Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Génsebészettel hogyan lehetne...

Génsebészettel hogyan lehetne emberből sellőt csinálni? Milyen változtatások kellenének szerintetek, ha tetszésre változtathatnánk a génjeit és ezzel a testfelépítését?

Figyelt kérdés

Légzésnél pl. nem tudom mi lenne érdemesebb, nagyobb kapacitású tüdő, mint a tengeri emlősöknél vagy valamilyen kopoltyú?


Az ember már alapból nagyon sokáig a víz alatt tud maradni, képzett szabadtüdős búvároknak vagy a hagyományos gyöngyhalászoknak pl. 5-6 perc is összejön, ha valaki egy órán keresztül tiszta oxigént lélegzik be, majd azt tartja vissza és úgy merül le, abból a rekord asszem 23 perc volt. Tehát az emberi tüdő már most is a tengeri emlős tüdő alsó határait súrolja, ráadásul hideg vízben automatikusan lelassul a szívverés, ami még tovább lassítja a levegő felhasználását.


Ezt lehetne módosítani, hogy a tüdő delfin-szerűbb legyen, nagyobb kapacitás, még hatékonyabb szívverés-változtatás stb.


A másik megoldás a kopoltyú lehetne, pl. a tüdő helyett a mellkason végig a köldökig lehetnének kopoltyúívek, ahhoz hasonló felépítéssel, mint a csontos halak kopoltyúja, ami átpumpálja rajtuk a szájon át beszívott vizet és ellenáramoltatja, hogy még hatékonyabb legyen a gázcsere a kapillárisokba.


Nem tudom egy ilyen kopoltyú mennyire lenne hatékony és elég levegőt biztosítana-e.



Minden testszőrnek mennie kéne, hogy áramvonalasabb legyen a test, ahogy a melleknek is, a sellő nők és férfiak is lapos mellkasúak lennének.


A szaporító szervek szerintem úgy lennének, hogy a nőknek és a férfiaknak is hátul kloákája lenne. A nők kloákája egyszerre szolgálna közösülésre, szülésre, vizelésre, és székelésre, a férfiak kloákán keresztül székelnének, vizelnének, és pénisszel kopulálnának. A pénisz elől egy ilyen vulvaszerű vágatba lenne visszahúzódva nyugalmi állapotban, mint a delfineknek, hogy segítse a test áramvonalasságát, csak izgalmi állapotban jönne elő.


Méhlepényes terhesség, szoptatás sztem gond nélkül maradhatna, a delfin is elvan vele.



A szem és a fül is változna, nagyobb fényérzékenysége lenne a szemnek a mélységben való látásra, a külső fülkagyló eltűnne, megint az áramvonalasság miatt, és mert a vízben hatékonyabb inkább a különféle koponyacsontok segítségével hallani.


A kommunikáció normális emberi fülnek már túl magas tartományban történne, mert ez jobban terjed a víz alatt, illetve különféle kattogásokkal, megint a tengeri emlősök által inspirálva.



Végezetül a társadalom, civilizáció:


Én egy matriarchális társadalmat képzelek el, technikában, kulturában a Minószi Krétára hasonlítana, különféle tengeri korallokból, hínárokból, kövekből csinálnának használati tárgyakat, lehet, hogy a delfineket háziállatnak tanítanák be, mint mi a kutyát.



Ti hogyan képzelnétek el egy génsebészettel létrehozott sellőfajt emberből?



2020. febr. 14. 15:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és az uszonyt kifelejtettem, azt elég könnyű lenne előidézni, ma is létezik az embernél egy Sirenomelia nevű fejlődési rendellennesség, ami sellőszerű altestet ad kloákával. Ezt lehetne fejleszteni.
2020. febr. 14. 15:16
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Borzalmas sok opiátot kell fogyasztani, úgy láthatsz kész sellőket.
2020. febr. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés, rendelkezzenek a gyártók hozzád hasonló fantáziával. Nem könnyű megfelelő számú ilyen embert találni.

A második lépés kicsit nehezebb. Ezeknek az embereknek számos tudományhoz kellene érteniük kicsit jobban, mint a a mai összes ismeret. Nem tudnám megmondani, hány évtizedet kellene számukra biztosítani.

A következő még nehezebb. Elképzelésem sincs, miképpen lehetne e szakértőket rávenni, hogy ilyen fantázia birtokában nekiálljanak. Illetve valójában van elképzelésem. Szerintem egyet se, semmiféle eszközzel.

2020. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szekelycsucsu válasza:
100%
Nekem elég lenne két +kéz is.:/
2020. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!