitamin-komplex bogyó, de le kell mennem, mert már zsebkendőm sincs, sőt már két teljes WC papírgurigát is elhasználtam, talán egy benzinkúton kapok zsebkendőt.

Teám az van mindenféle, az Earl Gray-n kívül, a lányom lát el ilyenekkel, kamilla, borsosmenta, hasonlók jó nagy zacskókkal, mert nem filteresek, szóval az kitart holnapig, amíg kinyitnak az üzletek.

Régen nem voltam már beteg, most elkapott és szinte alig van itthon valami ellene.

Természetes dolog csak pár alma maradt karácsonyról, meg egy savanyú-káposztás tasak, de enni nem tudok szinte semmit, így az nem sokat számít sajnos.

Azt sem tudom, hol van itt Gyógyszertári ügyelet, meg nagyon nincs kedvem sehova sem menni, amíg nem muszáj.

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2020. jan. 1. 05:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Íme a cikk:

[link]

2020. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!