Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért mondják azt, hogy ha...

Miért mondják azt, hogy ha forró ételt teszünk a hűtőbe, az károsítja a hűtőt? Mi erre a tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A hűtő szempontjából az ételből a hűtő belsejében kicsapódó vízgőz lehet problémás, na meg hogy eleve jóval több energiára van szükség valami lehűtéséhez, mint hidegen tartásához.

Ami problémásabb lehet, hogy mi más van még a hűtőben. Bármi romlandónak nem fog jót tenni a hirtelen meleg.

2020. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Erősebb hűtési fokozatba kell kapcsoljon a hűtő, de csak ennyi. Ez amortizációban, elhasználódásban jelenthet valamennyit hosszútávon. Egyébként forrón talán tényleg túlzás betenni, de langymelegen még teljesen okés.
2020. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A problémát az okozza, hogy jóval többet fogyaszt a hűtő. A hirtelen meleg eltolja az evaporációs hőmérsékletet a hűtő lapon (illetve nem lesz egyenletes) ez valamicskét csökkenti az élettartamát. Illetve a többi ételnek nem tesz jót, hogy nem is túl rövid időre alaposan felmelegszik a környezete.
2020. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a hűtőbe tett forró ételtől felmelegszik a többi tárolt dolog és a baciknak ez ideális táptalaj a szaporodásra, szóval nem túl jó ötlet gyakran ismételni ezt a műveletet.

Másrészt a hűtő rácsai általában műanyaggal bevont fémből vannak. Főleg a régebbi típusoknál ez a műanyag a forró edénytől könnyen meg tudott olvadni.

2020. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

A hűtő érzékelői felmelegedést tapasztalnak, mert a forró étel a hőleadása következtében kezdi felmelegíteni a környezetét.

A vezérlés ekkor növeli a lehűtés fokozatát, csakhogy az érzékelők további felmelegedést regisztrálnak, amire még tovább történik a törekvés a hűtésre.

A csövekben 10 bar nyomás van és ha az extrém hűtési értékre való törekvés során, ami akár a mínusz 50, mínusz 100 C fokot is elérheti, így ennek következtében a cső eldurranhat bárhol, ami főleg akkor teszi használhatatlanná a gépet, ha a hűtő belsejében történik, a hűtő burkolata és szigetelt része alatt, mert azt sem megkeresni, sem javítani nem lehet tökéletesen, ezért többnyire ezeket a hűtőket kidobják, leselejtezik.

2020. febr. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kicsit kétségeim vannak, #5 eldurranási teóriájával szemben.

Azért a hűtőrendszer méretezése elég sok biztonsági tartalékot tartalmazhat.


Annyit biztosan, amennyi a hűtő maximális hűtési képessége.

Lehet, hogy az újabb hűtők tudnak hűtésteljesítményt úgymond analóg változtatni, de általánosan csak a ki-bekapcsolási fázisok hosszát változtatják, ezek, ha túl sokat kell hűteni, maximum folyamatosan mennek és mégsem képesek eleget hűteni. Azzal meg a rendszernyomás nem emelkedik a "sztenderd" fölé.


Szerintem a rendszert eldurrantani csak a hűtőcsövek KÖZVETLEN forrósításával lehetne. Ahhoz viszont a betett forró kaja kevés.


Én arra hajlanék, hogy tényleg csak a fokozott működés miatt fogyasztásnövekedéssel, élettartam-csökkenéssel, túlzott páralecsapódással és magasabb baktériumveszéllyel kell számolni.

2020. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz, a nyáron purcant ki így egy hűtőm, szerencsére garanciás volt, így kifizették az eredeti árát.

Előtte a szervizes pacák próbált kifaggatni, hogy nem tettem a bele meleg, forró ételt és ő magyarázott valami ilyesmit, amit az 5. válaszban írtam, a lényeg, hogy akkor károsodott, amikor forró lábost tettem a hűtőbe, igaz, nem akkor azonnal pukkadt ki a belsejében a csővezeték, hanem akkor, amikor otthon sem voltam, egy kánikulai forró napon, tönkretéve egy csomó fagyasztott élelmiszeremet, több ezer, vagy inkább tízezres értékben.

Na persze sunyítottam a garanciás vizsgálat alatt, egy kukkot sem szóltam, de megtanultam a magam kárán, mert a tönkrement fagyasztott kajákat nem térítették meg, csak a hűtő árát adták vissza, amiből már csak olcsóbb gépre futotta, mert idő közben a saját hűtőgépem sokkal drágább lett a boltokban, de nem balhéztam, örültem, hogy azt is megkaptam.

Amúgy is kisebb hűtőt akartam már venni, mert nem tartalékolok többé annyi fagyasztott cuccot, teljesen felesleges, így malőr esetén a károm is kisebb lesz, ha még egyszer történik velem hasonló.

2020. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
79%

#7:

Hm, fura.

Én itt erősen gyanakodnék minőségi problémára, azt nehéz elképzelni, hogy egy hűtőt úgy tervezzenek meg, hogy képes legyen felfújva elpukkantani saját magát.


Esetlegesen azt tudom elképzelni, hogy a forró étel miatti hosszabb folyamatos működés valamit túlmelegített, ami aztán a forró nyárban végképp beadta a derekát. Főleg, ha esetleg sok jegesedés volt a hűtőben, ami a hőcserét nagyon rontja.


Nem akarok szakembereket túlokoskodni, de bizony előfordul, hogy az ilyen szervizes magyarázatok sántítanak.

2020. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem jegesedhetett, no frost típus volt tudtommal.

Nem voltam otthon azon a hétvégén, amikor beadta a kulcsot, mire hazamentem folyt a kőre a a ragacsos lé.

Korábban is volt már kánikula, akkor még bírta.

2020. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát most már jó fene sem tudja visszakövetni.


Mindenesetre mos utánamásztam kicsit a no frost megoldásoknak, azok a leírások szerint párátlanítással akadályozzák meg a fagyasztórekesz jegesedését.


Egy ilyet valószínűleg rendesen zavarba hozhat egy vastagon gőzölgő forró kaja.


Egy hagyományos hűtőnél ilyenkor csak jó vastagon lefagy és elkezd állandóan dolgozni, de a no frost esetén lehet, hogy a párátlanító rész meg tudja adni magát tőle.

2020. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!