Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan anyag ami a balzafán...

Van olyan anyag ami a balzafánál könnyebb de még van némi szilárdsága?   Ha kevésbé szilárd az nem baj, de a vatta vagy a lufi pl. nem jó.

Figyelt kérdés
2020. febr. 1. 04:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
nem biztos hogy jo ötlet valamit csak azért elelejeni, mert drága vagy mert készre kell gyártatni
2020. febr. 3. 13:19
 12/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az aerogél pár tulajdonsága amellett, hogy rohadt drága:


Rendkívül törékeny, nincs kopásállósága, nem légszigetelő.


A pozitívum a nagyon kis sűrűség és nagyon kicsi hőkapacitás, nagyon jó hőszigetelő-képességgel.


Nem tudom, Stirling motorban ez mire lehet jó.


Mert ott ugyebár pont jó hővezetők kellenek, hermetikusan szigetelő anyagok, mozgó elemeken meg még kopásállóság is.

2020. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
jaj. nem az egész stirling motor készülne ebből.
2020. febr. 3. 13:54
 14/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gondoltam. De melyik része készülne ebből?

Dugattyúnak nem jó, sem hideg- sem a melegoldali hengernek, hajtókarnak, tengelynek főleg nem, összekötő csöveknek sem, szóval?

Esetlegesen a hideg és meleg oldal közé hőszigetelésnek lehet jó.

2020. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Büntetésből csinálok neked hungarocellből tengelyt.
2020. febr. 3. 14:41
 16/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

:D


Na azt megnézem.


Annál az aerogél is jobb.

Csak mondjuk olyan 20.000-szer drágább. :D



De aerogéles hőszigetelő lapot tűrhető áron lehet rendelni.

[link]

2020. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
igen de ez az aminek már nincs tartása vagyis pont nekem nem jo. miféle tengely lesz ebből? max hálot tudok csinálni belőle s akkor öreg halász és a tengely
2020. febr. 3. 15:34
 18/26 A kérdező kommentje:
amugy csak a kiszorito dugattyu lenne ebből. mármint a szilárdbol. az nem ér semmihez csak a levegőben megy fel le.
2020. febr. 3. 15:35
 19/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na végre kinyögted, milyen alkatrészhez kell anyag.

Az aerogéles szigetelőről írtam is, hogy csak hőszigetelésre jó.


Tengely és dugattyű?


Mekkora lesz a motor?


Mert szerintem minimum a tengely céljára továbbra is fémben érdemes gondolkodni, de terhelésfüggően az lehet nagyon vékony falú cső is.


Dugattyú: megjegyzem, olyan nincs hogy nem ér semmihez, meg kell vezetni mindenképpen, valahol csak ki lesz téve kopásnak.

2020. febr. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
a szára fém lesz
2020. febr. 4. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!