Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy hagyományos mutatós órán...

Egy hagyományos mutatós órán 12 óra 17 perckor hány fokos a kis és a nagy mutató által bezárt szög?

Figyelt kérdés
Én rájöttem a megoldásra amikor feldobták nekem ezt a kérdést! Némi logika, és fejszámolás! (Általános iskola 8. osztály)
2010. júl. 22. 22:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
12 éve voltam 8. osztályos nagypofájú kisgyerek! Egyébként akkor is és most is a 93,5 jött ki! Csak arra voltam kíváncsi hogy hányan tudják leírni a helyes választ. Azoké nem ér akik papíron számoltak!!!! :)
2010. júl. 23. 09:48
 12/17 anonim ***** válasza:

Hja, hogy te már 26 vagy? Hiszi a piszi! Szerintem nem vagy több egy taknyos 14 évesnél, aki büszke arra, hogy esetleg egyedüliként az osztályból megoldotta ezt a nehéz feladatot, és ezzel most fel akar vágni.

De ha mégis 26 vagy, akkor javaslom, sürgősen menj pszichológushoz, mert valami nagy baj lehet az önértékeléseddel, hogyha egy 12 éve történt esettel szeretnéd magadat ajnároztatni, ezzel növelve önbizalmadat!

2010. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

8. osztályban fejből, pontosan kiszámolni a kismutató állásának szögét? na persze... :D

És erre ilyen büszkén emlékezni 12 év múlva? na peeersze! :D:D

2010. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Te "Gizi". Mármint az utolsó :P

Nem azt mondta a a kérdező, hogy 12 éve oldotta meg matekórán ezt a feladatot, hanem azt, hogy 8. osztályosoknak szól a feladat, és mint kiderült, már 12 éve volt 8.osztályos. Ergo, most valamelyik rokona, ismerőse adott neki egy ilyen példát élő szóban, amit ott helyben megfejtett, amihez azért be kell vallani kell egy kis sütnivaló, ill. mindenkinek beletelik pár percbe míg át is gondolja hogy a 30/60*17 nem is olyan bonyolult számítás.

És azt is figyelembe kell venni, hogy valószínűleg a kérdező (már azért is mert ilyennel felvág), nem az ELTE matekszakán végzett, hanem az utca közembere. (és azt is valószínűsítem, hogy a boltban mielőtt fizet elég pontosan tudja a fizetendő összeget)

De nem dagasztom az írásomat mert egy hozzászólással két embert is megsértettem :P


Amúgy valóban nem szép dolog dicsekedni...

2010. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát csak elolvastam még egyszer amit a kérdező írt:

„12 éve voltam 8. osztályos nagypofájú kisgyerek! Egyébként akkor is és most is a 93,5 jött ki! ”


És ebből tényleg az jön le hogy a 12 éve megoldott matekpéldának örül ennyire :D

Hát grat hozzá ha tényleg így van. Hogy jutott ilyen eszedbe egyáltalán? 12 éves matekpélda :D

És én is úgy godnolom hogy érettségin simán megállná egy ilyen feladat magát (papíron számológéppel).

2010. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én csak kiírtam ide ezt a kérdést hogy ki tudja fejben kiszámolni! Ez pusztán kíváncsiságból... Tipikus magyar mentalitás, hogy nem a kérdéssel foglalkoznak valójában, hanem magát a kérdést és a kérdezőt bírálják... Szánalmas szar emberek... Nem akarom magam ajnározni egy 12 éve történt esettel, csak mindössze megkérdeztem hogy ki tudja rá a választ... A tipikus bunkó parasztnak pedig hogy az jön le: "MIT DICSEKSZEL HE? TE 8.AS KISKÖCSÖG!"

Aki ilyeneket ír az állítom hogy fiatalabb nálam, és még csiszolni kell a jellemén... Már ha lehet rajta...

Na mind 1 ... szar emberek is kellenek erre a világra hiszen pont ettől olyan változatos... :)

2010. júl. 24. 08:58
 17/17 anonim válasza:
Még régebben írtam egy programot ami kiszámolja bármely két mutató által bezárt szöget a 3 mutató közül azt feltételezve, hogy a mutatók mozgása kontinuális.
2013. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!